طرح های لوکس اتاق کودک پسرانه بهمراه سرویس کامل تخت و کمد

 

حق هر کودکی است که محیطی مخصوص به خودش را در خانه داشته باشد، این موضوع از لحاظ روانی نیز مهم بوده و تاثیر مثبتی بروی شخصیت کودک می گذارد. در این پست با طرح های جالب اتاق کودک پسرانه آشنا خواهید شد که تنها هدفشان برآورده کردن نیازها و ایجاد محیطی خلاقانه، شاد و راحت برای کودک بوده است. طراحی تمام اتاق ها از سبک ویمزیکال یا خیالی الهام گرفته شده که البته تمی بچگانه و جذاب دارند، در کنار این طرح ها، برخی عناصر پیچیده و لوکس نیز برای شیک نشان دادن دکوراسیون بکار گرفته شده اند.

نتیجه استفاده از ایده های مختلف، خلق اتاق هایی زیبا، جالب، رنگارنگ و صد البته با کارایی بالا شده است. شکل های زیر بخوبی نشان می دهند که اتاق کودک پسرانه یا دخترانه نباید فقط برای استراحت و خوابیدن و یا نهایتا انجام تکالیف او طراحی شده باشد، یک اتاق مناسب علاوه بر استراحت کودک، محلی برای پرورش ذهنی و فکری نیز محسوب می شود. اتاق های زیر طوری طراحی شده اند که همراه با سن کودک رشد کرده و هیچ وقت از مد و تازگی نمی افتند.

وسایل و عناصر به کار رفته در این اتاق ها به خوبی نشان می دهند که با اتاقی پسرانه روبرو هستیم چون در آنها نمی توان نشانه هایی از دخترانه بودن را یافت! همچنین این اتاق ها از آنجایی که در زمان طراحی، به شدت استادانه دیزاین شده اند به خوبی و در هر زمانی می توان آن  را برای هر سنی نه فقط به عنوان اتاق کودک پسرانه بلکه بعنوان اتاق نوجوان پسرانه نیز تغییر داده و مورد استفاده قرار داد؛ این همان قدرت طراحی در ایجاد فضایی مناسب در مکانی محصور همراه با امکان تغییرات اساسی در مواقع لازم است.

اتاق-کودک-پسرانه (23)

اتاق-کودک-پسرانه (24)

اولین اتاقی که بررسی خواهیم کرد شاید از لحاظ مساحت خیلی بزرگ بنظر برسد اما تزیین و طراحی مساحت های بزرگ هم مصائب و مشکلات مخصوص به خودش را دارد که این اتاق به خوبی از پس آنها برآمده است. مساحت این اتاق 19.6 متر است و با هر متر و معیاری بزرگ محسوب می شود اما بازهم در این فضای بزرگ از رنگ روشن و شاد زرد در کنار رنگ های خنثی استفاده شده. اتاق خواب دوم هم مانند مدل اول است اما در اینجا از رنگ لطیف سبز استفاده شده، همچنین عناصر چوبی نیز حضوری چشم گیر در دکوارسیون اتاق دارند.

چنانچه قصد استفاده از رنگ های زرد و سبز در طیف های مختلف برای زیبا شدن اتاق کودک پسرانه مانند این تصاویر دارید لزومی ندارد حتماً به وفور و در تمامی بخش های اتاق از آنها استفاده نمایید این موضوع دقیقاً در تصویر اول و استفادۀ مناسب و بسیار حرفه ای رنگ زرد مشخص است؛ فقط در کمدها و قسمت کوچکی از میز و دیوار از رنگ زرد استفاده شده و سایر قسمت ها به رنگ روشن می باشند.

در تصاویر بعدی نیز از رنگ سبز فقط به شکلی محدود و البته استادانه در بخش هایی مشخص از اتاق کودک پسرانه استفاده شده است و رنگ قالب، همان سفید یا کرم می باشد. به راحتی می توان با کمک گرفتن از رنگ های متنوع و جذاب در اتاق های کودک، جذابیت را به آنها تزریق کرد بدون اینکه شلوغ کاری و رنگارنگی بیش از حدی ایجاد کنیم.

اتاق-کودک-پسرانه (1)

اتاق-کودک-پسرانه (2)

اتاق-کودک-پسرانه (3)

اتاق-کودک-پسرانه (4)

اتاق کودک پسرانه حتما نباید پر از رنگ های سرد و ساکن باشد، قرار دادن رنگ هایی گرم و شاد برای هر اتاق خوابی یک ویژگی مثبت محسوب می شود. در شکل زیر مشاهده می کنید که رنگ فیروزه ای چقدر زیبا با رنگ سفید و لوازم چوبی اتاق ترکیب شده. البته این اتاق نسبت به مدل های قبلی تمی بچگانه تر دارد اما رنگ های لطیف و گرم بکار رفته در اتاق به آن قابلیت پیشرفت و تازگی می دهد. نکته جالب دیگر مبل کنار پنجره است که برای اتاق خواب کودک فوق العاده عالی جواب می دهد. قفسه ها و کمد لباس نیز توکار هستند تا فضای زیادی از داخل اتاق اشغال نکرده و زیبایی دکوراسیون لطمه نزنند.

