بهترین ایده های طراحی اتاق نشیمن امروزی شیک و جدید

طراحی اتاق نشیمن امروزی به روز رسانی شده در تاریخ 95/4/13

هر چه جلوتر می رویم طراحی دکوراسیون یک اتاق نشیمن شیک بیشتر و بیشتر به میزان فضا موجود و اندازه خانه بستگی پیدا می کند. امروزه این فضا است که تعیین می کند اتاق نشیمن چگونه باید طراحی و چیده شود. در چند سال گذشته، طراحی اتاق نشیمن دستخوش تغییرات زیادی شده و از طرح های رسمی و سنگین مخصوص مهمانان تبدیل به مکانی صمیمی و گرم برای خوش گذرانی در جمع های خانوادگی و آشنایان و صحبت در مورد اتفاقات روز در جلوی میز تلویزیون ، شده است. در خانه های بزرگ شاید اتاق نشیمن فقط برای یک هدف که همان پذیرایی از مهمانان است طراحی شده باشد اما در فضاهای کوچک نشیمن برای اجرایی کردن چندین هدف طراحی خواهد شد. عموما در فضاهای کوچک از اتاق نشیمن برای تماشای فیلم و سریال گرفته تا مکانی برای مطالعه، مهمانی و حتی استراحت و خوابیدن استفاده می شود در نتیجه طراحی اتاقی که این همه کار در آن صورت می گیرد نیازمند یک نقشه ریزی بسیار دقیق و پرجزئیات است.

زمانی که اتاقی در خانه برای انجام کارهای متعدد مورد استفاده قرار می گیرد، انتخاب دکور مناسب ممکن است پیچیده و سخت بنظر برسد. اگر شما هم در چنین شرایطی قرار دارید باید بدنبال طرحی انعطاف پذیر و متنوع در اتاق باشید. برای مثال انتخاب وسایلی که میزان فضای ذخیره سازی اتاق را دو برابر کنند مانند میز تلویزیون و قفسه ها، بطوریکه در موارد غیر نیاز از دید پنهان شوند می تواند، برای فضاهای کوچک یک ایده بسیار خوب باشد.

باید عناصری را انتخاب کنید که نه زیادی درشت باشند و نه زیادی کوچک و لاغر. اگر اتاق نشیمن تنها مکان برای پذیرایی از مهمانان است پس بهتر است از رنگ های قوی و شدید دوری کنید زیرا ممکن است بعضی از مهمانان را از خود زده کند. در عوض می توانید از رنگ های اولیه و خنثی مانند سفید، کرم، خاکستری، قهوه ای و بژ استفاده کنید. این رنگ های انتخاب مطمئن تری هستند زیرا با تمامی فضاها جور در می آیند.

اتاق نشیمن امروزی (8)

در طرح زیر بصورت خلاقانه ای از یک دیوار جدا کننده استفاده شده است.فضای داخلی این دیوار از چوب پر شده است و دکوراسیونی خاص به نشیمن داده است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: برترین نمونه های تزیین دیوار پذیرایی و اتاق نشیمن

اتاق نشیمن امروزی (9)

اتاق نشیمن امروزی (10)

استفاده از المان های کوچک رنگی گاه میتواند تاثیر خیلی زیادی در دکوراسیون داشته باشد. بخصوص اگر این رنگ یک رنگ مخالف باشد. در دو نمونه زیر استفاده خیلی کم و محدود از رنگ صورتی باعث شده است دکوراسیون نشیمن بسیار خاص و جالب به نظر برسد.

اتاق نشیمن امروزی (11)

اتاق نشیمن امروزی (1)

اتاق نشیمن امروزی (12)

استفاده از تابلوها آن هم بصورت خلاقانه میتواند چشم انداز کلی نشیمن را عوض کند . در تصویر زیر استفاده از تابلوها یک المان خلاق می باشد. این تابلوها حتی به دیوار هم وصل نشده اند و در سایزهای مختلف بر روی یک طاقچه نازک قرار گرفته اند. توجه کنید که رنگ تابلوها با رنگ کلی محیط کاملا همگون است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: مدل تابلوی دکوری بزرگ مناسب اتاق نشیمن و هال پذیرایی

اتاق نشیمن امروزی (2)

اتاق نشیمن امروزی (7)

بدون شک دو طرح زیر یکی از برترین و شیک ترین روشهای طراحی اتاق نشیمن امروزی و شیک است.

اتاق نشیمن امروزی (3)

اتاق نشیمن امروزی (4)

امروزه در دکوراسیون خلاقیت حرف اول را میزند. گاه شما میتوانید فقط با هزینه کردن چند هزار تومان و مقداری خلاقیت چشم انداز طراحی اتاق نشیمن را کاملا عوض کنید مانند نمونه خلاق زیر.

اتاق نشیمن امروزی (5)

استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی نه تنها به زیبایی طراحی اتاق نشیمن کمک میکند بلکه باعث میشود انرژی مثبت نیز در محیط پخش شود.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: گیاهان آپارتمانی – آشنایی با انواع مدل گلدان گل و گیاه آپارتمانی / عکس

اتاق نشیمن امروزی (6)

 

living-room-sleek-modern-design-ideas (1)

living-room-sleek-modern-design-ideas (2)

living-room-sleek-modern-design-ideas (3)

living-room-sleek-modern-design-ideas (4)

ایده های طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی مدرن و امروزی شیک

living-room-sleek-modern-design-ideas (5)

living-room-sleek-modern-design-ideas (6)

living-room-sleek-modern-design-ideas (7)

طراحی اتاق نشیمن امروزی شیک و مدرن

living-room-sleek-modern-design-ideas (8)

living-room-sleek-modern-design-ideas (9)

living-room-sleek-modern-design-ideas (10)

living-room-sleek-modern-design-ideas (11)

living-room-sleek-modern-design-ideas (12)

اتاق نشیمن شیک

living-room-sleek-modern-design-ideas (13)