بررسی نمای داخلی و خارجی منزل مسکونی مدرن در کشور سنگاپور

کشور کوچک سنگاپور با سرعت سرسام آوری در حال رشد اقتصادی و فرهنگی است. به سبب همین رشد سطح رفاه زندگی مردم عادی در این کشور نیز به مقدار زیادی افزایش یافته بطوریکه زندگی در یک منزل مسکونی مدرن گزینه ای پرطرفدار و محبوب در بین مردم این کشور محسوب می شود. اما مدلی که در این مطلب با آن آشنا خواهیم شد یکی از بهترین مدل های منازل مسکونی مدرن در منطقه پرجمعیت شهری به حساب می آید. در حقیقت بازسازی یک خانه قدیمی و تبدیل آن به خانه ای که آرامش و لذت زندگی در مکانی  بهشت مانند را در انسان تداعی کند آن هم در یک شهر شلوغ کار بسیار دشوار و شاید دشوارترین کار یک معمار باشد. در بازسازی این منازل باید به صورت کاملا هوشمندانه از فضای سبز و طبیعی استفاده شود و در عین حال حریم خصوصی ساکنین خانه نیز محفوظ و پنهان بماند.

این خانه قدیمی یک مزیت بزرگ داشت و آن داشتن فضای خالی تقریبا زیاد در اطرافش بود. معماران نیز از فرصت نهایت استفاده را برده و آنرا تبدیل به خانه ای سرسبز با فضایی تازه و محسور کننده کرده اند. این خانه متعلق به یک خانواده چهارنفره است و در طراحی آن سعی شده از نظر هر چهار نفر استفاده شود. زمانی که از دیوار قسمت ورودی این خانه عبور کنید سریعا متوجه طراحی تحسین برانگیز این خانه خواهید شد. این دیوار برای این طراحی شده تا جلوی دید چشمان کنجکاو به داخل خانه را بگیرد و کاملا در این راه موثر واقع می شود.

در طبقه اول آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب والدین و اتاق غذاخوری بهمراه حیاط خلوت قرار گرفته که در آن یک استخر مخصوص تمرینات حرفه ای شنا ساخته شده است. این حیاط خلوت و استخر کاملا به اتاق نشیمن، آشپزخانه چسبیده است و بگونه ای از طرحی پلان باز استفاده می کند. البته یک دیوار شیشه ای کشویی بزرگ این دو قسمت را در مواقع ضروری از هم جدا می کند. یک راه پله معلق ساخته شده از چوب گردو طبقه کف را به طبقه دوم وصل می کند که اتاق های بچه ها در آن قرار گرقته است اما یک راه پله مارپیچ دیگر هم در انتهای خانه قرار گرفته و طرحی مانند یک قفس بزرگ دارد این راه پله از اتاق والدین مستقیم به اتاق مطالعه یا همان کتابخانه و اتاق کودکان متصل می شود.

modern-architecture-for-residential-home (1)

modern-architecture-for-residential-home (2)

modern-architecture-for-residential-home (3)

modern-architecture-for-residential-home (4)

modern-architecture-for-residential-home (5)

modern-architecture-for-residential-home (6)

modern-architecture-for-residential-home (7)

modern-architecture-for-residential-home (8)

modern-architecture-for-residential-home (9)

modern-architecture-for-residential-home (10)

modern-architecture-for-residential-home (11)

modern-architecture-for-residential-home (12)

modern-architecture-for-residential-home (13)

منزل مسکونی مدرن

modern-architecture-for-residential-home (14)