معرفی آپارتمان دوبلکس کوچک با طراحی ساده و بسیار شیک

آپارتمان دوبلکس کوچک و بسیار شیکی که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم در مرکز شهر کیپ تاون، پایتخت کشور آفریقای جنوبی قرار گرفته و حاصل همکاری دو شرکت معماری SAOTA و OKHA در آفریقای جنوبی است. به دلیل قرار گیری این آپارتمان در مرکز مد و تجارت شهر کیپ تاون، خانه هایی با متراژ بالا دور از دسترس اکثریت مردم شهر است و به همین خاطر مالکین تصمیم به خرید خانه ای کوچک گرفتند تا در مقابل بتوانند بیشتر در طراحی داخلی خانه به سلیقه خودشان خرج کنند.

مالکین این آپارتمان درخواست داشتند طراحی داخلی خانه نشان دهنده سبکی ساده و مدرن به شیوه آفریقایی باشد که در آن تاکیدی بسیاری بروی ریتم، اشکال هندسی و عناصر گرافیکی می شود. به همین خاطر نتیجه کار، طرحی تک رنگ به سبک مدرن و گرافیکی آفریقایی شده تا لم دادن بروی مبلمان این خانه نهایت آرامش و لذت را به مالکین القا کند.

همانطور که گفتیم مالکین خواستار تم طراحی ساده و مینیمالیستی بودند که در عین فروتنی، بدور از هرگ.نه اغراقی خودش را با زیبایی تمام به نمایش بگذارد. طراحان در مورد این خانه می گویند:” فضای داخلی نیازمند طرحی آرام، ساده و خلوت بود، به همین خاطر شعار «کمتر، بیشتر است» بعنوان یک قانون برای ما مشخص شد؛ اما در عین رعایت این قانون بازهم باید به میزانی اجازه اضافه کردن عناصر مورد علاقه شخصی و فردی مالکین در دکوراسیون این خانه وجود می داشت.»

تراس بزرگ در کنار اتاق نشیمن برای این فضای کوچک بی نهایت مهم بوده زیرا صاحبان قادر خواهند بود در کنار لذت بردن از ویوی بی نظیر شهر، از هوایی تازه و آزاد اطرافشان نیز استفاده کنند. وجود این تراس بزرگ اجازه استفاده از پنجره های تمام قدو بزرگ سقفی را به طراحان داده تا در موقع مختلف روز، شاهد نوعی مناظر هنری از داخل خانه باشیم.

duplex-house-design-ideas (1)

duplex-house-design-ideas (2)

duplex-house-design-ideas (3)

duplex-house-design-ideas (4)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

duplex-house-design-ideas (5)

duplex-house-design-ideas (6)

duplex-house-design-ideas (7)

duplex-house-design-ideas (8)

duplex-house-design-ideas (9)

duplex-house-design-ideas (10)

duplex-house-design-ideas (11)

duplex-house-design-ideas (12)

duplex-house-design-ideas (13)

duplex-house-design-ideas (14)

duplex-house-design-ideas (15)

duplex-house-design-ideas (16)

duplex-house-design-ideas (17)

آپارتمان دوبلکس کوچک

duplex-house-design-ideas (18)

  • تلگرام
  • واتساپ