28 مدل دکوراسیون اتاق خواب سفید با فضایی بسیار آرامش بخش

 

چیزی که همه ما در همان بدو حضور در یک اتاق خواب سفید احساس می کنیم، آرامش و حس  تمیزی و مرتبی در محیط است، دو خاصیتی که حضورشان در هر اتاق خوابی واجب است. فرقی بین اتاق خواب دو نفره یا تک نفره وجود ندارد، هر اتاقی که طراحی می کنید باید منعکس کننده شخصیت و ارزش های خودتان باشد. مهم تر از همه این است که اتاق خواب باید جایی برای آرام گرفتن و استراحت خود شما باشد.

وارد چنین اتاق هایی که می شوید همه چیز سفید است و روشن. رنگ ها شفافیت خاصی دارند و جلادهنده روح. استراحت کردن و البته کار کردن در یک اتاق خواب سفید می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس! آرامش و ایجاد انگیزه برای شروع روزی مناسب باشد.

برخی افراد ممکن است دیوارهای اتاق خود را با رنگ های شاد تزیین کنند یا اینکه انواع و اقسام گیاهان را در اتاق خواب خود پرورش دهند، اما هستند افرادی هم که دنبال دکوراسیونی ساده بوده و تمرکز بیشتری روی مبحث ذن دارند. اتاق خواب هایی که در این پست آورده شده اند یکدست سفید بوده و هیچ ترسی از گرد و غبار یا کثیفی ندارند. بر کسی پوشیده نیست که رنگ سفید آرامش دهنده، روشن و دلپذیر است اما برای ایجاد نهایت تاثیرگذاری و آرامش در اتاق خواب، حضور مبلمان و لوازم شیک، اهمیت بسیاری دارد. این مبلمان و اکسسوری ها و هنر چیدمان آنهاست که به یک اتاق خواب سفید شخصیت داده و آنرا به مکانی خواستنی تبدیل می کند.

نمی توان اتاقی یکدست سفید با دیوارهایی روشن و نورانی داشت اما نسبت به انتخاب مبلمان و سایر وسایلی که قرار است در آن چیده شود بی دقتی کرد زیرا این دو مکمل یکدیگر هستند و استفاده از وسایل مناسب می تواند حتی اگر ایرادی در طراحی و معماری داخلی باشد آنرا به راحتی پوشش دهد؛ یکی از این وسایلِ مهم و کلیدی، تختخواب است. با استفاده از یک تختخواب دو یا تکنفره که دارای تاجی زیباست می توان شکل و دکوراسیون داخلی را به صورت کامل دگرگون کرد. به راحتی می توان این موضوع را با کمی دقت در طرح ها و تصاویر زیر متوجه شد. همچنین در کنار استفاده از تختخواب های بزرگ و سفید می توان سایر وسایل را نیز به درستی انتخاب و چینش کرد.

اتاق-خواب-سفید (1)

در طراحی اتاق خواب سفید همانطور که از اسمش پیدا است تنها با رنگ سفید سروکار دارید و بنابراین باید لوازم سفید را در زمینه ای سفید به شیوه ای هنرمندانه جلوه بدهید. یکی از موثرترین راه ها برای این کار نورپردازی خلاقانه است. نورپردازی هندسی و توکار اتاق خواب زیر، جذابیت زیادی به فضای اتاق داده و آنرا از یکنواختی درآورده است. درست است که از ابتدای مطلب تا به اینجا چندین بار گفته ایم که مدل دکوراسیون اتاق خواب سفید فقط با استفاده از رنگ  سفید شکل می گیرد اما این به آن معنا نیست که مثلاً دیوارها به شکلی کاملاً صاف و یکدست باشند بلکه می توان به این دیوارهای سفید رنگ، بُعد داد و از طراحی هایی استفاده کرد که دیوار را از صاف بودن و یکنواختی خارج کند؛ استفاده از نورپردازی و همچنین لامپ مخفی و توکار یکی از همین شیوه ها و راهکارهاست.  البته راه ساده تری دیگری هم وجود دارد و آن استفاده از لامپ زمینی یا آباژور ایستاده است. اتاق خواب دوم دقیقا از همین روش استفاده می کند. شب ها استراحت و مطالعه در چنین اتاق هایی بسیار لذت بخش خواهد بود.

