استفاده از اشکال هندسی گوناگون در دکوراسیون خانه

هر کدام از اشکل هندسی که کم و بیش با آنها آشنایی داریم ویژگی های مخصوص بخود را دارند و بنوعی هرکدام حسی متفاوت را در فرد  ایجاد می کنند. کار با اشکل هندسی به اندازه کافی لذت بخش است حال اگر بخواهیم این لذت را وارد دکوراسیون خانه و زندگی روزمره خود بکنیم باید به چه موارد توجه کنیم؟ در این مطلب با کمک عکس های اینگونه دکوراسیون ها در کنار توضیح اجمالی که در این مورد خواهیم داد سعی می کنیم شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم.

همانطور که در ابتدا اشاره کردم شکل ها نیز مانند رنگ ها، حس و حال فضای مورد علاقه شما را از وضعیت ملایم گرفته تا تند و چشم گیر، متحول می کنند و زمینه را برای رضایت سلیقه ها مختلف پدید می آورند. برای مثال استفاده از طرح های دایره در کنار لوازم و وسایل ساده، خنثی یا چند عنصر شاخص طرح و رنگ دار، محیطی نرم و ملایم و دوستانه در دکوراسیون  شما ایجاد می کند. اما درست برعکس این حس را اشکال مستطیل گونه دارند. تزیین دکوراسیون با طرح های مستطیل شکل و خطوط ساف و ساده، رنگ های حنثی و همچنین عناصر بافت دار، فضایی جدی تر و رسمی تر از دیگر اشکل بوجود می آورد. (استفاده از دیوارهای آجری در خانه های مدرن)

اما طرح های مثلث شکل در دکوارسیون خانه از بقیه اشکال پرانرژی تر بحساب می آیند. طرح های مثلث شکل بخصوص مثلث های رنگی، به فضای اتاق جان می دهند و در آن حرکت و انرژی پدید می آورند. همچنین طرح های شش ضلع اگر بصورت پیوسته بکار بروند فضای کوچک را بزرگ تر نشان می دهند و به همین دلیل انتخاب کاغذ دیواری هایی با طرح شش ضلعی می تواند در مکان ها و فضاهای کوچک مانند سرویس های بهداشتی و حمام بسیار مناسب باشد. شکل غیر معمول شش ضلعی باعث می شود تا ظاهری زیبا و متفاوت در اتاق ایجاد بشود. ور درنهایت شکل های مربعی شکل در دکوراسیون خانه که بنظر بسیاری از افراد قدیمی شده اند می تواند فضایی شیک و موقر در دکوراسیون خانه بوجود بیاورد. لوازم مربع شکل در دکوراسیونی متفاوت در خانه خلق می کند اما باید برای ایجاد تعادل در دکوراسیون چنین خانه هایی از وسیله هایی با خطوط منحنی نیز استفاده کنید. در شکل های زیر نمونه هایی زیبا از اشکال هندسی را در دکوراسیون منازل مشاهده می کنید.

 geometric-shapes-and-wallpapers-designs (1)

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (2)

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (3)

تزئین دکوراسیون خانه با تابلو نقاشی مدرن و شیک ۲۰۱۵

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (4)

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (5)

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (6)

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (7)

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (8)

معرفی ایده های جدید و زیبا در تزیین دکوراسیون اتاق نوزاد

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (9)

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (10)

اشکال هندسی در طراحی دکوراسیون خانه

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (11)

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (12)

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (13)

دکوراسیون آشپزخانه مدرن و ساده ایتالیایی / عکس

geometric-shapes-and-wallpapers-designs (14)

, ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
استفاده از اشکال هندسی گوناگون در دکوراسیون خانه