طراحی داخلی آپارتمان برای زوج جوان در استانبول ترکیه با پلان

 

تبدیل یک خانه کهنه و قدیمی به مکانی مدرن کاری است که نیاز به دقت و فهم بالایی از طراحی داخلی دارد، خصوصا اگر این آپارتمان برای زوج جوان باشد. علاوه بر دقت و دانش بالا، طراح باید به سبک زندگی زوج و نیازهای آنها کاملا مشرف باشد. آپارتمانی که در این پست قصد معرفی کامل آنرا دارم متراژی برابر با 78 متر دارد و در منطقه لونت شهر زیبای استانبول قرار گرفته است. خود آپارتمان شاید خیلی کوچک نباشد اما قبل از بازسازی دیوارهای غیر ضروری و درب های بد شکل، ظاهر داخلی خانه را بشدت تاریک، گرفته و از مد افتاده نشان می داد. فقط یک طراح خلاق و هوشمند می تواند چنین خانه ای را با ایجاد تغییرات اندک متحول کرده و آنرا با نیازهای زوج جوان تطبیق دهد. این طراحی توسط شرکت ترکی معماری سی او ای ( COA Mimarlık)  انجام شده است.

آپارتمان-برای-زوج-جوان (11)

بررسی این آپارتمان شیک را از اتاق نشیمن شروع می کنیم. اتاق نشیمن جدید مساحتی بسیار بیشتر نسبت به نمونه قبلی دارد، اتاق غذاخوری نیز درست پشت مبلمان راحتی اتاق نشیمن قرار گرفته و با رنگ آبی خود فضا را دلپذیر و آرامش بخش نشان می دهد. تمام لوازم این قسمت به سبک مدرن انتخاب شده اند تا در کنار دکوراسیون مینیمال و تم رنگی آبی و سفید، فضا دعوت کننده و شادی بخش بنظر رسد. مبل راحتی ال به رنگ خاکستری انتخاب شده اما روی آن با کوسن های آبی رنگ تزیین شده است. حالت پف کرده مبل اعضای خانواده را برای استراحت به خود دعوت می کند.

آپارتمان-برای-زوج-جوان (10)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (15)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (16)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (20)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

آپارتمان-برای-زوج-جوان (21)

اتاق غذاخوری بدون اینکه فضای رفت و آمد در اتاق نشیمن و پذیرایی را تنگ کند درست پشت مبل راحتی ال قرار گرفته و به آشپزخانه نزدیک تر است. شکل میز و صندلی ناهارخوری اما بسیار جالب انتخاب شده. میز ناهارخوری طرحی بسیار ساده و چوبی دارد، شکل و رنگ صندلی ها نیز بغیر از دو عدد، با یکدیگر فرق می کند. در سمت دیگر میز هم از نیمکت بلند چوبی و بسیار ساده استفاده شده است. همین عوامل باعث شده سبک این آپارتمان برای زوج جوان به هیچ عنوان شکلی تکراری و قدیمی به خود نگیرد. چنین ویژگی هایی هستند که دکوراسیون یک خانه را جذاب، متفاوت و بدور از یکنواختی نشان می دهند.

آپارتمان-برای-زوج-جوان (19)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (22)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (2)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (20)

آشپزخانه نیز در یک فضای بسیار کوچک و بسیار دنج در انتهای راهرو و کنار اتاق نشیمن و غذاخوری قرار گرفته است. تمام فضای آشپزخانه با رنگ سفید تزیین شده البته رنگ چوب نیز به صورت جزئی بروی دربهای کابینت دیده می شود. از آنجایی که آپارتمان برای زوج جوان و شاغل طراحی شده، نیاز به فضای بزرگ آشپزخانه نبود چرا که بیشتر وقت خود را مشغول کار هستند و وقت چندانی برای پخت و پز نمی ماند. البته در هر حال این آشپزخانه زیبا تمام نیازهای یک خانواده برای پخت و پز لذت بخش را فراهم می کند.

آپارتمان-برای-زوج-جوان (18)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (12)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (13)

در این خانه دو اتاق کاملا مجزا وجود دارد. یک اتاق برای کار است و دیگری اتاق خوابی دو نفره. اتاق کار با استفاده از رنگ های زرد و قفسه بندی شیک، ظاهری پرانرژی و درعین حال ساکن برای تمرکز بروی کار دارد. چیزی که بیشتر از همه چیز در این اتاق جلب نظر می کند فضای بسیار زیاد برای ذخیره سازی وسایل است. قفسه های نصب شده بروی دیوار در کنار کمدهای ایستاده دیواری، مسلما نیاز بیش از دو نفر را برای نگهداری کتاب ها و فایل ها فراهم می کند. طرح میز یک تکه و شناور نصب شده بروی دیوار نیز خیلی خوب نیازهای یک کاربر حرفه ای کامپیوتر و طراح را مرتفع می کند.

آپارتمان-برای-زوج-جوان (23)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (25)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (14)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (9)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (7)

بعداز اتاق ها به سرویس بهداشتی خانه می رسیم که بازهم نوآوری و خلاقیت در آن موج می زند. از سینک روشویی گرانیتی و شیرآب سفید رنگ گرفته تا کابینت ها و قفسه های شناور نصب شده بروی دیوار همگی در کنار هم بهترین شرایط و آزادی عمل را برای یک فضای کوچک فراهم می آورند. برای اینکه فضای داخلی کاملا از فضای خارج جدا بنظر نرسد، بالکنی پوشیده شده با پنجره های شیشه ای بلند و کشویی وجود دارد تا زوج جوان در کنار میل غذاهای لذیذ از ویوی بی نظیر شهر استانبول نیز لذت ببرنند.

آپارتمان-برای-زوج-جوان (24)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (1)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (4)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (6)

آپارتمان-برای-زوج-جوان (3)

آپارتمان برای زوج جوان

آپارتمان-برای-زوج-جوان (17)