ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه در طرح های بسیار [ شاد و انرژیک ]

بروز شده در 98/5/31

وقتی نوبت به انتخاب ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه می رسد، بسیاری ترجیح می دهند از رنگ های کلاسیک و سنتی مانند رنگ های چوبی یا سفید استفاده کنند. اما اگر شما جزء افراد ریسک پذیر هستید، به خوب جایی آمده اید چرا که در این مطلب فقط به معرفی رنگ های شاد و متنوع در دکوراسیون آشپزخانه خواهم پرداخت و خبری از شکل های ساده و معمولی نیست. برای آشنایی بیشتر لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه در طرح های بسیار [ شاد و انرژیک ]

ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه در طرح های بسیار [ شاد و انرژیک ]

ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه در طرح های بسیار [ شاد و انرژیک ]

ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه در طرح های بسیار [ شاد و انرژیک ]

ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه در طرح های بسیار [ شاد و انرژیک ]

ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه در طرح های بسیار [ شاد و انرژیک ]

ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه در طرح های بسیار [ شاد و انرژیک ]

ابتدا با آشپزخانه هایی به رنگ فیروزه ای و آبی شروع می کنیم. رنگ آبی و فیروزه ای جزء رنگ های آرامش بخش بحساب می آیند و وجود آنها در هر فضایی مفید است. این رنگ را سال هاست در تمامی فضاهای درونی و بیرونی منازل و هر مکان دیگری استفاده می کنند اما استفاده از رنگ آبی و فیروزه ای برای آشپزخانه، انتخابی ست تاریخی و دوست داشتنی که در کنار سایر وسایل آشپزخانه با رنگ هایی هم طیف یا متضاد می تواند بسیار زیبا و دیدنی باشد. آبی خیلی خوب با رنگ های دیگر مانند قرمز نیز ترکیب می شود در حقیقت ترکیب رنگ آبی و قرمز از روش های مدرن تزیین آشپزخانه است تا جایی که بسیاری از طراحان مدرن این سالها به شدت نسبت به چنین ترکیبی رغبت نشان داده و بر روی آن کار کرده اند. وقتی قصد ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه را دارید همیشه بخاطر داشته باشید که ابتدا باید رنگ وسایل مهم آشپزخانه مانند کابینت، کانتر یا همان صفحه روی کابینت و رنگ پارچه پرده را انتخاب کرده و سپس رنگ اصلی آشپزخانه یا همان رنگ دیوارها و کفپوش را انتخاب کنید. رنگ دیوار را می شود هر زمانی که لازم بود مطابق با رنگ کابینت ها عوض کرد در صورتی که تغییر رنگ کابینت ها و کانتر آشپزخانه مسلما وقت گیر و هزینه بر خواهد بود.

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (1)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (2)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (3)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (4)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (5)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (6)

همچنین می توان از رنگ و طرح های بسیار متنوع دیگری نیز برای به کار بردن در آشپزخانه استفاده کرد. بهترین ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه و رسیدن به نقطه ای پایانی و مناسب جهت ایجاد دکوراسیونی بینظیر می تواند آشپزخانه را تبدیل به مکانی دلپذیر نه تنها برای خانمها بلکه برای تمامی افراد منزل و دوست و آشنا نماید. انتخاب جالب دوم رنگ سبز است که آن هم مانند آبی، رنگی آرام و تسکین دهنده است. آشپزخانه پایین از رنگ سبز خاصی استفاده می کند که نه خیلی روشن است و نه خیلی رنگ رو رفته. کاشی های دیوار این آشپزخانه رنگی سبز-آبی دارد که به اندازه کافی قوی و غیر منتظره است تا نگاه ها را به خود جذب کند، در عین حال این رنگ خاص بقدری لطیف است که برای سال های سال در دکوراسیون آشپزخانه می نشیند.

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (8)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (10)

اما نظرتان در مورد این رنگ خاص مدل پایین چیست؟ رنگ همیشه بهترین راه برای جذاب نشان دادن آشپزخانه های ساده و به قول معروف معمولی است. کابینت های این آشپزخانه زیبا از ایکیا بوده و کاشی های دیوار نیز برای هر متر مربع با هزینه نصب و اجرا حدودا 300 هزار تومان هزینه برداشته است. رنگ سبز روشن این کاشی ها باعث شده دیوار بین کایبنت نقش نقطه کانونی را ایفا کرده و به کل فضای آشپزخانه حالتی دوست داشتنی و شاداب بدهد.

