راهکارهای جالب تزیین خانه خیلی کوچک با مساحت کمتر از 23 متر

 

تزیین خانه خیلی کوچک اصلا کار ساده ای نیست خصوصا وقتی معماری داخلی خانه با نظر شما انجام نشده باشد، در اینصورت به احتمال بسیار زیاد نیاز پیدا می کنید معماری داخل خانه را تغییر داده تا فضایی آسوده و راحت برای زندگی خانواده فراهم آورید. آپارتمانی که در این مطلب مشاهده خواهید کرد همین شرایط را دارد.

به خاطر استفاده چند کاربره از یک محیط مثل اتاق نشیمن و همینطور چیدمانی بسیار کارآمد، این آپارتمان خیلی بزرگتر از سایز 23 متری اش دیده می شود. در حقیقت دکور ساده و حضور خطوط طراحی صاف و مستقیم بدون هیچ پیچیدگی خاصی، باعث شده فضای داخلی بسیار روشن، دلباز و جادار بنظر برسد، رویایی که بسیاری از خانه دارهای ایرانی که در فضایی کوچک زندگی می کنند مشتاق رسیدن به آن هستند. برای اینکه کاملا با نحوه طراحی این آپارتمان آشنا شوید در پایان عکس ها، تمامی پلان های لازم برای الگو برداری نیز آورده شده تا علاقمندان به طراحی داخلی بتوانند از آن ایده گیری کرده و چیزی یاد بگیرند. برای تزیین خانه خیلی کوچک همه ما به چنین ایده های نابی نیاز خواهیم داشت.

ابتدا با نگاهی کلی به فضای اصلی خانه شروع می کنیم که تمامی نیازهای روزمره زندگی را برآورده می کند، از خواب و میل غذا گرفته تا خواب و استراحت به روشی کارآمد، در این فضای کوچک انجام می گیرد. در قسمت آشپزخانه به جای اینکه از میز اپن بزرگ و میز ناهارخوری جدا استفاده شود، یک میز کنسولی چوبی بسیار ساده با دو عدد صندلی اپن بسیار شیک قرار گرفته که نیازهای یک زوج جوان را به خوبی برطرف می کند.

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (1)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (2)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (3)

 از زاویه دیگر که به محوطه اصلی خانه نگاه می کنیم متوجه می شویم که تقریبا کلِ یک طرف از دیوار خانه به کابینت و آشپزخانه اختصاص داده شده. حتی اتاق خواب نیز روی پلتفرمی قرار گرفته که زیر آن فضا برای ذخیره سازی در نظر گرفته شده است.

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (5)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (4)

درست پشت سر قسمت غذاخوری با اندکی فاصله تخت خواب با طراحی کاملا ساده قرار گرفته است. قسمت خواب خانه از نور طبیعی روز بهترین استفاده را می برد تا هم برای مطالعه در طول روز مفید باشد و هم در شب از نمای شهر و همینطور ستاره های آسمان لذت برد. تمامی فضاها در اتاق خواب به دقت برنامه ریزی شده اند. حتی برای اینکه لامپ رومیزی فضایی اشغال نکند، به صورت آویز به بالای تخت انتقال داده شده تا هم زیباتر بنظر بیاید و هم اینکه فضایی از اتاق اشغال نشود.

پلتفرمی که تخت خواب روی آن قرار گرفته نقش میز را هم ایفا می کند. کافی در شکل های پایین به لیوان قرار گرفته کنار تخت توجه کنید تا متوجه کارآمدی این پلتفرم بشوید.

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (6)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (7)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (8)

قسمت ورودی خانه یکی مهم ترین بخش ها در تزیین خانه خیلی کوچک است که اغلب فراموش می شود. ورودی این خانه پر است از جزئیات خلاقانه و بسیار با کیفیت. در قسمتی از دیوار هوک هایی برای آویزان کردن کیف و لباس در نظر گرفته که نیاز بیش از دو نفر را هم برطرف می کند. اما در قسمت ورودی دو ویژگی دیگر جلب توجه می کند که اولی کاشی کاری زیبای کف و پنل های چوبی یکی از دیوارهاست. بیشتر که به عکس ها دقت کنید متوجه نوار ال ایی دی مخفی در بالای دیوار چوبی می شوید که خیلی لطیف روشنایی منطقه راهرو را تامین می کند طوری که افراد داخل خانه به هیچ عنوان اذیت نخواهند شد.

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (9)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (10)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (11)

روبروی دیوار چوبی هم گروهی از آینه های کوچک قرار گرفته تا برای رسیدن به اوضاع ظاهری و آرایش قبل از خروج از خانه استفاده شوند.

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (12)

و در نهایت به حمام و سرویس بهداشتی خانه می رسیم که با نور نئونی بنفش رنگ خیلی زیبا تزیین شده است. اما وقتی این نور خاموش شود، حمام و دستشویی نیز مانند سایر قسمت های خانه خیلی ساده و مدرن دیده خواهد شد. با دقت بیشتر متوجه خواهید شد که کاشی استفاده شده در کف همان نوع کاشی ایی است که در راهروی ورودی خانه استفاده شده است.

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (13)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (14)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (15)

تزیین-خانه-خیلی-کوچک (16)

اگر علاقمندید بیشتر در مورد نحوه طراحی آرشیتکت این خانه بدانید. پلان های آورده شده در زیر به خوبی می تواند تصویری کامل از نحوه تبدیل فضایی بسیار کوچک به محیطی ایده آل برای زندگی در اختیارتان قرار دهد.

Наименование проекта и адрес

Наименование проекта и адрес

Наименование проекта и адрес

تزیین خانه خیلی کوچک

Наименование проекта и адрес