اتصال نرم افزار حسابداری به سایت

در حال حاضر ارتباط نرم افزار حسابداری با فروشگاه اینترنتی یکی از دغدغه های اصلی مدیران فروشگاه های اینترنتی می باشد. با رشد و توسعه تجارت اینترنتی و افزایش تراکنش ها، نیاز به مدیریت مالی و ثبت خودکار فرآیندها بیشتر می شود. استفاده از نرم افزار حسابداری با افزایش دقت، کاهش خطای انسانی و افزایش سرعت ثبت تراکنش ها می تواند راه حلی اساسی باشد. در این مقاله با نحوه اتصال نرم افزار حسابداری به فروشگاه اینترنتی آشنا می شویم و مزایای داشتن آن را بیان می کنیم.

دلیل اتصال نرم افزار حسابداری به سایت

امروزه برخی از صاحبان کسب و کار اقدام به تهیه وب سایت فروشگاهی آنلاین در محیط ووکامرس می کنند. این افراد با چالش اتصال نرم افزار حسابداری با ووکامرس برای مدیریت و استفاده از وب سایت خود برای انجام فرآیندهای مالی مواجه هستند. زمانی که نرم افزار حسابداری شما به ووکامرس متصل است، به راحتی می توانید تمام فرآیندهای مالی خود را مدیریت کنید. اما آن دسته از افرادی که از نرم افزار حسابداری آنها استفاده می کنند به ووکامرس متصل نیستند، به دلیل مدیریت فروشگاه اینترنتی خود، باید مبالغ ثبت شده در انبار را هم در نرم افزار حسابداری و هم در ووکامرس در بازه های زمانی مختلف به روز کنند. یکی از مزایای اتصال نرم افزار حسابداری به ووکامرس برای صاحبان مشاغل، عدم نیاز به به روز رسانی اطلاعات مشتریان و قیمت گذاری در نرم افزار حسابداری و محیط ووکامرس است. بر این اساس، آنها فقط باید اطلاعات را در یک محیط به روز کنند. از طرفی برای دریافت گزارشات مالی نیازی به دریافت گزارش از هر دو محیط مجزا ندارید، بر اساس ارتباط نرم افزار حسابداری با ووکامرس می توانید تنها یک گزارش تهیه کنید.

به طور پیش فرض، مشاغل سنتی از نرم افزارهای حسابداری مانند هلو، سپیدار سیستم و … استفاده می کنند.

اتصال نرم افزار حسابداری به سایت

در اینجا فرض می کنیم که شما از فروشگاه ساز ووکامرس برای فروشگاه اینترنتی خود استفاده کرده اید. اگر چنین است، باید با مشکلات زیر مواجه شده باشید:

هر بار که موجودی کالا تغییر می کند، باید نرم افزار حسابداری و موجودی ووکامرس خود را به روز کنید.

برای هر گزارش باید به ووکامرس و یک بار به نرم افزار حسابداری خود مراجعه کنید.

اطلاعات مشتری یکپارچه نیست.

به روز رسانی اطلاعاتباید به طور جداگانه در هر دو مکان انجام شود.

همه اینها به این معنی است که سیستم مدیریت فروش و حسابداری شما یکپارچه نیست که بسیار آزاردهنده است. برای جلوگیری از این مشکلات و صرفه جویی در وقت و هزینه می توانید این دو نرم افزار را به هم متصل کنید.

اتصال نرم افزار حسابداری به ووکامرس در وردپرس

در حال حاضر نرم افزار حسابداری پیشرفته قابلیت اتصال به اینترنت را دارد. همانطور که می دانید نرم افزار حسابداری بر روی کامپیوتر نصب شده و فروشگاه شما بر روی بستر وب قرار دارد. پس در قدم اول باید از نرم افزارهای پیشرفته و به روز حسابداری استفاده کنید.

نرم افزارهایی مانند نرم افزار حسابداری سپیدار در حال حاضر جزو نرم افزارهای مدرن مالی و حسابداری هستند که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. علاوه بر این، همه نرم افزارهای حسابداری و مالی باید دارای یک API باشند که بتواند به WooCommerce متصل شود.

اتصال نرم افزار حسابداری به سایت

اگر از نرم افزارهای قدیمی استفاده می کنید که فقط روی کامپیوتر نصب شده اند و قابلیت اتصال به اینترنت را ندارند و سرویس هایی مانند REST API در آنها تعبیه نشده است، قطعا نه تنها به ووکامرس، بلکه به ووکامرس متصل نمی شوند.

