روش های جالب تزیین بالکن کوچک با وسایل متنوع و رنگارنگ

 

تزیین فضاهای کوچک داخل خانه همیشه دردسرهای مربوط به خودش را دارد، تزیین بالکن کوچک نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر بدون برنامه جلو رفته و هر چیزی را که بنظرتان زیبا و قشنگ می آید در بالکن قرار بدهید، احتمال اینکه در نهایت بالکنی شلوغ و بهم ریخته داشته باشید بسیار زیاد است. مسلما هیچکس دوست ندارد فضای کوچک اتاقش درهم و برهم دیده شود، بلکه برعکس، همه دوست دارند فضایی دنج، راحت و گرم و نرم برای اتاق یا بالکن کوچک خود داشته باشند.

اما تزیین فضاهای کوچک موجود در خارج خانه مانند پاسیو و تراس کوچک، چالش های بیشتری برای چیدمان و تزیین شیک و مناسب پیش روی خانه دار می گذارند، اغلب خانه دارها در چنین فضاهایی از باغچه و گیاهان طبیعی استفاده می کنند و در نتیجه باید جای مناسب برای آنها از قبل تعریف شده باشد. ترکیب عناصر طبیعی با مبلمان راحتی در دکوراسیون های فضای خارج کار ساده ای نیست. به همین خاطر در این مطلب مناسب دیدم به معرفی چند روش جالب برای تزیین بالکن کوچک بپردازم که با استفاده از رنگ های متنوع و انرژی بخش، فضای بالکن را بشدت تازه، سرزنده و شاد طراحی کرده اند. لطفا تا پایان مطلب همراه سایت اتاق باشید.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ابتدا با چیدمان مدرن در تزیین بالکن کوچک شروع می کنیم. همانطور که در شکل پایین مشاهده می کنید، حضور یک میز کوچک دکوراتیو خیلی راحت می تواند در فضای بزرگ نادیده گرفته شود اما در فضاهای کوچکی مانند بالکن، همگی متوجه درخشش و خودنمایی نمایی چنین میزهای خواهند بود.

تزیین-بالکن-کوچک (1)

بالکن دوم شکل استفاده وسیع تری از رنگ آبی کرده است. قالیچه، پارچه روی مبل و میز آبی رنگ در کنار گیاهان سرسبز و رنگارنگ فضایی بسیار خواستنی و آرامش بخش در این تراس ایجاد کرده است. وقتی به دیوارهای آجری تراس دقت می کنیم، بخاطر وجود عامل تضاد یا کنتراست در چیدمان، این رنگ ها خود به خود زیبایشان دو چندان می شود.

تزیین-بالکن-کوچک (2)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

یک بالکن هر چقدر هم که کوچک باشد حضورش برای خانه های آپارتمانی یک نعمت است. سعی کنید همیشه در تزیین بالکن کوچک منزلتان تمام راه های ممکن را امتحان کنید تا به بهترین نتیجه برسید. شکل زیر تراسی را نشان می دهد که در یک مجتمع آپارتمانی بزرگ قرار گرفته اما طوری تزیین شده که کوچکی اش اصلا دیده نمی شود. حضور رنگ سبز نعنایی عامل اصلی این بی توجهی به فضای کوچک است.

تزیین-بالکن-کوچک (3)

بالکن پایین در کنار رنگ سبز نعنایی از رنگ بنفش هم استفاده کرده که نتیجه ای بسیار عالی در پی داشته است. خوب است به نوع میز و صندلی توجه کنید که چقدر هوشمندانه نسبت به اندازه فضا انتخاب شده است.

تزیین-بالکن-کوچک (4)

بالکن های کوچک فقط مخصوص آپارتمان و برج های بلند نیستند، بسیاری از خانه های ویلایی جمع و جور نیز تراسی دارند که جای خالی یک حیاط بزرگ و خصوصی را تا حدودی پر می کند. شکل زیر یک بالکن کوچک در خانه ویلایی-روستایی را نشان می دهد که با هنرمندی و ذوق بسیار توسط خانه دار تزیین شده است. تصور کنید میل کردن صبحانه در چنین فضایی چقدر می تواند لذت بخش و انرژی زا باشد.

تزیین-بالکن-کوچک (5)

همانطور که در ابتدای مطلب گفتم، بالکنی ها معمولا فضایی هستند که ما گل ها و گیاهان خود را در آنجا قرار می دهیم. از آنجایی که گیاهان رنگ های بسیار متنوعی دارند، می توان از آنها بعنوان تم اصلی دکوراسیون استفاده کرد. گل ها و گیاهان طبیعی گزینه ای بسیار عالی برای آنهایی است که می خواهد بالکن کوچکشان را با رنگ های شاد و متنوع تزیین کنند. هر وقت چیدمان گل ها را عوض کرده یا عضوی تازه به کالکشن گل هایتان اضافه کنید، بالکن تان نیز متحول خواهد شد.

تزیین-بالکن-کوچک (7)

تزیین-بالکن-کوچک (17)

تزیین-بالکن-کوچک (15)

تزیین بالکن کوچک به سبک صنعتی نیز ایده ای هوشمندانه و کارآمد است. مبلمان سبک صنعتی فلزی بوده از این لحاظ برای قرار گیری در فضای بیرون بسیار مناسب هستند. البته برای اینکه بخواهید فضای بالکن صمیمی و گرم جلوه کند، بهتر از برخی رنگ های قوی و شاد مانند صورتی و سبز استفاده کنید.

تزیین-بالکن-کوچک (8)

تزیین-بالکن-کوچک (9)

اگر بالکنی منزلتان بسته است، مانند شکل زیر، می توانید از ین فرصت استفاده کرده و بالکن را رنگ آمیزی کنید، در شکل زیر فریم پنجره بالکن رنگ آمیزی شده است. قبل انتخاب رنگ باید رنگ غالب در فضای بالکنی را مشخص کنید، اگر رنگ غالب خنثی است آنوقت می توانید از رنگ های شاد و انرژیک مانند قرمز استفاده کنید.

تزیین-بالکن-کوچک (10)

سبز رنگی است که ما را به یاد طبیعت می اندازد و به همین خاطر برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است. آپارتمان هایی که در مرکز شهر بوده و فاصله زیادی با فضای سبز دارند، می توانند از رنگ سبز در بالکنی خود طبیعت را به خانه خود بیاورند. رنگ سبز باعث می شود فضای تراس تان کمتر شهری باشد و بیشتر خود را در ارتباط با طبیعت ببینید.

تزیین-بالکن-کوچک (11)

تزیین-بالکن-کوچک (12)

تزیین-بالکن-کوچک (13)

تزیین-بالکن-کوچک (14)

تزیین-بالکن-کوچک (16)

تزیین-بالکن-کوچک (18)

تزیین-بالکن-کوچک (19)

تزیین-بالکن-کوچک (21)

apartment balcony garden

تزیین-بالکن-کوچک (22)

تزیین-بالکن-کوچک (23)

تزیین-بالکن-کوچک (24)

تزیین بالکن کوچک

تزیین-بالکن-کوچک (1)