10 روش تزیین گوشه های دیوار با گلدان های شیک و لوکس

 

تزیین گوشه های دیوار حقیقتا کاری سخت و چالش برانگیز است. خیلی از مواقع چنین گوشه هایی بین راهروی منتهی به درب و یا کنار پنجره ها قرار دارد که پر کردنشان توسط مبلمان غیر ممکن است. اگر این محیط ها خیلی تاریک یا خیلی روشن باشند، گیاهی در آنجا زنده نمی ماند. اگر خیلی خالی باشند قفسه و شلف و کتابخانه هم نمی تواند آنرا پر کند. احتمالا شما هم در خانه خود با حداقل با یک گوشه خالی روبرو هستید و نمی دانید چگونه آنرا تزیین کنید. خوب راه حل تزیین چنین مکان هایی خیلی ساده از چیزی است که فکر می کنید.

کافی است یک گلدان زمینی مناسب تهیه کنید. این گلدان ها در اندازه ها و شکل های بسیار متفاوتی طراحی می شوند و انتخاب و خرید آنها در بازار نیز کاری ساده و بدون دردسر است. همینکه گلدان را در گوشه خالی دیوار قرار بدهید متوجه تاثیر شگرف آن خواهید شد. در این مطلب با 10 روش تاثیر گذار و ساده برای تزیین گوشه های دیوار آشنا خواهید شد. لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

تزیین-گوشه-های-دیوار (20)

هر خانه داری می تواند از گیاهان خانگی و آپارتمانی استفاده کند. اما اکثر اوقات همه چیز آنطور که ما می خواهیم پیش نمی رود. مثلا ممکن است گوشه خالی دیوار خیلی تاریک باشد بنابراین گیاهی نمی تواند در آنجا زنده بماند. اما اگر یک شاخه بریده شده درخت را که همراه با برگ است داخل یک گلدان بزرگ شیشه ای قرار بدهید تا زمانی که شاخه و برگ هایش باقی بمانند دکوراسیون این مکان بسیار زیبا تزیین خواهد شد. بعداز مدتی کافی است شاخه را با شاخه تازه عوض کنید.

تزیین-گوشه-های-دیوار (2)

تزیین-گوشه-های-دیوار (1)

البته نیازی نیست شاخه برگ داری که انتخاب می کنید حتما بزرگ باشد تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد. شاخه های ریز و کوچک هم بهمان اندازه تاثیر گذار خواهند بود. خوب است شاخه ای را انتخاب کنید که همراه با گل است با این کار اندکی رنگ شاد و جذاب هم به گوشه دیوار اضافه شده است.

تزیین-گوشه-های-دیوار (9)

یک ایده جالب دیگر برای تزیین گوشه های تاریک دیوار، تزیین گلدان های زمینی بزرگ با چراغ های رشته ای ال ایی دی است. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، آن گلدانی که در گوشه اتاق قرار گرفته با نورهای کوچک و درخشانش، فضایی جادویی و غیر منتظره در گوشه تاریک دیوار ایجاد کرده است.

تزیین-گوشه-های-دیوار (14)

تزیین-گوشه-های-دیوار (17)

تزیین-گوشه-های-دیوار (19)

تزیین-گوشه-های-دیوار (3)

یکی از راه های دائمی تزیین گوشه های دیوار که هم زیبا باشد و هم ساده پر کرده گلدان شیشه ای ایستاده با سنگ است. با پر کردن گلدان های زمینی بوسیله سنگ، بافت جدیدی به دکوراسیون اضافه کرده اید که گوشه خالی اتاق را جذاب جلوه خواهد داد. حتی برای زیباتر شدن کار می توانید یک یا چند شاخه خشک نیز به گلدان اضافه کنید.

تزیین-گوشه-های-دیوار (4)

تزیین-گوشه-های-دیوار (21)

چه کسی می تواند به گل نه بگوید؟ گونه هایی از گل طبیعی وجود دارد که فقط به مقدار کمی آب نیاز دارند، یعنی فقط کافی است کمی آب ته گلدان بریزید و رشد و تازگی آنها را هر روز مشاهده کنید. قرار دادن چنین گل هایی در گلدان های شیشه ای بزرگ راه حلی بسیار زیبا و دوست داشتنی برای تزیین گوشه های دیوار است.

تزیین-گوشه-های-دیوار (6)

نیازی نیست حتما گلدان تان ظاهری شفاف و شیشه ای داشته باشد. مدل های سرامیکی و چینی با رنگ یکدست هم برای تزیین دکوراسیون خیلی خوب جواب می دهند. اگر گوشه دیوار اتاق تان تاریک است، بجای گل طبیعی می توانید از انواع گل مصنوعی نیز استفاده کنید.

تزیین-گوشه-های-دیوار (7)

تزیین-گوشه-های-دیوار (23)

شاید تا الان با خود فکر کرده اید که اصلا چه نیازی دارد گلدان را تزیین کنم؟ واقعیت هم همین است، شما نیازی به تزیین گلدان ندارید، گلدان های زمینی بزرگ به صورت تنها و خالی هم شیک و زیبا بنظر می رسند. بنابراین کافی است آنها را به بدون هیچگونه گل و وسیله اضافه ایی در گوشه دیوار قرار بدهید. تزیین گوشه های دیوار با گلدان های خالی بهتر از رها کردن فضا بحال خودش است.

تزیین-گوشه-های-دیوار (8)

مدل جا گلدانی ایستاده برای نگهداری گلدان در گوشه دیوار خیلی مناسب است. اگر گلدانی که خریداری کرده اید کوچک است یا به اندازه ای بزرگ نیست که به تنهایی روی زمین قرار بگیرد، با استفاده از جا گلدانی های پایه دار و شیک می توانید گلدان های کوچک را هم به زیباترین شکل تزیین کنید.

تزیین-گوشه-های-دیوار (5)

تزیین-گوشه-های-دیوار (22)

تزیین-گوشه-های-دیوار (13)

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که طرفدار گلدان های زمینی هستند، در اینصورت باید تعداد زیادی گلدان در خانه داشته باشید. برای تزیین گوشه های دیوار کافی است کالکشنی از این گلدان ها درست کرده و آنها را به صورت خالی و بدون تزیین، در گوشه های مختلف خانه قرار بدهید.

تزیین-گوشه-های-دیوار (10)

اگر فضای کافی در اختیار دارید، می توانید گلدان خود را بروی میزی شیک با ارتفاع مناسب قرار بدهید. این کار چندان معمول نیست اما بهر حال روشی جالب و عیر منتظره برای نقاط کنج منزل است.

تزیین-گوشه-های-دیوار (11)

در ادامه سایر عکس های جالب برای تزیین گوشه دیوار را مشاهده خواهید فرمود:

تزیین-گوشه-های-دیوار (12)

تزیین-گوشه-های-دیوار (15)

تزیین-گوشه-های-دیوار (16)

تزیین-گوشه-های-دیوار (18)

تزیین-گوشه-های-دیوار (24) تزیین-گوشه-های-دیوار (25)

تزیین-گوشه-های-دیوار (26)

تزیین-گوشه-های-دیوار (27)

تزیین گوشه های دیوار

تزیین-گوشه-های-دیوار (28)