انواع مدل صندلی های مدرن و کلاسیک – صندلی دکوراتیو

صندلی یکی از انتخابهای بسیار جالب در طراحی داخلی و چیدمان منزل میباشد. استفاده از انواع مدل صندلی های مدرن امروزه به یک امر اجتناب ناپذیر در پروژه های دکوراسیون منزل تبدیل شده است. ولی با این حال بنظر می رسد هیچوقت از تازگی صندلی های کلاسیک کم نخواهد شد. چرا که توسط ذهن خلاق طراحان مدرن در اوسط قرن بیستم میلادی  شکل گرفته اند و در زمان خود کاملا طرح هایی انقلابی بشمار می رفتند بطوریکه هنوز هم با گذشت دهه ها طراحان دیگر با مدرن کردن چهره این صندلی ها آنها را تبدیل به انتخاب اول بسیاری از افراد در سرتاسر جهان هستند. در زیر با چند نمونه از این صندلی ها مدرن / کلاسیک آشنا خواهیم شد.

1- صندلی ها تخم مرغی:

این صندلی ها اولین بار در سال 1958 توسط Arne Jacobsen برای هتلی در آلمان طراحی شدند. بهتر است از این نوع صندلی های دکوراتیو برای فضاهای بزرگ مدرن با سقف بلند استفاده کنید.

2

در عکس زیر نحوه استفاده از این صندلی شیک در چیدمان منزل را مشاهده میکنید.

2s

2- صندلی های قو شکل:

این صندلی بنوعی همان صندلی تخم مرغی شکل است که در سال 1958 توسط جاکوبسن برای همان هتل آلمانی طراحی شد. با جادستی های راحتش بهترین گزینه برای لم دادن و گذراندن وقت هستند.

3

انواع مدل صندلی قو شکل در رنگهای مختلف

3s

3- مدل صندلی الماسی:

این مدل توسط ذهن خلاق Harry Bertoia در دهه 1950 طراحی شدند. این صندلی تقریبا برای هر مکانی مناسب است.

4

 

4s

4- صندلی راحتی:

این صندلی منحصر بفرد توسط  Charles و  Ray Eamesدر سال 1956 طراحی شدند با روکش چرم و فریم چوبی این مدل هیچ نیازی به مدرن سازی ندارد و زیبایی و کارایی را به بهترین نحو نمایش می دهد. این صندلی بیشتر شبیه مدل صندلی مدیریت امروزی میباشد.

5

 

5s

5- صندلی ایفلی :

پایه های این صندلی طوری طراحی شده است که با نگاه آنها بیاد برج ایفل می افتیم . این مدل در سال 1948 توسط برادران ایمز طراحی شده است. از این مدل می شود در ست میزغذاخوری استفاده کرد.

6

در مدلهای میز و صندلی ناهارخوری زیر از این طرح استفاده شده است.

6s

موضوعات مرتبط:

مدل های کاناپه ال مدرن و مبل راحتی / راهنمای انتخاب و خرید کاناپه

عجیب ترین و زیباترین میزهای دکوراتیو تولید شده در جهان

6- صندلی کروی یا توپی:

این مدل صندلی شیک در سال 1963 توسط Eero Aarnio طراحی شد و بنام صندلی توپی هم شناخته می شود. این مدل با گذشت نیم قرن همچنان شکلی آینده نگرانه دارد. این صندلی بیشتر برای فضاهای باز مناسب است.

7

نحوه استفاده از صندلی توپی در دکوراسیون سفید

7s

موضوع مرتبط: انواع مدل میز تحریر مدرن – میز مطالعه خانگی

7- صندلی حبابی:

این مدل هم توسط سازنده صندلی کروی در سال 1968 طراحی شد. بهترین مکان برای استفاده از این مدل در فضاهای مدرن و ساده است.

8

 

8s

انواع مدل صندلی حبابی