اتاق-خواب-سفید (2)

اتاق-خواب-سفید (3)

اتاق-خواب-سفید (4)

اتاق-خواب-سفید (5)

فضای سفید زمینه ای عالی برای خودنمایی رنگ های قوی است، مثلا سبز را می شود خیلی عالی بتوسط گیاهان گلدانی و آپارتمانی به دکوراسیون اتاق وارد کرد. با این کار اتاق خواب خیلی دنج تر دیده خواهد شد. همچنین می توان در قسمت هایی از اتاق خواب سفید از رنگ های قهوه ای ملایم و کمرنگ نیز به شکل محدود و البته استادانه استفاده کرد چون اینکار می تواند به شکلی باورنکردنی سبب بیرون زدن تمام زیبایی و جذابیت رنگ سفید شود.  شکل دوم یک اتاق خواب بسیار ساده را نشان می دهد که بغیر تخت خواب و تاج یک سره و بلند چوبی آن وسیله بزرگ دیگری در اتاق قرار ندارد. البته دیوار پشت تخت خواب، گلدان زیبا و همینطور دو عدد چراغ خواب منحصر بفرد کنار تخت، ظاهری گرم و جذاب به این اتاق خواب مدرن و ساده داده است

اتاق-خواب-سفید (6)

اتاق-خواب-سفید (7)

اتاق-خواب-سفید (8)

اتاق-خواب-سفید (9)

اتاق خواب سفید اگر تماما سفید باشد خیلی سرد و بی انرژی دیده می شود که البته خیلی ها هم همین را از اتاق خوابشان می خواهند ولی آنهایی که خواستار اندکی گرما در اتاق خواب هستند، قطعا حضور لوازم چوبی طبیعی با رنگ طبیعی خود چوب، در ایجاد فضای گرم و دنج در اتاق خواب بسیار موثر خواهد بود. اتاق خواب اول در شکل های پایین این موضوع را به خوبی نشان می دهد. علاوه بر چوب طبیعی، یک عنصر طبیعی دیگر که همان گیاه سبز رنگ طبیعی است، شادابی را به فضای اتاق اضافه می کند.

اتاق-خواب-سفید (10)

اتاق-خواب-سفید (11)

اتاق-خواب-سفید (12)

اتاق-خواب-سفید (13)

اتاق-خواب-سفید (14)

در مطالب پیشین بارها به این موضوه اشاره کردیم که رنگ های روشن بالاخص سفید، یک فضای محدود را بزرگ تر از آن چیزی که واقعا هست نشان می دهد. اگر اتاق خوابتان خیلی کوچک است و از طرفی پنجره ای مناسب هم برای ورود نور طبیعی وجود ندارد، بهترین راه حل پیش روی شما استفاده از وسیع از رنگ سفید در تمام قسمت های اتاق خواب است. شکل اول در پایین همین کار را به نحو احسنت انجام داده است. مشاهده می کنید که در اینجا بازهم از تضاد رنگ مشکی برای دوری از یکنواختی استفاده شده است.

اتاق-خواب-سفید (15)

اتاق-خواب-سفید (18)

اتاق-خواب-سفید (17)

اتاق-خواب-سفید (16)

اتاق-خواب-سفید (24)

درست مانند هر اتاق دیگری که به سبک اسکاندیناویایی طراحی می شود، اتاق خواب آورده شده در شکل اول نیز سادگی را هدف اصلی خود در طراحی قرار داده است. در کنار رنگ سفید، مبلمان اتاق خواب نیز کاملا مدرن بوده و برای گرمی بیشتر لوازم چوبی و رنگ های تیره تر مانند خاکستری و مشکی به صورت موثر حضور دارند. اتاق خواب دوم فضای به مراتب کوچک تری دارد و به همین خاطر از رنگ های مینیمال و کمینه گرا در دیزاین آن استفاده شده و ظاهری شبیه به یک تابلو نقاشی به اتاق خواب داده است. شکل های بعدی سایر طرح های جذاب اتاق خواب سفید را نشان می دهد.

اتاق-خواب-سفید (19)

اتاق-خواب-سفید (20)

اتاق-خواب-سفید (21)

اتاق-خواب-سفید (22)

اتاق-خواب-سفید (23)

اتاق-خواب-سفید (25)

اتاق-خواب-سفید (26)

اتاق-خواب-سفید (27)

اتاق خواب سفید

اتاق-خواب-سفید (28)

تصاویر بیشتر:

28 مدل دکوراسیون اتاق خواب سفید با فضایی بسیار آرامش بخش

28 مدل دکوراسیون اتاق خواب سفید با فضایی بسیار آرامش بخش

28 مدل دکوراسیون اتاق خواب سفید با فضایی بسیار آرامش بخش

28 مدل دکوراسیون اتاق خواب سفید با فضایی بسیار آرامش بخش

28 مدل دکوراسیون اتاق خواب سفید با فضایی بسیار آرامش بخش

28 مدل دکوراسیون اتاق خواب سفید با فضایی بسیار آرامش بخش