بهترین فایبر سمنت برد + روش نصب و قیمت

امروزه پیشرفت صنعت در عرصه ساخت و ساز سبب تولید و پیدایش محصولات و سازه‌های پیش ساخته‌ای شده است که با استفاده از مصالح بازیافت شده یا قابل بازیافت طی فرآیندهای مکانیزه صنعتی تولید می‌شوند. مونتاژ و اجرای چنین سازه‌های پیش ساخته‌ای ضمن سرعت بخشیدن به پروسه ساخت و ساز ضایعات حاصل از ساختمان‌ سازی را به طزر چشمگیری کاهش می‌دهد. یکی از انواع این محصولات پیش ساخته فایبر سمنت برد است که کاربرد بسیار زیادی دارد و به دلیل ویژگی‌های جالب توجه آن به یکی از محبوب‌ترین مصالح ساختمانی تبدیل شده است. چنین مصالحی نتایج بسیار رضایت‌بخشی در صنعت ساختمان دارند. در ادامه به شرح فایبر سمنت برد می‌پردازیم و مزایا و معایب آن را بررسی می‌کنیم تا به شناخت کاملی نسبت به این مصالح پیش ساخته برسید.

بهترین فایبر سمنت برد + روش نصب و قیمت

فایبر سمنت برد چیست؟

فایبر سمنت برد به صفحات و پانل‌های سیمانی اطلاق می‌شود که در ترکیب مواد تشکیل‌دهنده آن از الیاف سلولزی و الیاف شیشه و افزودنی‌های بدون آزبست استفاده شده است. چنین صفحات سیمانی خشکی با استفاده از تکنولوژی اتوکلاو تولید شده و در ضخامت‌های مختلفی در ساختمان‌سازی به کار برده می‌شوند. فایبر سمنت در واقع به معنی سیمان تقویت شده با فیبر یا همان فیبر سیمانی است و به جای محصولاتی به کار می‌رود که بر پایه آزبست تولید شده‌اند. این نوع پانل سیمانی الیاف‌دار از ترکیب ماسه، سیمان و الیاف سلولزی تولید می‌شود و با توجه به نوع کاربرد آن در شکل‌های مختلفی وجود دارد اما عمدتاً به شکل ورق و تخته افقی می‌باشد. در ادامه مزایای استفاده از این محصول را بیان می‌کنیم و در خلال آن ویژگی‌های فایبر سمنت را شرح می‌دهیم.

روش نصب فایبر سمنت برد

1) زیر سازی فلزی فایبر سمنت برد

به جهت اینکه در اغلب پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند و تنها نقاط اتصال سازه ی نما تیرهای طبقات می باشد، جهت تامین اتصال المانهای افقی در سرتاسر نما از وال پست استفاده می شود و چون بار تمام نما به این سازه منتقل می گردد، از قوطی 80*40 و یا بنا بر محاسابت طراح پروژه از المان مناسب استفاده می گردد. برای اجرای فایبر سمنت برد سابقه شرکت و کیفیت اجرای شرکت بسیار حائز اهمیت می باشد. در پروژه های بلند مرتبه محاسبه بار باد و تاثیر آن بر المان­های عمودی و همچنین اتصالات آنها به سازه اصلی از همیت بالایی برخوردار است که البته مسایل مالی و قیمت تمام شده نیز تاثیر دارد.

بهترین فایبر سمنت برد + روش نصب و قیمت

2) زیر سازی گالوانیزه فایبر سمنت برد

با توجه به بالا بودن ضریب انبساط طولی در فایبر سمنت برد که از دو عامل اصلی رطوبت و حرارت محیط نشات می گیرد، استفاده از پروفیل های زیر سازی فایبر سمنت بورد الزامی به نظر می رسد و اکیدا نصب فایبر سمنت برد بر روی زیر سازی فلزی توصیه نمی­گردد. بهتر است از پروفیل گالوانیزه M شکل و پروفیل گالوانیزه V شکل استفاده گردد.

