تزیین راهرو باریک با کاشی و سرامیک های شیک مخصوص ورودی منزل

 

تزیین راهرو باریک کار چندان ساده ای نیست و تزیینش نسبت به سایر قسمت های کوچک خانه سخت تر محسوب می شود. راهروی خانه از چند جهت اهمیت بسیار بالایی دارد. راهرو ورودی اولین قسمتی است که مهمانان هنگام ورود به خانه با آن روبرو می شوند و از طرفی رفت و آمد نیز در آن بیشتر از سایر قسمت های خانه است. حال وقتی چنین فضایی خیلی باریک باشد، آنوقت تزیین کردنش یک جور مشکل جدی بحساب می آید.

برای تزیین راهرو، روش های زیادی وجود دارد اما وقتی با یک فضای خیلی باریک روبرو باشیم آپشن ها بشدت محدود می شوند. مثلا فضایی که حتی جای کافی برای قرار دادن کمد کفش و لباس ندارد، در چنین شرایطی تنها گزینه موجود تزیین روی دیوار، سقف یا کف راهرو هستند. همانطور که از عنوان این پست مشخص است در این قسمت قصد دارم به روش تزیین راهرو باریک با استفاده از کاشی و سرامیک های شیک و جدید بپردازم که هیچ فضایی اشغال نکرده و کارایی فوق العاده خواهند داشت. سقف و دیوار هم می شود با آویزها یا وسایل نصب شونده به دیوار یا رنگ های جذاب تزیین کرد، اما نصب کاشی یک ایده جدید و جالب است که کمتر کسی انتظار دیدن آنرا دارد. در این پست با چندین مدل خلاقانه و بسیار شیک در این زمینه آشنا خواهید شد.

تزیین-راهرو-کوچک (17)

بجای استفاده از چوب یا فرش و موکت در راهروی ورودی می توان از کاشی ها طرح دار کلاسیک یا مدرن استفاده کرد که در بعضی موارد حتی تاثیر گذاری شان از چوب و قالیچه های گران قیمت هم بیشتر است. اگر شما هم دوست دارید هنگام ورود مهمانان به خانه، یک خوش آمد گویی گرم و صمیمی به آنها داشته باشید، کاشی های زیر می توانند چنین فضایی را در راهروی ورودی منزل ایفا کنند. بغیر از شکل و طرح خود کاشی نوع چیدمان آنها نیز می تواند به روشی خلاقانه انجام شود که شکل های زیر تعدادی از این موارد را نشان می دهد.

تزیین-راهرو-کوچک (16)

تزیین-راهرو-کوچک (18)

تزیین-راهرو-کوچک (21)

تزیین-راهرو-کوچک (13)

کاشی های طرحدار انتخابی فوق العاده عالی برای تزیین راهرو باریک با هر سبکی هستند. اصولا چنین کاشی هایی را بیشتر در حمام و یا شاید آشپزخانه مشاهده کنید اما اصلا لازم نیست بترسید چرا که این کاشی ها در قسمت ورودی منزل نیز خیلی عالی جواب می دهند. شکل اول در پایین بخوبی این موضوع را نشان می دهد. مشاهده می کنید که با وجود این کاشی های طرحدار، فضای راهرو به روشی آسان اما بسیار تاثیر گذار تزیین شده و حتی باعث می شود کسی به باریکی راهرو توجه نکند.

تزیین-راهرو-کوچک (6)

تزیین-راهرو-کوچک (14)

تزیین-راهرو-کوچک (15)

تزیین-راهرو-کوچک (1)

تزیین راهرو باریک با کاشی گونه ای مد روز محسوب شده و روز به روز نیز به طرفدارانش افزوده می شود. بنابراین وقتی مهمانان در بدو ورود با کاشی های طرحدار روبرو می شوند، سریعا پی خواهند برد که با خانه ای تزیین شده به جدیدترین روش های معرفی شده در دکوراسیون داخلی روبرو هستند.  شکل اول در پایین یک نوع کاشی به رنگ سفید و سیاه را نشان می دهد که ترکیبی کلاسیک در تزیینات داخلی محسوب می شود. چنین ترکیبی هیچوقت قدیمی نشده و به راحتی با هر سبک دکوراسیونی جور می شود.

تزیین-راهرو-کوچک (7)

تزیین-راهرو-کوچک (12)

تزیین-راهرو-کوچک (3)

تزیین-راهرو-کوچک (5)

چوب هم می تواند خیلی عالی یک راهروی باریک را بدون نیاز به هیچ وسیله اضافه دیگری تزیین کند. در شکل پایین کفپوش چوبی به روش استخوان ماهی یا هرینگ بون چیده شده که خود باعث افزایش زیبایی چوب طبیعی شده است. راهروهای باریک را باید طوری تزیین کرد که کسی متوجه گرفتگی و تنگی فضا نشود، به همین خاطر است که توصیه می شود از کفپوش های طرحدار یا کفپوش های ساده اما با چینش متفاوت استفاده کنید. شکل دوم راهرویی را نشان می دهد که با کاشی هایی به رنگ های زرد، خاکستری و سفید تزیین شده است.

تزیین-راهرو-کوچک (8)

تزیین-راهرو-کوچک (9)

تزیین-راهرو-کوچک (19)

تزیین-راهرو-کوچک (2)

کاشی ها سفید و سیاه روشی ایده آل و مطمئن برای تزیین راهرو باریک است. روش چیدمان این کاشی ها تنوع زیادی دارد که شکل های پایین فقط چند نمونه از آنها را نشان می دهد. البته بجای کاشی های پرسلینی و ساده، می توان از سرامیک های سنگی و لوکس مانند سنگ مرمر نیز استفاده کرد. سرامیک های مرمری از نوع صد در صد طبیعی می تواند نور را به خوبی از کف راهرو به اطراف پخش کند و به این ترتیب فضای یک راهرو باریک را روشن و شیک و لوکس نشان دهد.

تزیین-راهرو-کوچک (10)

تزیین-راهرو-کوچک (22)

تزیین-راهرو-کوچک (11)

تزیین-راهرو-کوچک (20)

تزیین راهرو باریک

تزیین-راهرو-کوچک (4)

 

, , , ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
تزیین راهرو باریک با کاشی و سرامیک های شیک مخصوص ورودی منزل
4.6 (92%) 5 votes