تخت خواب دو نفره شیک با طراحی شناور مناسب اتاق های کوچک

 

تخت های شناور از لحاظ ظاهری بسیار چشم گیر هستند. در حقیقت وقتی نامی از مدل های تخت خواب دو نفره شیک می بریم امکان ندارد از کنار مدل های شناور به سادگی گذشت. در این مطلب با 25 مدل جدید تخت خواب دو نفره با حالتی شناور آشنا خواهید شد که برای دکوراسیون اتاق های کوچک و مدرن امروزی بسیار مناسب هستند.

اما چرا تخت های شناور اینقدر زیبا و لوکس جلوه می کنند؟ جواب به این سوال دقیقا مشخص نیست، شاید این جزئیات دقیق مدل های شناور باشد که باعث می شود همه افراد با سلیقه های متفاوت بلا استثنا از آنها خوششان آمده و این سبک طراحی را تحسین کنند. بنابراین نمی توان فقط یک دلیل برای جذابیت و شیکی تخت های شناور متصور شد. مجموعه ای از ویژگی ها و دلایل وجود دارند که کنار هم، این سبک طراحی را خاص و منحصر بفرد نشان می دهند.

تخت های شناور همگی مینیمال و مدرن محسوب می شوند اما نه به صورتی که کاملا بی تزیین و خیلی ساده باشند، در حقیقت همین است که این طرح ها را خاص می کند. مدل های شناور در نوع خود طرحی جدید و تازه محسوب می شوند و بخاطر وجود خطوط صاف و منظم، شکلی آینده نگرانه و فوق مدرن دارند. در شکل هایی زیر با جدیدترین مدل های تخت خواب دو نفره شیک شناور آشنا خواهید شد.

 تخت-دو-نفره-شیک (6)تخت-دو-نفره-شیک (1)

طبیعتا جالب ترین موضوع درباره این مدل تخت ها، شناور بودن آنهاست، وقتی از زوایه بالا به تخت نگاه می کنیم چیزی آنها را ساپورت نمی کند و به همین خاطر در فضا معلق بنظر می رسند. البته به لطف پیشرفت تکنولوژی، اشیاء معلق در هوا امروزه چیز عجیبی محسوب نمی شود حتی در مورد تخت خواب ها. ولی مدل هایی که در این مطلب آورده شده اند همگی یک پایه مرکزی دارند که زیر تخت پنهان شده و فقط می توان آنها را از پایین تخت مشاهده کرد. البته گزینه دیگری هم وجود دارد، طوریکه تخت به دیوار متصل می شود و دیگر پایه ای روی زمین وجود ندارد در اینصورت شکل تخت کاملا شناور و معلق بنظر خواهد رسید.

تخت-دو-نفره-شیک (9)

تخت-دو-نفره-شیک (7)

تخت-دو-نفره-شیک (3)

تخت-دو-نفره-شیک (2)

عوامل دیگری هم وجود دارند که جزء ویژگی های خاص تخت های شناور هستند. بسیاری در هنگام خرید یک مدل تخت خواب دو نفره شیک به ظاهر آن توجه می کنند، اگر از لحاظ ظاهری بخواهیم بررسی کنیم، تخت خواب های شناور یکی از زیباترین و خلاقانه ترین فرم ها را بین تمامی مدل های تخت خواب دارند. طرحی که در عین سادگی، غیر طبیعی و جدید بنظر می رسد و به همین خاطر در دکوراسیون های مدرن و معاصر بخوبی جای می گیرد اما نه به این معنی که فقط مناسب چنین دکوراسیون هایی باشد.

تخت-دو-نفره-شیک (10)

تخت-دو-نفره-شیک (8)

تخت-دو-نفره-شیک (11)

تخت-دو-نفره-شیک (12)

سبک های دیگر در طراحی داخلی مانند سبک صنعتی و سنتی و کلاسیک هم می توانند پذیرای تخت خواب های شناور باشند. مثلا در مدل های سنتی بجای تاج و فریم ساده، حاشیه های تخت منبت کاری شده یا تاج تخت حالتی چرمی و بافته شده دارد و در مدل های صنعتی فریم بدنه تخت یا فلزی است یا از چوب خام ساخته شده است. فرق بین مدل های کلاسیک و مدرن هم در همین جزئیات طراحی است. تخت خواب های مدرن هیچگونه تزیینی روی تاج یا فریم بدنه ندارند و همه چیز صاف و حتی بدون حاشیه است.

تخت-دو-نفره-شیک (23)

تخت-دو-نفره-شیک (4)

تخت-دو-نفره-شیک (14)

تخت-دو-نفره-شیک (13)

تخت-دو-نفره-شیک (15)

تخت خواب دو نفره شیک به خودی خود برای دکوراسیون اتاق خواب کفایت نمی کند. جزء جدا نشدنی هر تخت خوابی خصوصا هنگام خرید سرویس تخت خواب عروس میز کنار تخت یا همان پاتختی است. اگر اتاق تان کوچک است شدید توصیه می کنیم در کنار تخت خواب های شناور، از پاتختی های شناور که به روی دیوار نصب می شوند نیز استفاده کنید. این میزها به دلیل قرار گرفتن در هوا، فضای زیرشان روشن باقی می ماند و همین روشنی باعث می شود فضا بزرگ و جادار بنظر برسد.

تخت-دو-نفره-شیک (17)

تخت-دو-نفره-شیک (18)

تخت-دو-نفره-شیک (16)

تخت-دو-نفره-شیک (19)

ست تخت خواب و پاتختی شناور را می شود حتی در سبک سنتی و کلاسیک نیز استفاده کرد. دلیل اینکه تخت خواب های شناور در تمامی سبک ها کاربرد دارند بخاطر ظاهر بسیار شیک و لوکس آنهاست. همانوطور که در بالا گفتم نمی شود نامی از تخت خواب های شیک و لوکس برد و توجهی به مدل های شناور و معلق در هوا نکرد. شکل های زیر بخوبی نشان می دهند که طرح های خلاقانه چقدر برای دکوراسیون های امروزی مناسب هستند. خصوصا اتاق خواب های ایرانی که شدیدا به طرح های خلاقانه و بدیع نیاز دارند تا از یکنواختی دربیایند.

تخت-دو-نفره-شیک (20)

تخت-دو-نفره-شیک (21)

تخت-دو-نفره-شیک (24)

تخت-دو-نفره-شیک (22)

تخت-دو-نفره-شیک (5)

تخت خواب دو نفره شیک

تخت-دو-نفره-شیک (25)