اتاق-کودک-پسرانه (5)

اتاق-کودک-پسرانه (6)

اتاق-کودک-پسرانه (7)

اتاق-کودک-پسرانه (8)

اتاق-کودک-پسرانه (9)

طراحی اتاق خواب برای نوزاد بیشتر از اینکه برای خود نوزاد باشد برای پدر و مادر است چرا که نوزاد چیزی از اتاق خوابش بخاطر نمی آورد و برایش مهم نیست که چه دکوراسیونی ترتیب داده شده. بنابراین طراحی اتاق نوزاد پسرانه یا دخترانه فرصت خوبی برای پدر و مادر است که یاد خاطرات خوش بچگی کرده و علایق و سلایق و تخیلات آن زمان خود را وارد دکوراسیون اتاق خواب فرزندشان کنند. دیزاینی که در شکل های زیر مشاهده می کنید همین شرایط را دارد. البته طراحی طوری انجام شده که برای سنین بزرگسالی کودک نیز مناسب باشد. همچنین به راحتی و البته با کمی صرف زمان و هزینه نیز می توان چند سال بعد، دکوراسیون اتاق را دقیقاً مطابق با سن کودک تغییر داد. اصولاً طراحی اتاق کودک پسرانه و اتاق نوزاد پسرانه و دخترانه کار سختی نیست و می توان با کمی دقت و توجه به نشانه های مختص پسران و دختران، این کار را به خوبی به سرانجام رساند فقط کمی دقت و البته جستجو نیاز دارد.

اتاق-کودک-پسرانه (10)

اتاق-کودک-پسرانه (11)

اتاق-کودک-پسرانه (12)

اتاق-کودک-پسرانه (13)

ترکیب رنگ های قوی و روشن در دیزاین اتاق کودک پسرانه خیلی خوب نتیجه می دهد، همینطور ترکیب رنگ های روشن با سایه های کم رنگ بژ و قهوه ای نیز برای اتاق پسرانه عالی است. برای پسرهای جوان و نوجوان دیوارهای خاکستری با مبلمان تیره و عناصر دکوری قرمز و آبی حسابی چشم گیر و شیک جلوه خواهند کرد. پسرهای انرژیک و فعال  رنگ های نارنجی و قرمز و لوازم چوبی قهوه ای را بیشتر می پسندند پس بهتر است حتی به میزان اندک هم که شده این رنگ ها را به دکوراسیون اضافه کنید.

اتاق-کودک-پسرانه (14)

اتاق-کودک-پسرانه (15)

اتاق-کودک-پسرانه (16)

اتاق-کودک-پسرانه (17)

اتاق-کودک-پسرانه (18)

اتاق-کودک-پسرانه (19)

اگر آبی رنگ مورد علاقه شماست، می توانید از سایه و تناژهای بسیار متفاوت آن استفاده کنید. آبی آسمانی روی دیوارها را می توان با روتختی، پرده ها و سایر لوازم دکوری به رنگ آبی تیره تر به زیبایی ترکیب کرد. برای افزایش جذابیت دکور قرار دادن بالش های سبز یا نارنجی روی تخت بسیار خوب جواب خواهد داد. از آنجایی که دوران کودکی هم خیلی زود سپری می شود بهتر است تم اتاق را خیلی بچگانه انتخاب نکنید و در عوض موضوعات مورد علاقه کودک را با کمک لوازم قابل تعویضی مثل چراغ مطالعه یا چراغ خواب، دکوری های روی قفسه و استیکرها به دکوراسیون اضافه کنید.

اتاق-کودک-پسرانه (20)

اتاق-کودک-پسرانه (21)

اتاق-کودک-پسرانه (22)

اتاق-کودک-پسرانه (25)

اتاق-کودک-پسرانه (26)

اتاق-کودک-پسرانه (27)

اتاق کودک پسرانه

اتاق-کودک-پسرانه (28)

تصاویر بیشتر:

طرح های لوکس اتاق کودک پسرانه بهمراه سرویس کامل تخت و کمد

طرح های لوکس اتاق کودک پسرانه بهمراه سرویس کامل تخت و کمد

طرح های لوکس اتاق کودک پسرانه بهمراه سرویس کامل تخت و کمد

طرح های لوکس اتاق کودک پسرانه بهمراه سرویس کامل تخت و کمد

طرح های لوکس اتاق کودک پسرانه بهمراه سرویس کامل تخت و کمد