بررسی دکوراسیون داخلی سه دستگاه آپارتمان شیک کوچک و زیبا

افرادی که در شهر زندگی می کنند باید با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنند. همسایگان شلوغ، آلودگی صوتی، خرابی آسانسور و چیزهای دیگر. اما در این بین یک آپارتمان شیک کوچک و راحت کمترین چیزی است که خانه دارهای شهری به آن نیاز دارند. با وجود چنین زندگی سریع و شلوغی داشتن کمتر از این، وقعا آزار دهنده خواهد بود. در این مطلب خانه هایی را بررسی خواهیم کرد که  علی رغم واقع شدن در شلوغ ترین مکان های شهر، فضایی بسیار آرامش بخش و راحت را به تصویر می کشند.

چنین خانه های تعریف واقعی یک آپارتمان شیک کوچک هستند که برای زندگی شهری کاملا مناسب بوده و نیازهای ضروری یک خانواده کم جمعیت را به بهترین شکل پوشش می دهند. تمام این خانه در عین زیبایی و شخصیت داشتن، راحت و آرامش بخش بوده و به هیچ عنوان آرامش و راحتی را فدای مد و زیبایی نکرده اند. با این حال مشاهده خواهید کرد که آپارتمان های زیر همچنان زیبا و خاص باقی مانده اند. امیدوارم بتوانید از ظاهر طراحی داخلی این آپارتمان های شیک، نکاتی مفید و کاربردی بدست آورید.

آپارتمان-شیک-کوچک (9)

اولین آپارتمانی که بررسی می کنیم در یکی از شلوغ ترین مکان های شهر نیویورک، یعنی سنترال پارک قرار گرفته اما با همان نگاه اول پی به سادگی و آرامش بی نهایت این خانه می بریم. کفپوش های چوبی به رنگ روشن انتخاب شده و در عین حال گرم و لطیف هستند. از آشپرخانه فقط می شود جزیره کاشی کاری شده به رنگ خاکستری را دید زیرا باقی فضا مانند کابینت ها و وسایلی مانند یخچال، کاملا پنهان شده اند. اتاق خواب نیز توسط دیواری شیشه ای فلزی، از آشپزخانه جدا شده تا نور بدون مانع در همه جای خانه جریان داشته باشد. البته پشت دیوار شیشه ای، پرده نیز نصب شده تا فضای خصوصی کافی فراهم شود.

آپارتمان-شیک-کوچک (1)

آپارتمان-شیک-کوچک (2)

آپارتمان-شیک-کوچک (3)

آپارتمان-شیک-کوچک (5)

قسمت ورودی خانه نیز خیلی ساده و کاربردی طراحی شده، کمدهای چوبی به رنگ روشن با دستگیره های جالب و همینطور پادری های هندسی شکل این فضا را تزیین کرده اند. قرار گیری آینه قدی بزرگ کنار کمد نیز به بزرگتر دیده شدن فضا کمک زیادی می کند. در همین قسمت سرویس بهداشتی و حمام قرار گرفته که آن هم طراحی زیبا و بسیار خاصی دارد. قسمت دوش حمام به کاشی های خاکستری یکدست از بقیه فضا که به رنگ سفید بوده و قسمت سرویس بهداشتی محسوب می شود جدا شده است.

آپارتمان-شیک-کوچک (4)

آپارتمان-شیک-کوچک (6)

آپارتمان-شیک-کوچک (7)

آپارتمان-شیک-کوچک (8)

آپارتمان شیک کوچک دوم در شهر کیف پایتخت کشور اوکراین قرار گرفته و مانند یک مروارید می درخشد. همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید، رنگ های زنده و قوی مانند قرمز، سبز، آبی و مشکی در زمینه تک رنگ و سفید خانه بی نهایت زیبا و جالب خودنمایی می کنند. این رنگ ها به نقطه کانونی خانه تبدیل شده و در همان اولین نگاه، تمام توجهات را به سوی خود جلب می کنند. مبلمان قرار گرفته در خانه نیز بسیار ساده اما با طراحی ظریف و زیبا است که باعث شده هر کدام از قطعات خاص و تک دیده شوند.

آپارتمان-شیک-کوچک (9)

آپارتمان-شیک-کوچک (11)

آپارتمان-شیک-کوچک (12)

آپارتمان-شیک-کوچک (14)

در آشپزخانه پرده ای ضخیم به رنگ آبی قرار گرفته که هم جنبه دکوری دارد و هم کاربردی. پشت این پرده تعدادی قفسه بهمراه لوازم آشپزخانه مانند یخچال فریزر و گاز پنهان شده که به راحتی با کنار زدن پرده قابل استفاده خواهند بود. کنار این پرده راهروی ورودی خانه وجود دارد که به هیچ عنوان دست کم گرفته نشده و با دقت زیاد تزیین شده است. هر قسمت دیزاین مخصوص به خود را دارد اما در عین حال سعی شده همه چیز ساده و شیک بنظر برسد. اتاق خواب هم ساده بوده که بغیر تخت خواب و کمد و یک میز کنار تختی چیز دیگری ندارد. در حمام نیز با وجود فضای کم یک وان متوسط در کنج دیوار بین فضای دوش و روشویی قرار گرفته است.

آپارتمان-شیک-کوچک (1)

آپارتمان-شیک-کوچک (10)

آپارتمان-شیک-کوچک (13)

آپارتمان-شیک-کوچک (15)

آپارتمان-شیک-کوچک (16)

آپارتمان-شیک-کوچک (17)

آپارتمان-شیک-کوچک (18)

و در نهایت می رسیم به آپارتمان سوم که در همان نگاه اول مشخص می شود که سبکی صنعتی و مدرن را در پیش گرفته است. توجه کنید که هدف اول از طراحی داخلی آپارتمان شیک کوچک، راحتی و آرامش بخش بودن آنهاست. با وجود وسایل کم تر در خانه ذهن و چشم ما کمتر درگیر خواهند شد و در عوض فرصت بیشتری برای لذت بردن از وسایل اندک موجود در خانه خواهیم داشت. شاید در نبود فرش و حضور رنگ های تیره و عناصری مانند فلز و سرامیک، همه چیز خیلی سرد بنظر برسد اما در چنین شرایطی وجود پنل های چوبی دیواری و همینطور مبلمان چرم قهوه ای رنگ براحتی می تواند فضا را متعادل جلوه دهد.

آپارتمان-شیک-کوچک (19)

آپارتمان-شیک-کوچک (20)

آپارتمان-شیک-کوچک (21)

آپارتمان-شیک-کوچک (22)

آپارتمان-شیک-کوچک (23)

آپارتمان-شیک-کوچک (24)

آپارتمان شیک کوچک

آپارتمان-شیک-کوچک (25)