3) نصب فایبر سمنت برد

صفحات سیمانی الیاف دار یا همان فایبر سمنت برد به لحاظ اینکه عمداتاً از سیمان ساخته شده اند ذاتاً با محیط مرطوب و آب سازگاری خوبی دارند، اما به دلیل وجود الیاف سلولزی در ترکیب آنها و خاصیت جذب آب بالای این مواد در هنگام اشباع شدن از رطوبت (چه مستقیم و چه به وسیله بخار و رطوبت موجود در هوا) منبسط و در هنگام خشک شدن منقبض می شوند و تنش های ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی محل اتصال (محل پیچها) نما را دچار مشکل خواهد نمود. برای جلوگیری از این موضوع در پشت پنل سیلر مخصوص استفاده شده و از روی پنل هم پرایمر و رنگ این وظیفه را انجام میدهند، تا جذب رطوبت به حداقل رسانده شود.

قیمت فایبر سمنت برد

این محصولات مقرون به صرفه‌ترین سازه‌های خشک در صنعت ساختمان‌سازی هستند. در واقع قیمت این صفحات نسبت به کاربردی بودن، مقاومت و پایداری‌شان بسیار به صرفه است. این مسئله نه تنها در دراز مدت به صرفه است بلکه صرفه اقتصادی آن، هنگام خرید نیز مشهود است. قیمت این صفحات با توجه به عوامل مختلفی مانند: طرح و رنگ، ضخامت و تراکم صفحات و ابعاد آن‌ها، تعداد صفحات و متراژ محل نصب، کیفیت ساخت، برند تولیدکننده، نحوه خرید، قیمت ارز و تأثیر آن بر مواد سازنده فایبر سمنت مخصوصاً سیمان، هزینه حمل و نقل و نصب و عوامل بسیار دیگر تعیین می‌شود. با وجود تمام این پارامترها و نوسان در قیمت انواع فایبر سمنت، این محصولات قبل از هر چیزی با قیمت ارزانشان شناخته می‌شوند.

بهترین انواع فایبر سمنت برد را از کجا تهیه کنیم؟

بهترین فایبر سمنت برد + روش نصب و قیمت

با توجه به افزایش استفاده از این سازه‌ها شرکت‌های تولیدی بسیاری به طراحی و تولید فایبر سمنت مشغولند. بنابراین بهتر است این صفحات را از شرکت‌هایی خرید کنید که ضمن توجه به کیفیت ساخت پانل‌ها از ثبات قیمت بهتری برخوردارند. در این راستا به شما پیشنهاد می‌دهیم برای خرید فایبر سمنت‌ها به سایت شرکت ایده نو مراجعه کنید و خرید اینترنتی مطمئن و باکیفیتی را با ایده نو تجربه کنید. این شرکت  از سال ۱۳۸۶ تأسیس شده و کارنامه بسیار درخشانی در عرصه تأمین مصالح ساختمانی و اجرای پروژه‌های مختلف دارد. فایبر سمنت برد یکی از مهم‌ترین مصالح اجرایی این شرکت است. تمام محصولات فایبر سمنت در شرکت ایده نو دارای گواهی نامه فنی از مرکز تحقیقات هستند.  همچنین این شرکت در زمینه فروش و اجرای فایبر سمنت‌ها از گواهی نامه lso 9001  برخوردار است.

از آنجا که این شرکت خود تولیدکننده است و خدمات اجرای فایبر سمنت را نیز ارائه می‌دهد، با توجه به حذف واسطه می‌توانید خدمات بسیار باکیفیتی را با بهترین قیمت دریافت کنید. برای مشاهده انواع پانل‌ها و تخته‌های افقی فایبر سمنت برد بر روی لینک زیر کلیک کرده و وارد سایت آن شوید. شما می‌تواند انواع پانل و مشخصات مربوط به آن را در صفحه سایت مشاهده کرده و جهت سفارش اقدام کنید.

فایبر سمنت برد – https://www.rubeno.ir

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!