تصاویر مدل سفره هفت سین سال 94 با ایده های جدید و زیبا

حال که به روزهای آخر سال نزدیک و نزدیک تر می شویم، تصمیم گرفتیم در این مطلب تصاویری از مدل سفره هفت سین شیک و زیبا را جمع آوری کنیم تا با چیدن سفره ای زیبا به استقبال سال جدید بروید. جا دارد در همین مکان پیشاپیش عید نوروز و حلول سال جدید، سال 1394 شمسی را به تمامی شما خوانندگان عزیز سایت دکوراسیون اتاق تبریک عرض کنیم و از صمیم دل پیروزی و موفقیت شما را از جانب پروردگار متعال خواستاریم. فرصت را غنیمت می شمارم تا با یادی از حضرت مولانا به استقبال بهار برویم:

آمد بهار خرم و آمد رسول يار / مستيم و عاشقيم و خماريم و بي‌قرار

اي چشم و اي چراغ، روان شو به سوي باغ / مگذار شاهدان چمن را در انتظار

 سال 93 با تمام فراز و نشیب هایی که برای ما ایرانیان داشت تمام شد و دوباره با آغاز بهار ما ایرانیان امیدوار به آینده ای بهتر و شادتر جشن عید باستانی نوروز را برگذار خواهیم کرد. چیدمان سفره هفت سین یکی از کارهای لازمی است که تمامی ما ایرانی ها قبل از رسیدن سال نو شروع به آماده سازی و مرتب کردن آن می کنیم و سال جدید را همراه با خانواده در کنار سفره هفت سین آغاز می کنیم. همانطور که می دانید عناصر اصلی سفره هفت سین عبارتند از سیر، سیب، سبزه، سنجد، سرکه، سمنو و سماق. هر کدام از این هفت سین معانی و دلالت های خاص خود را دارند که همگی نشانه هایی خوب برای سال پیش رو هستند. سبزه نماد تولد دوباره برای طبیعت و حاصلخیزی، سمنو نماد توانایی، سنجد نماد عشق، سیر نماد طب و سلامتی، سیب نماد تندرستی، سماق نماد پیروزی و روشنی و در نهایت سرکه نماد شکیبایی و عمر طولانی است. البته در سفره هفت سین اقلام دیگر نیز قرار می گیرند که می توان به قرآن، نان، آینه، سکه، شمعدان، آجیل، شکر و تخم مرغ های رنگی اشاره کرد. تخم مرغ بیشتر جنبه تزئیناتی در دکوراسیون سفره هفت سین دارد اما بسیاری از افراد تخم مرغ را نماد باروری و فراوانی می دانند.

جالب است بدانید سفره هفت سین به این شکل و شمایل حال حاضر برخلاف تصور عموم مردم از قدمت زیادی برخوردار نیست و در حقیقت تاریخچه این رسم کاملا مبهم و نامشخص است! و به احتمال زیاد رسم کهنی نیست زیرا مدرکی دال بر وجود آن در دوران پیش از اسلام و حتی دوران قبل از قرن نوزدهم وجود ندارد. در ادامه در شکل های زیر نمونه هایی زیبا از چیدمان سفره هفت سین را مشاهده می کنید.

iranian-new-year-haft-sin-designs (1)

iranian-new-year-haft-sin-designs (2)

iranian-new-year-haft-sin-designs (3)

iranian-new-year-haft-sin-designs (4)

iranian-new-year-haft-sin-designs (5)

iranian-new-year-haft-sin-designs (6)

iranian-new-year-haft-sin-designs (7)

iranian-new-year-haft-sin-designs (8)

iranian-new-year-haft-sin-designs (9)

iranian-new-year-haft-sin-designs (10)

موضوعات پر بازدید :

دکوراسیون داخلی مغازه مدرن / عکس

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب

زیباترین مدل های شلف و قفسه آشپزخانه مدرن / عکس

iranian-new-year-haft-sin-designs (11)

مدل سفره هفت سین

iranian-new-year-haft-sin-designs (12)