انواع مدل درهای چوبی و مدرن داخلی با طراحی جدید و ساده

انتخاب مدل مناسب  درهای داخلی منزل برای مکان هایی مانند اتاق خواب، دستشویی، حمام و … یکی از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی خانه است. درهای چوبی و مدرن از لحاظ کاربردی و تزیینی پیشرفت بسیار زیادی کرده و در مدل های بسیار متنوعی تولید شده اند. داشتن درب زیبا، یکی از اساسی ترین عناصری است که می تواند تغییر زیادی در استایل خانه شما ایجاد کند. البته درست است که به بسیاری از درهای داخل خانه توجه زیادی نمی شود اما آنها تاثیر دراماتیکی در جلوه اتاق شما خواهند گذاشت. شاید دلیل این بی توجهی به درهای خانه این باشد که بسیاری از ما خانه هایی را میخریم یا اجاره می کنیم که درهای آنها از قبل نصب شده اند و ما هم به سادگی آنها را میپذیریم. اما همانطور که گفتیم درهای خانه یکی از اجزای مهم دکوارسیون خانه هستند، بنابراین باید در انتخاب مدل مناسب با دقت عمل و تفکر زیاد تصمیم گیری کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم. عواملی از جمله استایل، جنس مواد، عایق صدا بودن، اندازه، جهت باز شدن و کیفیت لولاهای در از جمله نکاتی هستند که در انتخاب درب منزل باید مورد توجه قرار بگیرند.

سعی کنید درهای منزل خود را هماهنگ با استایل و تِم دکوراسیون خانه و اتاق خود انتخاب کنید تا پیوستگی جریان هارمونی دکوراسیون خانه همچنان حفظ شود. البته می توانید به مقدار کم الگوها و رنگ های متفاوت را با هم ترکیب کنید تا فضایی سرگرم کننده و شاد در جلوه دکوراسیون بوجود آورده باشید. حتما به اندازه درب اتاق های خانه و هماهنگ بودن آن با حس موجود در فضای اتاق توجه ویژه ای داشته باشید، یک درب بزرگِ بیش از حد آراسته شده می تواند بر فضای اتاق کوچک غلبه کند و بجای اینکه آنرا بزرگ تر نشان دهد، فضا را تنگ و کوچک تر نشان خواهد داد.

جهت باز شدن در، چپ یا راست دست بودن آن بستگی به شرایط خانه خودتان دارد. اینکار مشخص می کند که دستگیره های در کجا قرار خواهند گرفت. راست یا چپ دست بودن را باید درجهت باز شدن درب به سمت خودتان تعیین کنید، برای مثال اگر هنگام باز کردن در به سمت خودتان دستگیره سمت راست قرار داشت، آنوقت در اتاق شما راست دست است. معمولا درهای خانه نباید به سمت بیرون و در محیط هال و راهروی خانه باز شوند بنابراین هنگام انتخاب راست یا چپ دست بودن در اتاق خانه حتما به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید. در ادامه مدل هایی زیبا از درهای چوبی شیک و مدرن در دکوراسیون داخلی خانه را مشاهده خواهید کرد.

modern-wooden-door-designs (1)

modern-wooden-door-designs (2)

modern-wooden-door-designs (3)

modern-wooden-door-designs (4)

modern-wooden-door-designs (5)

modern-wooden-door-designs (6)

modern-wooden-door-designs (7)

modern-wooden-door-designs (8)

modern-wooden-door-designs (9)

modern-wooden-door-designs (10)

modern-wooden-door-designs (11)

modern-wooden-door-designs (12)

modern-wooden-door-designs (13)

درهای چوبی و مدرن

modern-wooden-door-designs (14)