نحوه استفاده از ترکیب رنگ نیلی در دکوراسیون منزل مسکونی

ترکیب رنگ نیلی در دکوراسیون منزل یکی از مواردی است که اغلب توسط خانه دارها بکار نمی رود. وقتی اکثر مردم رنگ های تیره را بعنوان رنگ های تزیینی و ناگهانی در دکوراسیون منزل انتخاب می کنند، به احتمال بسیار زیاد آن رنگ سیاه یا مشکی خواهد بود. سیاه رنگی شیک و کلاسیک است و با بسیاری از سبک ها هماهنگ می شود اما ممکن برای برخی افراد خیلی پر رنگ و تاریک بنظر بیاید. خوب در این شرایط می توان رنگ آبی نفتی را جایگزینی مناسب دانست اما حتی این رنگ تیره هم می تواند دکوراسیون را بیش از حد سنگین کند.

در این بین اما استفاده از رنگ نیلی بعنوان رنگ جذاب و ناگهانی در دکوراسیون خانه بهترین انتخاب خواهد بود. این رنگ آبی نه خیلی عمیق و سنگین است و نه خیلی سبک و شاد. تیره است اما نه به مقدار زیاد. همه چیز این رنگ به اندازه ای است که به دکوراسیون شما جذابیت خاصی می دهد بدون اینکه آنرا غمگین نشان دهد. در این مطلب قصد دارم به معرفی روش های استفاده از ترکیب رنگ نیلی در دکوراسیون خانه بپردازم.

ترکیب-رنگ-نیلی (20)

پرده، کوسن، روبالشی، روتختی، تابلو و مبلمان راحتی اولین عناصری هستند که برای آوردن ترکیب رنگ نیلی به دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می گیرند. شکل های زیر نشان می دهد که این وسایل چقدر خوب و موثر می توانند حضور زیبای رنگ نیلی را به همگان اعلام کنند. در این بین اما انتخاب کوسن و بالشتک ها به رنگ نیلی ارزان ترین و ساده ترین راه است. پرده نیز همینطور است، اگر مانند شکل از ترکیب رنگ سفید و آبی نیلی استفاده کنید زیبایی و اثر طرح بیشتر خواهد بود.

ترکیب-رنگ-نیلی (2)

ترکیب-رنگ-نیلی (1)

ترکیب-رنگ-نیلی (3)

ترکیب-رنگ-نیلی (4)

ترکیب-رنگ-نیلی (5)

ترکیب-رنگ-نیلی (6)

برای دکوراسیون اتاق می توانید از مدل لامپ آباژور با کلاهکی به رنگ نیلی استفاده کرده و به همین سادگی این رنگ را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید. با این کار شب ها نیز وقتی لامپ را روشن می کنید علاوه بر خود لامپ، نوری که درفضا پخش می شود نیز رنگی نیلی خواهد داشت که بی نهایت زیبا و آرامش بخش دیده خواهد شد. راه حل ارزان دیگر استفاده از دکوری های دیواری ساده است. شکل دوم در پایین یک ایده بسیار ساده و کارآمد را نشان می دهد. پارچه ای به رنگ نیلی که از یک میله چوبی آویزان شده است.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ترکیب-رنگ-نیلی (8)
ترکیب-رنگ-نیلی (9)

در اتاق خواب نیز همانطور که در بالا اشاره کردم روتختی و روکش های بالش به رنگ نیلی یکی از موثرترین راه ها برای استفاده از ترکیب رنگ نیلی در دکوراسیون است. اگر دکوراسیون اتاق خواب تان یکدست سفید است استفاده از رنگ نیلی اندکی روشن خیلی زیبا با زمینه سفید اتاق ترکیب خواهد شد. البته خوبی رنگ نیلی این است که با همه رنگ ها و سبک ها به خوبی مچ شده و نیازی به حساسیت زیاد روی تناژ انتخابی رنگ وجود ندارد.

ترکیب-رنگ-نیلی (10)

ترکیب-رنگ-نیلی (11)

ترکیب-رنگ-نیلی (13)

شکل پایین بازهم یک دکوری دیواری ساده با ظروف پذیرایی نیلی رنگ را نشان می دهد که در عین سادگی بسیار تاثیر گذار هستند.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

یک راه حل جالب دیگر برای آوردن ترکیب رنگ نیلی به دکوراسیون، رنگ زدن مبلمان و لوازم چوبی قدیمی به رنگ نیلی است. مثلا اگر کمدی قدیمی دارید یا اینکه رنگ و روی آن رفته، یک رنگ ساده می تواند جلوه تازه و فرح بخش به کمد قدیمی شما بدهد. کافی است این کمد را در زمینه سفید اتاق قرار بدهید تا تمامی نگاه ها به سمت آن جلب شود، مانند شکل زیر.

ترکیب-رنگ-نیلی (14)

ترکیب-رنگ-نیلی (21)

ترکیب-رنگ-نیلی (22)

آنهایی که جرات بیشتری داشته و خواستار تنوع و تازگی در دکوراسیون منزل خود هستند، کابینت های آشپزخانه یک فرصت بسیار خوب بشمار می رود. شاید باورش سخت باشد اما آبی یکی از بهترین سایه ها برای آشپزخانه است. این رنگ باعث می شود میل به خوردن غذای بیشتر به شدت کاهش یافته و از طرفی حسی از آرامش و آسایش به شما منتقل شود. همین شرایط برای سایه های تیره رنگ نیلی نیز برقرار است، بعلاوه نیلی برای دکوراسیون های شیک و مدرن انتخاب بسیار بهتری خواهد بود.

ترکیب-رنگ-نیلی (15)

ترکیب-رنگ-نیلی (16)

ترکیب-رنگ-نیلی (17)

ترکیب-رنگ-نیلی (18)

ترکیب-رنگ-نیلی (19)

ترکیب رنگ نیلی

ترکیب-رنگ-نیلی (20)