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (9)

زرد یکی از رنگ های قوی و تاثیر گذاری محسوب می شود و وقتی در ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه قرار می گیرد سریعا جلب توجه می کند البته شاید هنوز هم بسیاری از ما همچنان عادت به استفاده از اینچنین رنگ ها در آشپزخانه نداشته باشیم زیرا از کودکی در منازلی رشد کرده ایم که رنگ قالب استفاده شده در تمامی آشپزخانه ها، بیشتر سفید بوده است اما باید بدانیم در عصر جدید، شرایط به شکلی بسیار زیبا و جذاب تغییر کرده و امروزه می توان از رنگ های بسیار مختلفی به عنوان گزینه های مورد قبول در آشپزخانه ها به راحتی استفاده کرد. بنابراین بهتر است میزان استفاده از این رنگ را محدود کنید. در شکل های زیر مشخص است که رنگ زرد به صورت جزئی توسط وسایلی مثل صندلی اپن یا رنگ آمیزی بخش کمی از دیوارهای آشپزخانه به دکوراسیون وارد شده است. رنگ هایی مانند سبز و تمام رنگ های خنثی مانند قهوه ای، سفید و خاکستری خیلی خوب با رنگ زرد ترکیب می شوند.

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (11)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (12)

نارنجی هم از آن رنگ هایی است که بکاربردنش آن هم در آشپزخانه جرأت زیادی می خواهد. اما جالب است بدانید که نارنجی در آشپزخانه تاثیر بسیار مثبتی هم بروی دیزاین و هم روی روان افراد خانواده گذاشته و باعث شادی آنها و خوش بینی نسبت به آینده می شود. همچنین در کنار استفاده از رنگ نارنجی می توان رنگ های مختلف و روشن دیگر را نیز استفاده کرد تا ترکیب آن رنگها در کنار نارنجی سبب بیشتر به چشم آمدن این رنگ جذاب و مثبت شود. بهتر است ذهنیت و ایده های استفاده در آشپزخانه را از آن فرم ثابت قدیمی و همیشگی خارج کنیم و به سمت استفاده از فرم و دکوراسیونی جدید و زیباتر باشیم. نارنجی در زمینه سفید خیلی شیک و زیبا جلوه می کند اما با رنگ های خنثی دیگر مانند قهوه ای و خصوصا خاکستری بسیار عالی ترکیب می شود. همانطور که در شکل ها مشاهده می کنید در استفاده از این رنگ باید احتیاط کنید، مثلا فقط ردیف کابینت های بالایی نارنجی شوند.

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (13)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (14)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (15)

تا قبل از این حتی فکرش را هم نمی کردید که رنگی مانند صورتی در آشپزخانه استفاده شود اما شکل زیر نشان می دهد که چنین کار شدنی است و چقدر هم زیبا جواب می دهد. این آشپزخانه خیلی هوشمندانه رنگ صورتی را با رنگ سیاه ترکیب کرده تا فضا کاملا متعادل شده و خیلی زننده بنظر نرسد.

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (16)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (17)

قرمز رنگ قوی دیگری است که البته نسبت به صورتی بیشتر در ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه استفاده می شود. در آشپزخانه اول شکل پایین مشاهده می کنید که کابینت های ردیف بالا هایگلاس بوده و رنگ قرمز دارند. رنگ قرمز کابینت های بالایی به دلیل براق بودن تبدیل به چشم گیرترین عنصر طراحی این آشپزخانه شده است. در حالی که کابینت های پایینی نقش تعدیل کننده فضا را ایفا می کنند.

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (18)

آشپزخانه دوم اما تماما قرمز است، حتی عاشقان رنگ قرمز هم جرات این کار را ندارند اما وقتی سقف به رنگ سفید درآید و لوازم استیل در آشپزخانه حضور داشته باشند آنوقت نور خیلی خوب فضا را روشن و شیک نشان می دهد.

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (19)

و در آخر به ترکیب رنگی بنقش و سایر رنگ ها می رسیم که همگی به زیبایی با رنگ های خنثی ترکیب شده و فضایی کاملا متفاوت و خاص بوجود آورده اند.

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (20)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (21)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (22)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (23)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (24)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (25)

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (7)

ترکیب رنگ وسایل آشپزخانه

ترکیب-رنگ-وسایل-آشپزخانه (26)