نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

استفاده از آینه در دکوراسیون منزل امروزه بنوعی کار هنری تبدیل شده است زیرا آینه ها می توانند فضای دکور را بسیار خاص نشان داده و حسابی کلاس کار را بالا ببرند. آینه های تمام قد، آینه های گرد، دایره ای، آینه های بیش از اندازه بزرگ و هر مدل دیگری امروزه تبدیل به عنصری مهم در طراحی داخلی شده اند تا جایی که بعنوان نقطه کانونی نیز در دکوراسیون بکار می روند. آینه ها ساده هستند اما سادگی آینه باعث نمی شود نحوه قرار دادن صحیح آن در دکوراسیون داخلی نیز ساده و  پیش پا افتاده باشد. در حقیقت خیلی ها مرتکب این اشتباه شده و آینه یا آینه های خود را خیلی بد قرار می دهند.

شاید هنوز عده ای به آینه ها فقط به عنوان ابزاری برای شانه کردن موها و دیدن سر و صورت نگاه می کنند و جایگاهی برای آنها در تغییرات مناسب دکوراسیون قائل نیستند. می توان آینه را به ابزاری کانونی برای جذب نگاه ها در منزل تبدیل کرد. حتماً مدل هایی بزرگ از آینه ها همراه با قاب هایی خاص و ناب را دیده اید که به محض ورود به منزل در بهترین جای منزل نصب شده اند، این همان استفاده از آینه در دکوراسیون برای بهبود کامل طراحی داخلی منازل است.

استفاده از آینه های بزرگ و دراز در اتاق های کوچک منزل یک ایده بسیار عالی است، زیرا با این کار می توانید فضا را بزرگ تر از آنچه که هست نشان بدهید. حتی در فروشگاه ها نیز از این ترفند برای بزرگتر نشان دادن فضا استفاده می شود. حتماً بوتیک ها، طلافروشی ها و سایر مشاغل را که از آینه های متعدد در جای جایِ فروشگاه برای بزرگتر شدن فضا استفاده می کنند دیده اید. این کار می تواند هم در منزل و هم در هر مراکز دیگر برای بزرگتر کردن فضا به خوبی و با مناسبترین هزینه انجام شود. عموما آینه ها بعنوان وسیله ای برای بازتاب نور و باز نشان دادن فضا مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین در کنار زیبایی، چندین کار مفید را هم انجام می دهند. با استفاده از آینه در دکوراسیون به راحتی می توانید دکورهای ساده را پیشرفته و لوکس نشان دهید بدون اینکه هزینه زیادی کرده باشید. برای آشنایی بیشتر با نحوه بکار گیری لطفا تا پایان مطلب همراه سایت اتاق باشید.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (31)

اگر با مفهوم نکته کانونی آشنایی داشته باشید یکی از بهترین روش ها برای بکار بردن آینه در کوراسیون داخلی همین روش است. وقتی به اتاقی وارد می شوید، اولین چیزی که به چشم تان می خورد همان نقطه کانونی اتاق است. این نقطه می تواند یک دکوری جذاب و لوکس باشد یا یک دیوار خالی و بدون استفاده. در نتیجه با شناسایی این نقطه می توانید یک آینه با طراحی شیک و لوکس را در آن قرار داده و باقی مبلمان اتاق را براساس همین نقطه کانونی بچینید. خوب به تصاویر زیر نگاه کنید! استفاده از آینه در ابعاد و شکل و فرم های متنوع سبب تغییرات اساسی در فضا گردیده و محیط را چند وجهی نشان می دهد. می توان از آینه برای پر کردن فضاهای خالی و حتی کامل کردن یک دکوراسیون استفاده کرد. مثلاً طبق تصاویر زیر، قرار دادن چند آینه با شکل های هندسی متنوع در کنار یکدیگر می تواند هم فرم جذابی به محیط بخشیده و هم به نوعی جدید بودن و بروز بودن را به رخ بکشد. در این تصویر می توان نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون را به بهترین شکل ممکن مشاهده نمود.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (2)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (1)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (3)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (4)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (5)

نحوه صحیح استفاده از آینه در دکوراسیون فقط به سه عامل بستگی دارد، اندازه آینه، شکل و استایل طراحی آینه باید قبل از انتخاب و خرید مشخص شوند. برای اینکه دکوراسیون را ساده و مدرن نشان دهید بهترین کار لم دادن آینه به دیوار یا گذاشتن آن کنار یک وسیله بروی زمین است. البته می توانید از آینه های تمام قد ایستاده نیز استفاده کنید که در همه جا به راحتی می ایستند. خوشبختانه آینه های تمام قد نیز مدل های بسیار متنوعی دارند. بغیر از مدل های مستطیلی، آینه های دایره ای تمام قد هم موجود هستند که برای دکوراسیون سنتی و کلاسیک کاربرد دارند.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (6)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (7)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (8)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (9)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (12)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (11)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (10)

خیلی مهم است که آینه ها را به صورت رندوم هر کجا که دلمان خواست نصب نکنیم، آینه ها زمانی بالاترین فایده را خواهند داشت که یک چیزی را منعکس کنند. این چیز می تواند یک منظره زیبا، یک اثر هنری یا نوری باشد که از پنجره به داخل خانه می آید. همچنین می توانید از آینه بعنوان وسیله ای برای بازتاب نور شمع، لوستر و لامپ سقفی یا دیواری نیز استفاده کنید. بنابراین همه چیز به جای قرار گیری آینه بستگی دارد و باید در این زمینه با برنامه جلو بروید.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (13)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (14)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (15)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (16)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (17)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (18)

همیشه به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی نباید زیاده روی کنید چرا که خیلی سریع از آن چیری که می خواستید فاصله خواهید گرفت. در مکان هایی که نیاز چندانی به آینه ندارند مانند آشپزخانه یا اتاق خواب، اشتباهات خیلی راحت تر رخ می دهند. ابتدا باید تمام جوانب را بررسی کرده و سپس از اینه ها استفاده کنید. در برخی جاها دیده شده که دیوار بین کابینت و پشت ظرفشویی را با آینه تزیین می کنند در صورتی که قطرات آب به آینه صدمه می زند و باید مدام تمیز شده و تعمیر شوند. همچنین در مورد اتاق خواب نباید آینه را مستقیما روبروی تخت خواب قرار بدهید مگر اینکه صبح ها از دیدن چهره بهم ریخته خود لذت ببرید! این موضوع، جانمایی صحیح آینه در منزل را متذکر می شود، اینکه می توان از آینه ها در هر جایی استفاده کرد اما نه درهر موقعیتی! این بستگی به شما دارد که استفاده از آینه در دکوراسیون چگونه باید باشد تا به بهترین فرم و فضا دست یابید.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (19)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (20)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (21)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (22)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (23)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (24)

برخی جاهای خانه نیاز بیشتری به یک آینه دارند و باید در الویت قرار بگیرند. مکان هایی مانند راهروی ورودی، یا یک راهروی باریک که به اتاق های خانه می رود، همینطور دیوار کنار راه پله نیز مناسب است. قرار دادن آینه در این مکان ها به بزرگ تر نشان داده شدن فضا کمک بسیاری می کند. البته در هر فضایی می توانید از آینه هایی با اندازه های متفاوت و طرح های متفاوت استفاده کنید. مثلا برای اتاق نشیمن و پذیرایی آینه های بزرگ تاثیری همانند یک تابلوی نقاشی هنری بزرگ دارند.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (30)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (29)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (32)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (34)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (33)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (28)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (27)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (26)

استفاده از آینه در دکوراسیون

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (25)

تصاویر بیشتر:

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]