25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

بروزرسانی شده در تاریخ 97/3/30

تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل ها و گیاهان زیبا برای افراد علاقمند به طبیعت مطمئنا یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا خواهد بود. آب و هوای ایران بگونه ای است که تابستان های داغی دارد و از طرفی زمستان ها بخصوص در شب ها دما به زیر صفر درجه می رسد ( مناطق غیر استوایی) و اینطور به نظر می رسد که پرورش بسیاری از گیاهان زیبای استوایی در باغچه های منازل مسکونی ناممکن باشد اما در این مطلب باغچه هایی را مشاهده خواهید کرد که از گیاهان سرسبز استوایی در تزیین حیاط منزل خود استفاده کرده اند.

بهترین چیزی که باعث زیبایی حیاط یک خانه میشود داشتن یک باغچه کوچک و پرورش گیاه است. با این کار میتوانید در روز های پر استرس خود را آرام کنید. امروزه بیشتر ویلا ها دارای یک باغچه و استخر هستند داشتن باغچه تاثیر زیادی در زیبایی ویلا دارد.بیشتر کسانی که اهل پرورش گیاه و علاقه زیاد به گل و درخت دارند حتمی در خانه ی خود ی باغچه ی زیبا درست میکنند. بیشتر افراد فکر میکنند چون حیاط و خانه ی کوچکی دارند نمیتوانند یک باغچه داشته باشند و باغچه حیاط ای که در یک حیاط کوچک درست میشود نمیتواند جای یک حیاط و باغچه بزرگ را بگیرد. درست کردن باغچه در حیاط به فضا بستگی ندارد اگر یک حیاط متوسط دارید که میتوانید در آن چند گل و درخت بکارید یک فضای مناسب برای درست کردن باغچه هست. چون باغچه را در حیاط خود درست میکنید سعی کنید از گل ها و درخت های زیبا استفاده کنید تا باعث جذابیت خانه ی شما باشد. این روزا بیشتر در روز ها هوا گرم و شب ها سرد است پس باید در انتخاب گل و درخت ها نیز دقت کنید تا با توجه به آب و هوای مناطق خود گل و درخت را انتخاب کنید. یکی از خوبی ها وزیبایی های داشتن باغچه در حیاط این است که بیشتر روز ها که هوا گرم است. بخاطر داشتن باغچه در حیاط میتوانید زیر درخت ها و در باغچه ی خود در سایه بشینید. باغچه در ویلا ها  تاثیر بسیار زیادی در زیبایی خانه دارد.اما باید بیشتر توجه کنید تا بهترین گل ها و درخت ها را در حیاط خود استفاده کنید ما در این مطلب به شما کمک میکنیم تا بتوانید برای خانه ی خود یک باغچه  زیبا درست کنید تا باعث جلب توجه همگان شود.

ابتدا از گیاهان بوته ای شروع می کنیم. در زمینه باغداری و پرورش گل و گیاه هیچ چیزی زیباتر از حیاطی تزیین شده با گیاهان استوایی وجود ندارد، بخصوص زمانی که از باغچه های عمودی استفاده می کنید بطوری که تمام دیوار توسط این گیاهان پوشش داده می شود. گیاهانی که در زیر مشاهده خواهید علاوه بر محیط های استوایی در آب و هوای مناطق معتدل مانند ایران نیز به خوبی پرورش می یابند. گیاهانی مانند آکوروس، کارکس (زنبق استوایی) ، گل شیپوری و بگونیا از جمله گیاهان مقاوم استوایی هستند و در برابر سرمای هوای مناطق کم ارتفاع ایران به زیستن خود ادامه می دهند. البته این گیاهان به آب زیادی برای رشد کردن نیاز دارند پس به این نکته نیز توجه داشته باشید.

25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی 25 مدل تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل و گیاهان استوایی

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (6)

اگر علاقه دارید در باغچه حیاط خود بیشتر از گیاهان درختی استفاده کنید بطوری که ارتفاع چندان بلندی هم  نداشته باشند، بامبو بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. بامبو گیاه تهاجمی نیست به این معنی که به محیط های اطراف خود پخش نمی شود بنابراین به داخل حیاط نفوذ نمی کند. در شکل زیر مشاهده می کنید که گیاه بامبو چقدر زیبا در زمینه دیوارهای سفید رنگ خود را بنمایش می گذارد.

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (3)

در ادامه دیگر باغچه های تزیین شده توسط گیاهان استوایی را مشاهده خواهید کرد.

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (1)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (2)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (4)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (5)
Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (7)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (8)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (9)

تزیین دکوراسیون باغچه

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (10)