تزیین راه پله خانه دوبلکس با رنگ و نصب موکت و لوازم دکوری

یکی از بهترین راه های تزیین راه پله خانه استفاده از روکش موکت و فرش برای پله ها است. معمولا راه پله و پلکان خانه یکی از مشکل ترین مکان ها برای تزیین است. بسیاری از افراد با قرار دادن اشیا و لوازمی مانند گلدان در کنار پله سعی در تزیین دکوراسیون راه پله خود می کنند اما این کار در کنار زیبایی که به راه پله می دهد فضای زیادی برای قدم زدن ایمن بروی پله ها را نیز اشغال می کند. سه تکه در دکوراسیون راه پله اهمیت زیادی دارند. پله ها، نرده ها و دیوار بقل پلکان. فرش و موکت ایده مناسبی برای تزیین پله ها هستند اما تنها  عیب آن می تواند کوچک تر نشان دادن فضای پلکان خانه باشد. همچنین می توانید از نگ های مختلف برای تزیین پله ها استفاده کنید تا به این طریق رنگ های تازه ای نیز به دکوراسیون خانه اضافه کرده باشید. رنگ فقط مناسب دیوار نیست، با رنگ کردن خود پله ها فضای خانه را متحول خواهید کرد. با توجه به مدل رنگی که انتخاب می کنید این کار می تواند پلکان شما را بزرگ تر نیز نشان دهد. گزینه های زیادی برای رنگ کردن پلکان خانه در اختیار خواهید داشت برای مثال می توانید سطح پله و خیز آنرا به دو رنگ متفاوت درآورید یا از رنگ های مشابه برای هر دو استفاده کنید و یا حتی فقط خود خیز پله را رنگ کنید و سطح پله را بدون رنگ باقی بگذارید.

در زمان استفاده از انواع موکت برای تزیین راه پله خانه دوبلکس یک اصل را فراموش نکنید و آن «ایجاد تضاد بین رنگ راه پله و رنگ موکت» است. در بسیاری موارد استفاده کردن از این شیوه می تواند چنان زیبایی و جذابیتی به دکوراسیون راه پله خانه ببخشد که تمامی نگاه ها را به سمت خود جذب نماید، در تصاویر زیر این موضوع به خوبی مشخص هستند. به عنوان مثال راه پله های سفید اگر رنگ های تیره از موکت را نه بصورت کامل بلکه به صورت 50 درصد و کمی بیشتر بر روی خود داشته باشند، ترکیب رنگ سفیدِ زمینه در کنار رنگ تیره موکت می تواند جلوۀ بسیار زیبایی داشته باشد.

همچنین در هنگام تزیین راه پله خانه به رنگ دیوار کنار راه پله هم توجه نمایید. بسیاری از طراحی های خانه های دوبلکس به شکلی ست که رنگ پله ها با رنگ دیوار کناری متفاوت هستند. در چنین شرایطی برای بکار بردن موکت و یا هر وسیله دیگری برای تزیین کردن راه پله خانه دوبلکس خود بهتر است از رنگ هایی استفاده نمایید که هم با رنگ پله ها و هم رنگ دیوار همخوانی و زیبایی داشته باشد.

نرده های راه پله خانه دوبلکس را فراموش نکنید. گاهی این نرده ها جای خود را به شیشه ای قطور و نشکن می دهند، اینجا باید طرحی از موکت و سایر لوازم، مورد استفاده باشد که با جنس و رنگ شیشه ها هماهنگی لازم را داشته باشد. همچنین می توان از انواع لوازم دکوری برای قرار دادن و نصب کردن بر روی دیوار کنار استفاده کرد مثلاً قاب عکس هایی زیبا و تاریخی و یا پوسترهایی بزرگ و جذاب و البته حتی استفاده از برخی تابلو فرش های جذاب و چشمگیر. تمامی اینها ایده ها و راه حل هایی برای جذابتر شده راه پله خانه و همچنین تزیین راه پله خانه دوبلکس هستند.

بسیاری از طراحان توصیه می کنند در راه پله های کوچک از تزیینات روی خود پله استفاده نکنید و پله ها را به حال خود باقی بگذارید. برای تزیین اینگونه پله ها می توانید ابتدا و انتهای پلکان را با قرار دادن قالیچه ها یا گلدانی بزرگ از گیاهان سرسبز تزیین کنید. با این کار می توانید بدون اینکه فضای پله های را تنگ کنید به تزیین راه پله خود بپردازید. بعلاوه ورودی و خروجی راه پله ها را به زیبایی تمام مشخص کرده اید. در ادامه عکس هایی زیبا از تزیینات راه پله ها خانه های دو طبقه را مشاهده خواهید کرد.

staircase-carpet-design-ideas (1)

staircase-carpet-design-ideas (2)

staircase-carpet-design-ideas (3)

staircase-carpet-design-ideas (4)

staircase-carpet-design-ideas (5)

staircase-carpet-design-ideas (6)

staircase-carpet-design-ideas (12)

staircase-carpet-design-ideas (11)

staircase-carpet-design-ideas (10)

staircase-carpet-design-ideas (9)

staircase-carpet-design-ideas (8)

تزیین راه پله خانه

staircase-carpet-design-ideas (7)

تصاویر بیشتر:

تزیین راه پله خانه دوبلکس با رنگ و نصب موکت و لوازم دکوری

تزیین راه پله خانه دوبلکس با رنگ و نصب موکت و لوازم دکوری

تزیین راه پله خانه دوبلکس با رنگ و نصب موکت و لوازم دکوری

تزیین راه پله خانه دوبلکس با رنگ و نصب موکت و لوازم دکوری

تزیین راه پله خانه دوبلکس با رنگ و نصب موکت و لوازم دکوری