طراحی داخلی آپارتمان شیک تک خوابه همراه با پلان کف سازی

بعضی ها دوست دارند تنها زندگی کنند، در حقیقت برای برخی افراد زندگی تنها خیلی لذت بخش تر است. از این رو وجود یک آپارتمان شیک تک خوابه می تواند این زندگی را حتی لذت بخش تر هم کند. در زندگی تک نفره، تنها کسی که باید به فکرش باشید خودتان هستید و تمام فضا و زندگی متعلق به خودتان است. به خانه ای بزرگ نیاز ندارید، نوع چیدمان و طراحی داخلی منزل نیز کاملا به سلیقه خودتان انجام خواهد شد. اما مشکلاتی هم سر راه خواهد بود. یکی از این مشکلات فضای کوچک و بهم ریختگی زندگی است که ممکن است برای روحیه و شخصیت شما بد باشد.

برای برطرف کردن این مشکل، همانطور که در عنوان مطلب مشخص شد، قصد دارم به معرفی سه دستگاه آپارتمان شیک تک خوابه بهمراه پلان کف سازی بپردازم تا مشخص شود که از یک فضای کوچک و جمع و جور تا چه اندازه می توان کارایی گرفت. در ادامه مشاهده خواهید کرد که تمام فضای داخلی براساس نظر شخص خانه دار طراحی شده و بنوعی دکوراسیون داخلی نمایانگر شخصیت خانه دار است. هر کدام از خانه همراه با پلان آورده شده اند تا تمام جزئیات طراحی به خوبی مشخص باشد. لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

آپارتمان تک خوابه ضروریتی ندارد که جوابگوی نیاز چندین نفر باشد. در حقیقت تمام توجه در چنین خانه هایی باید معطوف شخص صاحب خانه باشد. طراحی داخلی باید طوری باشد که فرد از بودن در خانه احساس شادی و آرامش کند. برخی افراد با اینکه تنها هستند اما مهمان های زیادی هم دارند، آپارتمان اول که در زیر مشاهده می کنید همین شرایط را دارد. دکوراسیون داخلی سبکی مدرن داشته و همه چیز در نهایت شیکی و کارایی قرار دارد. مورد خیلی جالب استفاده از جزیره آشپزخانه بعنوان جدا کننده دو قمست اتاق نشیمن و راهروی ورودی خانه است. در این حالت علاوه بر اینکه فضایی اشغال نشده، تمام فضا نیز روشن و دلباز دیده می شود.

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (1)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (2)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (3)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (5)

در قسمت راهروی ورودی خانه درست روبروی جزیره آشپزخانه فضایی بسیار جالب برای میز و صندلی کار در نظر گرفته شده تا فضایی از اتاق خواب کوچک خانه اشغال نشود. تمامی میزها و کمد خصوصا میز جزیره آشپزخانه از نوعی چوب طبیعی با رنگ خاص قهوه ای بسیار ملایم استفاده می کنند که در عین سادگی، فضایی بسیار گرم و دوست داشتنی بوجود آورده است. این طراحی ویژه و گرم به حمام و سرویس بهداشتی خانه نیز راه پیدا می کند و آنرا چیزی بسیار خاص تر از یک حمام و دستشویی معمولی نشان می دهد.

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (4)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (6)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (7)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (8)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (9)

در عکس پلان زیر، بخوبی مشخص است که طراح همه چیز را براساس کارایی تنظیم کرده است. محاسبات زیادی صورت گرفته تا فضا به اندازه کافی ذخیره شود.

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (10)

آپارتمان دوم ظاهری لوکس تر دارد و جزئیات بیشتری در آن قرار گرفته است. این آپارتمان شیک تک خوابه مصداق کامل خرج کردن در یک فضای کوچک بجای خریدن یک آپارتمان بزرگ تر است.  نتیجه کار هم به خوبی نشان می دهد که اگر همه چیز عالی انجام شود، یک فضای کوچک هم می تواند لوکس و باشکوه باشد. ابتدا با اتاق نشیمن شروع می کنیم که مبلمان راحتی سفید رنگ در آن شدیدا خودنمایی می کند. از آنجایی که تم قهوه ای تیره است و حتی کفپوش مرمری خانه نیز رنگی نیره دارد، وجود وسایلی با رنگ و طرح متضاد مانند مبلمان و همینطور سینی فلزی بزرگ و دکوراتیور نصب شده بروی دیوار سریعا خود را نشان می دهند.  تلویزیون نیز به خوبی درون پنل دیوار چوبی قرار گرفته و بنوعی با آن یکی شده است.

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (11)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (12)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (13)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (14)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (15)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (16)

پشت اتاق نشیمن، آشپزخانه قرار گرفته که خود شامل اتاق غذاخوری نیز می شود. میز اپن آشپزخانه طوری طراحی شده هم نقش یک میز ناهارخوری بزرگ را ایفا کند و هم بعنوان اپن آشپزخانه کاربرد داشته باشد. از دید دیگر که به آشپزخانه نگاه می کنیم متوجه هماهنگی عالی بین کفپوش سرامیکی- مرمری با کابینت ها وکمدهای ذخیره سازی می شویم. آشپزخانه فضای نسبتا بزرگی دارد درستش هم همین است برخی از فضای آشپزخانه و حمام می زنند و به فضای نشیمن و پذیرایی اضافه می کنند در صورتی که این کار اشتباهست، خصوصا وقتی می خواهیم یک آپارتمان شیک تک خوابه و کوچک را بسازیم.

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (17)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (18)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (20)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (21)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (22)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (24)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (25)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (26)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (27)

و در نهایت می رسیم به آپارتمان آخر که نسبت به دو نمونه اول طراحی داخلی صمیمانه تری دارد. اتاق نشیمن خانه مسطتیلی بوده اما سانت سانت فضای آن برای کار خاصی در نظر گرفته شده است. رنگ زمینه خانه تقریبا سیاه و سفید بوده و بخاطر همین تک رنگ بودنش، تمام اجزای جالب قرار گرفته در اتاق بخوبی خود را نشان می دهند. آشپزخانه پشت اتاق نشیمن قرار گرفته تو توسط دیواری جدا شده است. آشپزخانه فضای زیادی ندارد اما تمام چیزهایی که یک آشپز امروزی به آن نیاز دارد را در اختیارش قرار می دهد.

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (28)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (29)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (30)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (31)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (32)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (33)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (34)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (35)

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (37)

آپارتمان شیک تک خوابه

آپارتمان-شیک-تک-خوابه (36)