22 مدل آپارتمان پلان باز و پیوسته با طراحی مدرن و ساده

امروزه انتخاب یک پلان باز و آزاد برای طراحی داخلی خانه به یک انتخاب شخصی تبدیل شده است. بسیاری عاشق و دلباخته مدل های آپارتمان پلان باز هستند و برخی دیگر هم از اصلا این طرح خوششان نمی آید، به عبارت دیگر حالت میانه وجود ندارد یا از این نوع چیدمان و طراحی خوشتان می آید یا از آن متنفر می شوید. در این مطلب به معرفی 22 مدل از زیباترین طرح های پلان باز خواهم پرداخت و پیشنهاد می کنم تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

پلان باز به روش های متفاوتی می تواند طراحی شود. برخی اتاق هایی مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی را کاملا به یکدیگر متصل می کنند و برخی دیگر ترجیح می دهند اتاق خواب نیز به فضای اصلی خانه مانند نشیمن و پذیرایی کاملا متصل باشد. 22 آپارتمان پلان باز زیر تمامی سبک ها را با یکدیگر ترکیب کرده اند اما در عین حال هر اتاق، فضای مخصوص خود را دارد.

آپارتمان-پلان-باز (18)

خوب با آپارتمانی روشن، مدرن و بسیار شیک شروع می کنیم. در بالا گفتم که هر اتاق در خانه های این پست فضای مخصوص به خود را دارند. در شکل زیر مشاهده می کنید که آشپزخانه در ارتفاع بالاتری از سایر قسمت های خانه قرار گرفته و با این حرکت ساده، آشپزخانه فضایی کاملا اختصاصی پیدا کرده اما در عین حال کاملا به فضاهای دیگر متصل است. دو مورد دیگری که در این خانه خیلی خودنمایی می کنند لامپ های آویز بالای میز اپن و همینطور بالای میز ناهارخوری هستند. مبلمان نیز خیلی ساده بوده و قسمت ناهار خوری فقط به قرار دادن کوسن و بالشتک های رنگارنگ اکتفا شده است.

آپارتمان-پلان-باز (1)

در شکل اول پایین آپارتمانی را مشاهده می کنید از رنگ های تاریک و روشن با تناژهای مختلف و جذاب استفاده می کند و همین عوامل باعث شده فضای کوچک خانه بشدت متنوع و دیدنی باشد. لامپ های آویز آشپزخانه و لوستری حلقه ای اتاق پذیرایی عناصر جالب دکوراسیون را تشکیل داده اند. فرش سبز تیره در اتاق پذیرایی در کنار دو عدد صندلی راحتی پاپاسان تمام نگاها را در بدو ورود به خود جلب می کنند. شکل دوم آپارتمان دیگری را نشان می دهد که با تم رنگی خاکستری و سفید طراحی شده است.

آپارتمان-پلان-باز (2)

آپارتمان-پلان-باز (3)

آپارتمان چهارم این پست در شهر برلین کشور آلمان قرار دارد. رنگ غالب دکوراسیون سفید بوده و در عوض رنگ مبلمان و صندلی ها به رنگ تیره انتخاب شده اند تا تعادل در فضا برقرار شود. کفپوش چوبی خانه هم خاکستری است در اتاق پذیرایی فرشی پهن شده که در زمینه خاکستری کفپوش های چوبی خیلی کم خودنمایی می کند اما بازهم با وجود رنگ تیره خود را نشان می دهد. پشت مبلمان پذیرایی هم دراور بسیار زیبایی قرار گرفته تا فضای ذخیره سازی خانه را به حداکثر برساند.

آپارتمان-پلان-باز (4)

آپارتمان پلان باز پنجم یک آپارتمان سرسبز و زنده است. گلدان هایی که هر کدام حاوی گیاهی خاص و زیبا هستند در آشپزخانه بالای قفسه ای باز در آشپزخانه قرار گرفته اند. در این خانه هم آشپزخانه اندکی بالاتر از اتاق نشیمن قرار گرفته و همین ارتفاع کم توسط نورپردازی مخفی زرد رنگ خیلی زیبایی تزیین شده است. علاوه بر گیاهان سرسبز، مبلمان راحتی خانه نیز رنگ سبز دارد. آپارتمان ششم هم از نورپردازی مخفی زیبا در کابینت های آشپزخانه استفاده می کند و همچنین شلف و قفسه باز هم باعث می شود فضای خانه بازتر دیده شود.

آپارتمان-پلان-باز (5)

آپارتمان-پلان-باز (6)

آپارتمان پلان باز هفتم ویژگی ایی دارد که بسیاری از آپارتمان ها و خانه های امروزی از آن بی بهره هستند و آن سقف بسیار بلند است. فضای عمودی در خانه های کوچک همانند یک موهبت شناخته می شود چرا که می توان با اضافه کردن طبقات اضافی مساحت خانه را بیشتر کرد. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، در طبقه اول آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن به یکدیگر متصل هستند و در طبقه بالایی نیز اتاق خواب قرار گرفته است.

آپارتمان-پلان-باز (7)

در ادامه سایر مدل های آپارتمان پلان باز را مشاهده می فرمایید:

آپارتمان-پلان-باز (9)

آپارتمان-پلان-باز (8)

آپارتمان-پلان-باز (10)

آپارتمان-پلان-باز (11)

آپارتمان-پلان-باز (12)

آپارتمان-پلان-باز (13)

آپارتمان-پلان-باز (14)

آپارتمان-پلان-باز (15)

آپارتمان-پلان-باز (16)

آپارتمان-پلان-باز (17)

Architectural Photography of Islington home, by London Architectural and Interiors photographer, Matt Clayton

آپارتمان-پلان-باز (19)

آپارتمان-پلان-باز (20)

آپارتمان پلان باز

آپارتمان-پلان-باز (22)