استفاده از دیوارهای شیشه ای مناسب منازل و مکان های عمومی

بسیاری از ما با دیوارهای شیشه ای در مکان های عمومی مانند سوپرمارکت ها، رستوران ها، ادارجات، هتل ها و … روبرو شده ایم اما استفاده از شیشه بعنوان دیوار، یکی از آن ایده هایی است که در دکوراسیون داخلی منزل بسیار شیک و جذاب بنظر خواهد رسید. شیشه از جمله موادی است که علاوه بر زیبایی، جنبه های مفید زیادی دارد. اما قبل از هر چیزی برای استفاده از دیوار شیشه ای باید خود را از لحاظ مالی آماده کنید زیرا شیشه یکی از مواد گران قیمت موجود در بازار است. قیمت دیوارهای شیشه ای به اندازه و سایز آنها بستگی دارد، البته ضخامت شیشه هم نقش تایین کننده ای در مشخص کردن قیمت نهایی محصول سفارش داده شده خواهد داشت.

با توجه به جنس شیشه می توان از آن بعنوان دیوار قسمت های مختلف منزل استفاده کرد. برای مثال می توانیم از شیشه بعنوان پارتیشن در منزل برای جدا کردن دو قسمت از یکدیگر استفده کنیم.  دیوار شیشه ای که بعنوان پارتیشن مورد استفاده قرار می گیرد تا حد زیادی مانند درب های شیشه ای عمل خواهند کرد اما فرق هایی هم با یکدیگر دارند. دیوارهای شیشه ای بزرگ تر هستند همچنین برای راحتی کار می توان از سیستم دیوارهای کشویی بهره برد که در مواقع لزوم باز و بسته نیز شوند. در اینصورت دیوار شیشه ای هم در نقش یک جداکننده ظاهر خواهد شد و هم در نقش یک درب شیشه ای.

اما شاید بهترین مکان برای استفاده از دیوار شیشه ای در خانه های ویلایی باشد که از یک منظره طبیعی بسیار ویژه بهره می برند. فرض کنید با قرار دادن دیوار شیشه ای در اطراف خانه قادر باشید هنگام استراحت در اتاق نشیمن، از تماشای منظره زیبایی جنگل یا دریای پهناور لذت ببرید. در حقیقت شفاف بودن و نمایان بودن شیشه یکی از مزایای مهم آن است که به ما اجازه می دهد بدون اینکه به محیط خارج قدم بگذاریم از داخل خانه به تماشای منظره ای زیبا بنشینیم. در شکل های زیر مدل های مختلفی از دیوارهای زیبای شیشه ای را آشنا خواهید شد.

glass-wall-design-ideas (1)

glass-wall-design-ideas (2)

glass-wall-design-ideas (3)

مطالب مرتبط:

ایده های جدید قفسه و شلف دیواری مناسب اتاق نشیمن منزل

دکوراسیون منزل ۵۰ متری با چیدمانی در نهایت شیکی و زیبایی

نکات مهم در تزیین دکوراسیون اتاق نشیمن منزل

glass-wall-design-ideas (4)

BENE Neutorgasse

glass-wall-design-ideas (6)

glass-wall-design-ideas (7)

glass-wall-design-ideas (8)

glass-wall-design-ideas (9)

glass-wall-design-ideas (10)

glass-wall-design-ideas (11)

glass-wall-design-ideas (12)

glass-wall-design-ideas (13)

glass-wall-design-ideas (14)

glass-wall-design-ideas (15)

glass-wall-design-ideas (16)

مطالب پر بازدید:

مدل های جدید کفپوش چوبی منزل با بافت و طرح کاملا طبیعی

مبلمان چرم مدرن و لوکس در دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی

میز تلویزیون LCD مدرن در دکوراسیون نشیمن های شیک و زیبا

glass-wall-design-ideas (17)

glass-wall-design-ideas (18)

دیوارهای شیشه ای

glass-wall-design-ideas (19)