راهنمای تزئین و چیدمان دکوراسیون آپارتمان کوچک و جمع و جور

دکوراسیون آپارتمان کوچک می تواند بسیار زیبا و دلباز جلوه کند، اگر نحوه چیدمان وسایل و اثاثیه منزل درست و بر پایه اصول باشد. آپارتمان کوچک نباید دلیلی برای زندگی کردن در فضای دلگیر و تنگ باشد، در چنین مکان های باید از سانت سانت فضا، خلاقانه استفاده کرد تا دکوراسیون علاوه بر زیبایی و داشتن کارایی مطلوب و مورد نظر، بزرگ تر و دلباز تر از همیشه بنظر بیاید. اولین دلیلی که باعث دلگیری و بهم ریختگی یک آپارتمان کوچک می شود استفاده از اثاثیه و لوازم زیاد در محیط خانه است.

شاید تعدادی از افراد علاقه زیادی به نگهداری وسایل قدیمی خود داشته باشند شاید آنها را گران خریداری کرده اند و یا از دوستی آنرا هدیه گرفته باشند، اما هیچکدام از این دلایل نباید مانع دور ریختن اینگونه وسایل اضافی و جاگیر باشند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید تنها کافی است به این سوال پاسخ دهید ” آیا این وسیله در شرایط کنونی زندگی من را بهبود خواهد بخشید؟” جواب به این سوال فقط باید در زمان حاضر باشد، اگر جواب منفی بود در فروختن یا دور انداختن یا قرض دادن این وسایل به دوستان و آشنایانتان لحظه ای درنگ نکنید. (طراحی دکوراسیون اتاق خواب بسیار کوچک در واحد های آپارتمانی)

قبل از اینکه که آپارتمان کوچکتان نقل مکان کنید باید نقشه کامل برای چیدمان محیط را در ذهن داشته باشید. مخصوصا هنگام انتخاب و خرید مبلمان برای منزل جدید. متناسب بودن مبلمان خانه با اندازه اتاق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین قبل از هرگونه تصمیم گیری به اندازه گیری اتاق نشیمن و پذیرایی یا اتاق خواب خود بپردازید و آنرا با اندازه مبلمانتان مقایسه کنید و از متناسب بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

در چیدمان آپارتمان های کوچک باید اولویت ها خود را مشخص کنید، بعضی از افراد وجود میز کار و مطالعه را درخانه به میز ناهارخوری ترجیح می دهند. اما یکی از بهترین گزینه ها برای اپارتمان های بسیار کوچک در حد 40 متر و 30 متر استفاده از تخت خواب های تاشو است؛ این مبلمان ها در مواقعی که نیاز به آنها نیست از دیدگان پنهان می شوند و جا را برای اتاق نشیمن و پذیرایی باز می کنند. البته می توانید از کاناپه های تخت خوابشو هم استفاده کنید تا اتاق نشیمن و خواب یکسانی داشته باشید. درشکل های زیر نمونه های زیبا از دکوراسیون آپارتمان کوچک را مشاهده می کنید. (طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه با چیدمانی صحیح و کاربردی)

small-apartments-designs-ideas-image (1)

small-apartments-designs-ideas-image (2)

small-apartments-designs-ideas-image (3)

small-apartments-designs-ideas-image (4)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

small-apartments-designs-ideas-image (5)

small-apartments-designs-ideas-image (6)

micro-apartmant-design-idea-mini

small-apartments-designs-ideas-image (7)

small-apartments-designs-ideas-image (8)

small-apartments-designs-ideas-image (9)

small-apartments-designs-ideas-image (10)

small-apartments-designs-ideas-image (11)

small-apartments-designs-ideas-image (12)

small-apartments-designs-ideas-image (13)

small-apartments-designs-ideas-image (14)

small-apartments-designs-ideas-image (15)

small-apartments-designs-ideas-image (16)

small-apartments-designs-ideas-image (17)

small-apartments-designs-ideas-image (18)

دکوراسیون آپارتمان کوچک

small-apartments-designs-ideas-image (19)