برای اینکه بدانید نرم افزار حسابداری شما قابلیت اتصال با ووکامرس را دارد در اولین قدم باید پیش نیازهای اتصال نرم افزار حسابداری با ووکامرس را بدانید که در آموزش بعدی به آنها اشاره شده است.

وردپرس به عنوان یکی از سیستم های مدیریت محتوا بر اساس افزونه هایی که معرفی می کند، می تواند امکانات زیادی را برای وب سایت شما فراهم کند. داشتن نرم افزار حسابداری می تواند مدیریت مالی را برای صاحبان مشاغل آسان کند. بر این اساس نرم افزار حسابداری نصب شده بر روی کامپیوتر باید از طریق افزونه های موجود در سیستم مدیریت محتوای وردپرس بتواند به وب سایت شما متصل شود. این عملکرد را می توان بر اساس سرویس هایی مانند apl یا Rest ایجاد کرد. با این حال، می توانید نرم افزار حسابداری را که قابلیت اتصال به وب را دارد به ووکامرس یا هر فروشگاه آنلاین متصل کنید.

ما در آریا تراز راه حلی برای اتصال سایت فروشگاهی به نرم افزارهای حسابداری مختلف از طریق API ارائه کرده ایم. برای اتصال ارزان و سریع با بهترین کیفیت نرم افزار و پشتیبانی عالی، از دموهای ما استفاده کنید یا با ما تماس بگیرید.

اتصال نرم افزار حسابداری به سایت

نحوه اتصال سپیدار به فروشگاه اینترنتی

بر اساس اتصال ووکامرس به سپیدار به راحتی می توانید از شرایط حسابداری مطلوب در فروشگاه اینترنتی خود برخوردار شوید. برای این منظور می توانید از رابط API برای اتصال حسابداری سپیدار به سایت استفاده کنید. بر این اساس می توانید با کارشناسان آریا تراز تماس بگیرید.

مزایای نرم افزار حسابداری متصل به سایت

نرم افزار حسابداری مربوط به فروشگاه اینترنتی دسترسی سریع به اطلاعات را برای کاربران فراهم می کند. این برای رشد و توسعه سریع کسب و کار بسیار مهم است. در زیر به مزایای نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی می پردازیم.

استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاه آنلاین آسان است

بخش بزرگی از عملیات حسابدار در نرم افزار حسابداری فروشگاه های اینترنتی به صورت خودکار و بدون نیاز به دانش و تجربه بالای کاربر در زمینه حسابداری انجام می شود.

کلیه اطلاعات موجودی فروشگاه اینترنتی به صورت لینک به نرم افزار حسابداری می باشد

مهمترین مزیت نرم افزار حسابداری مربوط به فروشگاه اینترنتی این است که تمامی اطلاعات مربوط به محصولات فیزیکی موجود در وب سایت فروشگاه به صورت مستقیم با نرم افزار مرتبط می باشد. به عنوان مثال، هنگامی که یک محصول در وب سایت فروخته می شود، به طور خودکار از موجودی موجود در نرم افزار کسر می شود. این امر از فروش اینترنتی کالاهایی که در انبار موجود نیستند جلوگیری می کند. فروش آنلاین کالای بدون موجودی مشکلات متعدد و زمان بری را برای صاحبان فروشگاه ایجاد می کند. به همین دلیل مدیریت موجودی در فروشگاه های اینترنتی بسیار مهم است.

اتصال نرم افزار حسابداری به سایت

ثبت سند مالی و لینک به فاکتور

تاریخ تراکنش، حساب گیرنده، مبلغ پرداخت، شماره فاکتور و مبلغ به صورت خودکار در سیستم نرم افزار ثبت می شود. در نرم افزار حسابداری مرتبط با فروشگاه اینترنتی، فاکتور خرید هر مشتری به صورت خودکار در نرم افزار حسابداری ثبت و از موجودی موجود در انبار کسر می شود. یکی از مزایای مهم ثبت فاکتور خرید خودکار کاهش خطای انسانی و افزایش سرعت و دقت در ثبت فاکتور می باشد. با ثبت خودکار بسیاری از فرآیندها در نرم افزار حسابداری، وظایف حسابداران کاهش می یابد. اگر قصد اطلاع از  نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم دارید میتوانید به سایت آریا تراز مراجعه فرمایید.

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!