بهترین درب های امنیتی در ایران و جهان کدامند

امنیت به یکی از مسائل مهم در جهان تبدیل شده است. درب های امنیتی برای حفظ امنیت خانه ها روز به روز پیشرفته تر می شوند. البته سارقین و تهدید کنندگان امنیت نیز از ابزار های پیشرفته تر استفاده می کنند.

با بررسی بهترین درب های امنیتی در ایران و جهان می خواهیم متریال، امکانات، قیمت و در نهایت مقاومت این درب ها را با هم مقایسه کنیم.

بهترین درب های امنیتی در ایران و جهان کدامند

مقایسه بهترین درب های امنیتی

یکی از بهترین تولیدکنندگان درب های امنیتی در جهان شرکت Fortified Estate است و در ایران نیز سام درب یکی از بهترین تولیدکنندگان درب ضد سرقت ایرانی است.

جالب اینجاست که با نگاهی اجمالی به تولیدات دو شرکت متوجه دغدغه های موجود در هر کشور می شوید. بطور مثال شرکت آمریکایی Fortified Estate درب های ضد سرقت خود را ضد گلوله می سازد. استفاده از شیشه های ضد گلوله و استاندارد های مقاومت درب در برابر گلوله مواردی است که در محصولات این شرکت دیده می شود. در عوض در تولیدات شرکت SAMDARB ایران توجه بیشتری بر روی قفل ها و جلوگیری از شکسته شدن قفل ها انجام شده است.

بهترین درب های امنیتی در ایران و جهان کدامند

بررسی امکانات درب های امنیتی شرکت Fortified Estate آمریکا

در ساختار محصولات این شرکت آنچه که بیشتر از همه جلب توجه می کند ضد گلوله بودن این محصولات است. شاید دلیل چنین تولیداتی قوانین آزاد فروش اسلحه در آمریکا باشد اما این شرکت محصولات خود را به تمام نقاط جهان صادر می کند.

این شرکت به مشتریان خود اجاره می دهد که میزان مقاومت و نوع استاندارد این درب ها را خود انتخاب کنند.

بطور مثال میزان مقاومت درب های ضد سرقت این شرکت در برابر گلوله در دو استاندارد ارائه می شود. LEVEL 3 BALLISTIC  که قدرت مقاومت در برابر گلوله های تفنگ های دستی مانند کلت مگنوم را دارد و LEVEL 8 BALLISTIC که قدرت مقاومت در برابر گلوله های اسلحه های نظامی را دارا است.

بهترین درب های امنیتی در ایران و جهان کدامند

همچنین دو استاندارد دیگر با عنوان FE-5 که توان تحمل 30 دقیقه ای درب ضد سرقت در برابر حمله یک شخص با پتک را نشان می دهد و استاندارد FE-15 که توان تحمل 4 ساعت درب در برابر حمله یک شخص با پتک را مشخص می کند.

ساختار داخلی این درب ها به شرح زیر می باشد:

 • ساختار فولادی گالوانیزه ضخیم چند لایه، دو طرفه
 • ساختار چهارچوب ضد دیلم و اهرم
 • استفاده از پروفیل های فولادی
 • پین های امنیتی 4 اینچی که درب را به دیوار محکم می‌کنند
 • عایق صوتی پشم سنگ در بلوک های 2 اینچی
 • لایه فولادی ضد گلوله در دو استاندارد متفاوت

بررسی امکانات درب های ضد سرقت شرکت سام درب

این شرکت شاید اولین شرکت ایرانی باشد که امکان شخصی سازی محصولات را برای مشتریان خود ایجاد کرده است.

در ایران مجموعه خاصی استاندارد درب های ضد سرقت را مشخص نمی کند و این امر یکی از مشکلات مشتریان در مسیر خرید این محصول است. اما با این حال در این فروشگاه اینترنتی مشتریان می توانند بر اساس نیاز های خود، قطعات را ارتقا دهند و تا حدی مشکلات خریداران را کم شده است.

ساختار داخلی محصولات  Samdarbبه شرح زیر است:

 • استفاده از پروفیل های افقی و عمودی در شاکله کلی درب های ضد سرقت به عنوان اسکلت داخلی
 • استفاده از ورق فلزی با ضخامت 0.8 میل در کنار اسکلت داخلی
 • ضخامت 1.5 میلی متر فلز چهار چوب
 • لبه ضد دیلم در حالت ارتقا یافته
 • تعدد قفل های قابل انتخاب از جمله قفل گاوصندوقی، خرچنگی و 5 کلید کاله ترکیه
 • استفاده از رزت فولادی برای جلوگیری از شکسته شدن
 • وجود عایق داخلی یونولیت و پشم سنگ در ساختار درب ضد سرقت

مقایسه قیمت

موارد مختلفی در قیمت محصولات نقش دارد. بطور مثال هزینه نیروی انسانی در آمریکا بسیار بیشتر از ایران است. همچنین هزینه انرژی نیز کاملا متفاوت است. هزینه متریال استفاده شده در محصول و تکنولوژی ساخت نیز به موارد قبلی باید اضافه شود.

قیمت محصولات شرکت Fortified Estate از 9 هزار تا 30 هزار دلار است. این تفاوت قیمت بسته به انتخاب میزان مقاومت و طرح درب امنیتی و استفاده و یا عدم استفاده از شیشه های ضد گلوله است.

در سایت Samdarb نیز قیمت محصولات از اقتصادی ترین محصول از حدود چهار میلیون تومان شروع می شود و تا حدود 14 میلیون تومان متغیر است. اختلاف قیمت به دلیل موارد قابل ارتقا در این محصولات است.

 • تلگرام
 • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!