طرح های جدید انواع کفپوش و دیوارپوش برای منازل مسکونی

سال جدید در بخش دکوراسیون و چیدمان داخلی بسیار پر رونق و شلوغ بوده است. در این مطلب قصد دارم در مورد انواع کفپوش و دیوارپوش صحبت کنم که بخش مهمی از معماری و دیزاین داخلی حساب می شود.

مسلما هر فردی دوست دارد خانه اش را خودش بسازد، لذت ساخت خانه ای که همه چیزش با نظر و سلیقه خودتان طراحی شده وصف ناپذیر است. اما زیبایی یک خانه فقط به وسایل و مبلمان قرار گرفته در آن نیست. کارایی مهم ترین بخش است. کارایی خانه به مجموعه ای از عوامل مانند رنگ دیوارها، نورپردازی و همینطور کفپوش و دیوارپوش بستگی دارد.

ذر سال 2017 نمایشگاهی در کشور اسپانیا، شهر والنسیا برگزار شد که فقط به معرفی انواع کفپوش و دیوارپوش برای دکوراسیون داخلی اختصاص داشت. در این نمایشگاه سرامیک ها و کاشی هایی با طرح های جدید و ساخته شده با بهترین مواد طبیعی مانند سنگ و چوب معرفی شدند که براحتی می توانند انتخاب اول هر خانه داری برای تزیین فضای داخلی خانه باشند. برای آشنایی بیشتر با این مدل ها لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

انواع-کفپوش-دیوارپوش (24)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (25)

همه قبول داریم که در حال حاضر در دنیایی زندگی می کنیم که تحت تاثیر تکنولوژی های پیشرفته و مدرن است. دنیایی که روز به روز مدرن تر شده و نیازی شدید به خلاقیت و نوآوری دارد تا معنایی جدید به زندگی بدهد. اما هر چقدر هم که دنیا به سمت استفاده از وسایل مدرن و پیشرفته سوق پیدا کند، بازهم نمی شود لذت و علاقه مردم به عناصر طبیعی مانند چوب را انکار کرد. متاسفانه یا خوشبختانه چوب و به طور کل وسایل طبیعی قیمتی بسیار گران دارند که همین عامل آنها را برای بسیاری غیرقابل دسترس می کند. در چنین شرایطی تکنولوژی با سرامیک ها و کاشی های طرح پارکت چوبی به کمک می آید. شکل های زیر سرامیک های طرح  پارکت را نشان می دهد که برای هر محیطی با هر سبک دکوراسیونی مناسب هستند.

انواع-کفپوش-دیوارپوش (5)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (6)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (7)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (8)

آیا تابحال چیزی درباره سنگ کورین یا سنگ های آرکیلیکی شنیده اید؟ برای آنهایی که آشنایی ندارند باید بگویم که کورین یک سنگ %100 مصنوعی است که روی آن روکش های رنگی آرکیلیکی کشیده می شود. البته خود سنگ مصنوعی هم از ترکیب سنگ های طبیعی با مواد دیگر همچون سیمان و سایر پلیمرها بدست می آید اما قیمت تمام شده آنها برای خریدار بسیار پایین تر از سنگ های طبیعی است. نصب این سنگ ها به دلیل وزن پایین نیز آسان تر از سنگ های طبیعی بوده و در نمای ساختمان و آپارتمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند. شکل های زیر پوشش های سنگ کورین یا سنگ آرکیلیکی را نشان می دهد که بخوبی در دیزاین داخلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

انواع-کفپوش-دیوارپوش (9)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (10)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (11)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (12)

شکل های زیر انواع کفپوش و دیوارپوش سرامیکی طرح سنگ طبیعی را نشان می دهد که شباهت بسیاری به سنگ طبیعی دارند. ساخت و تولید اغلام طبیعی کاری غیر ممکن است اما تقلید از آن برای ساخت سرامیک و کاشی کف و دیوار کاملا شدنی و ممکن است.  مدل های زیر بوضوح این موضوع را نشان می دهد. از بین تمامی مدل ها سرامیک های طرح مرمر بهترین و زیباترین ظاهر را و کارایی را دارند و از طرفی قیمت آنها نیز نسبت به سنگ مرمر بسیار ارزان تر است. چنین پوشش های برای آنهایی که دوست دارند منزلی لوکس داشته باشند اما هزینه لازم برای خرید لوازم طبیعی و گران قیمت را ندارند، بهترین گزینه است.

انواع-کفپوش-دیوارپوش (13)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (14)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (15)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (16)

دیوارپوش های جئومتریک یا هندسی امروزه بیشتر از هر نوع دیگری بین خانه دارها طرفدار دارند، بنابراین اگر تابحال این مدل ها را امتحان نکرده اید پیشنهاد می کنم حتما آنها را بررسی کنید. شکل های زیر جدیدترین مدل های دیوارپوش هندسی را نشان می دهد که به نام گراویتی یا جاذبه در نمایشگاه اسپانیا معرفی شدند. یکی از جالب ترین طرح ها، کاشی های هندسی ریز شش ضلعی هستند که شباهت بسیار زیادی به مدل کاشی های سکه ای دارند. تنوع کاشی های چند ضلعی در رنگ و طرح هم بسیار خوب است، برخی طرح چوب هستند و برخی طرح سنگ.

انواع-کفپوش-دیوارپوش (17)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (18)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (19)

دیوارپوش های سه بعدی به معنای واقعی کلمه ظاهری عجیب و خارق العاده به دیوار می دهند گویی که این دیوارها نیز زنده هستند.

انواع-کفپوش-دیوارپوش (20)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (21)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (22)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (23)

و در نهایت به معرفی مدلی می پردازیم که از ترکیب سنگ و چوب در پوشش کف و دیوار استفاده کرده است. چوب استفاده شده در ساخت این پوشش ها از درخت بلوط بوده و سنگ آن نیز گرانیتی است، بنابراین همه چیز این پوشش ها، طبیعی است. انواع کفپوش و دیوارپوش هایی که در شکل های زیر مشاهده می کنید همگی برای یک شرکت بنام بولونیا است. در محصولات تولیدی این شرکت فقط دو نوع متفاوت وجود دارد، یکی از مدل ها چوبش تیره تر است و مدل دیگر بجای رنگ قهوه ای از نوعی چوب بلوط با رنگ خاکستری روشن استفاده می کند.

انواع-کفپوش-دیوارپوش (1)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (2)

انواع-کفپوش-دیوارپوش (3)

انواع کفپوش و دیوارپوش

انواع-کفپوش-دیوارپوش (4)