بهترین و حداقل سن برای کاشت ابرو و کاشت مو

ریزش مو مشکلی است که همه افراد با افزایش سن ممکن است آن را تجربه کنند. این مشکل باعث نازک شدن مو و طاسی می شود. اگر شما هم از طاسی رنج می برید و به دنبال یک روش درمانی قطعی هستید ، بهتر است یکی از مدرن ترین روش های کاشت مو و ابرو را انتخاب کنید. در حال حاضر عمل های کاشت با استفاده از آخرین فناوری ها انجام می شود. اما سوالی که مطرح می شود این است که حداقل و بهترین محدوده سنی مناسب برای کاشت مو و کاشت ابرو چه زمانی است؟

بهترین سن برای کاشت مو چه سنی است؟

سن مناسب برای کاشت ترجیحاً سنی است که روند ریزش مو نزدیک به اتمام است و الگوی طاسی در افراد مشخص می شود. در مورد حداقل و حداکثر بازه سنی مناسب کاشت مو بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. زیرا این سن با توجه به سیستم ایمنی هر فرد متفاوت است. اما به طور کلی مناسب ترین سن 25 تا 40 سال است.

بهترین و حداقل سن برای کاشت ابرو و کاشت مو

حداقل سن برای کاشت مو

از آنجایی که ریزش مو به دلایل مختلفی رخ می دهد ، تعیین سن دقیق کاشت مو یا کاشت ابرو دشوار است. با این حال ، ریزش مو ممکن است با افزایش سن افزایش یابد. در شرایط عادی حداقل سن برای کاشت 18 سال است. زیرا افراد زیر 18 سال هنوز رشد و بلوغ خود را کامل نکرده اند، بنابراین توصیه می شود هرگز قبل از این سن اقدام نکنید.

افرادی که این کار را در سنین بسیار پایین انجام می دهند به مرور زمان دوباره دچار ریزش مو می شوند، اما بانک مو به دلیل استفاده از آن قبلاً قابل استفاده نیست. در نتیجه پزشک نمی تواند عمل کاشت مو اقساطی تهران را برای آنها تکرار کند. البته قبل از انجام هر کاری فرد باید توسط پزشک متخصص به طور دقیق معاینه شود و علت ریزش مو مشخص شود. علت ریزش مو می تواند به عوامل مختلفی مانند ژنتیک ، اختلالات غدد درون ریز مانند تیروئید ، کمبود برخی مواد معدنی ، استرس یا سبک زندگی مرتبط باشد.

مناسب ترین سن برای کاشت مو در مردان چه سنی است؟

مطالعات نشان می دهد که میانگین سنی 40 سالگی مناسب ترین سن برای کاشت مو در مردان است. دلیل این امر این است که موهای بسیاری از مردانی که مشکل ریزش مو دارند در سن 40 سالگی به فرم نهایی خود می رسد ، یعنی در واقع ریزش مو متوقف می شود.

تعیین محدوده سنی مناسب برای کاشت مو

از آنجایی که علت ریزش مو در افراد متفاوت است ، تعیین سن مناسب برای کاشت مو یا کاشت ابرو برای هر فرد متفاوت خواهد بود ، زیرا باید مراحل ریزش مو تکمیل شده و مدل طاسی از قبل مشخص شود. برای این کار ، مشورت با یک متخصص ضروری است. پزشک پس از انجام معاینات و آزمایشات لازم ، علت ریزش مو و وضعیت جسمانی فرد را در نظر گرفته و بر این اساس تصمیم نهایی را می گیرد. در نتیجه میزان موفقیت در کار افزایش می یابد و نتایج زیبا و دلنشین خواهد بود.

بهترین و حداقل سن برای کاشت ابرو و کاشت مو

دلیل محدودیت سنی کاشت مو چیست؟

از آنجایی که کاشت مو یک عمل زیبایی است ، باید محدوده سنی مناسبی تعیین شود. علاوه بر این ، یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو در انسان افزایش سن است. به همین دلیل باید محدودیت سنی داوطلبان در نظر گرفته شود تا زمان کاشت مشخص شود. مدل طاسی مو باید کاملاً مشخص شده باشد. یعنی باید ریزش مو کامل شود. به همین دلیل توصیه می شود افراد زیر 21 سال چنین کاری را انجام ندهند. خوشبختانه با پیشرفت علم و ظهور روش های جدید کاشت در هر سنی قابل انجام است. از مهمترین دلایل انتخاب محدوده سنی کاشت می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • تکمیل فرآیند ریزش مو و تعیین الگوی کاشت ؛
  • آمادگی جسمانی و روانی فرد ؛
  • عدم امکان استفاده مکرر از بانک مو در افرادی که در سنین پایین کاشت مو انجام داده و مجددا با مشکل ریزش مو مواجه شده اند.

تنها فردی که می تواند شما را در تعیین مناسب ترین سن برای کاشت راهنمایی کند ، پزشک متخصص در این زمینه است. پس اول از همه تحقیق کرده و با پزشک مناسب مشورت کنید. سپس با صلاحدید پزشک می توانید در مورد زمان کاشت مو تصمیم نهایی را بگیرید. کلینیک زیبایی خاتم بهترین کلینک کاشت ابرو اقساطی تهران و کاشت مو در تهران است

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!