مدل های خلاقانه آویز تزیینی دیوار با طراحی ساده و اجرای آسان

 

دیوارهای خالی آدم را خسته و کسل می کنند، خصوصا وقتی دیوار فقط گچی باشد یا اینکه یک رنگ خنثی ساده مثل سفید و کرم و قهوه ای خورده باشد. آویز تزیینی و دکوری یک راه ارزان و ساده برای جذاب نمودن دکوراسیون چنین دیوارهایی است که خودتان هم می توانید با الگو برداری و اندکی پشتکار نمونه های خاص و شیک خودتان را بسازید.

آویزهایی که در این پست مشاهده خواهید فرمود از مواد مختلفی مانند پارچه، کاموا، فلز، چوب،کاغذ و شیشه تهیه شده اند و علاوه بر دکوری بودن، می شود استفاده های زیادی از آنها کرد. تا یادم نرفته بگویم که اگر هر کدام از طرح ها را پسندید کافی است در قسمت نظرات برای دریافت نحوه ساخت آنها درخواست بدهید تا در اسرع وقت در اختیارتان قرار بدهم.

خیلی ها برای دیوار خالی تصمیمات پیچیده تری می گیرند، مثل کاغذ دیواری یا نصب برچسب های دیواری و تابلوهای نقاشی و عکس. چنین تزییناتی هزینه بالایی داشته و به همین خاطر از دسترس عده زیادی خارج می مانند. در عوض مدل های جالب و خلاقانه آویز تزیینی خیلی خوب می تواند جای چنین عناصر را در دکوراسیون خانه بگیرد و یک دیوار خالی را به جذاب ترین قسمت خانه تبدیل کند. آویز تزیینی جزئی از وسایل دکوری است که همه طراحان توصیه می کنند از آنها در دیوار اتاق هایمان استفاده کنیم.

آویز-تزیینی (23)

آویز-تزیینی (24)

بسیاری از آویزهای دیواری با کاموا ساخته می شوند و نه تنها در ایران خودمان، بلکه در سرتاسر جهان نیز بسیار محبوب هستند. کاموا رنگ ها و انواع بسیار مختلفی داشته و بخاطر همین طرح هایی که با کاموا تولید می شوند بسیار گسترده و بی انتها هستند. شکل های زیر چند طرح ساده را نشان می دهد. شکل اول با کاموای سفید، زرد، آبی تیره، دو عدد حلقه فلزی و میله ای چوبی ساخته شده است. شکل دوم متعلق به یک طرح ساده دیگر بوده و فقط از چند رشته کاموای رنگی و دو عدد حلقه برنجی نازک تشکیل شده است. شکل سوم هم که نیاز به توضییح ندارد بقدری ساده و تاتیر گذار طراحی شده که هر بیننده ای مجذوب آن خواهد شد.

آویز-تزیینی (1)

آویز-تزیینی (2)

آویز-تزیینی (3)

البته که کاموا فقط یکی از موادی است که می توان با آن آویز دیواری شیک و خلاقانه ساخت. یکی ایده برتر دیگر استفاده از چرم دباغی شده است. شکل اول پایین از ترکیب مواد ساده ای مانند چرم دباغی شده، برچسب کاغذی، فویل طلایی رنگ و نخ ساده برای وصل کردن شکل ها بهم ساخته شده. برای ساخت مدل دوم فقط به مقداری سیم نئونی و سه عدد میله چوبی نازک نیاز دارید. همانطور که در عکس مشخص است میله های چوب سه عدد مجله را نگه می دارند تا هم نقش تزیینی داشته باشند و هم مثل یک جا روزنامه ای و مجلات مورد استفاده قرار بگیرند. زیبایی این طرح و طرح های بعدی همگی در سادگی آنهاست که فقط با چند وسیله ساده می توان آنها را ساخت.

آویز-تزیینی (4)

آویز-تزیینی (5)

آویز-تزیینی (6)

گلدان های کوچک و پرورش گیاهان دارویی و خوشبو امروزه در بسیاری از خانه ها و آپارتمان ها رواج پیدا کرده اند. همین عامل فرصتی بسیار مناسب برای استفاده از این گیاهان تزینی و دارویی بعنوان آویز تزیینی در اختیار خانه دارها قرار می دهد. آنها رنگی شاد و حالتی جذاب به فضا داخلی می دهند که بسیاری از ما به آن نیاز داریم. شکل اول یک روش بسیار عالی برای این کار را نشان می دهد. اگر خواستار طرحی شدیدا مینیمال و کمینه گرا هستید، شکل های بعدی گزینه مناسب تر هستند. مثلا مدل دوم فقط از چند عدد حلقه فلزی و توپ چوبی ساخته شده است.

آویز-تزیینی (7)

آویز-تزیینی (8)

آویز-تزیینی (9)

آویز-تزیینی (10)

خوب همانطور که در بالا گفتم طرح های کاموایی در زمینه آویز تزیینی حرف اول را می زنند به همین خاطر دوباره تعدادی طرح بافته شده با کاموا را در شکل های زیر مشاهده می کنید. این مدل ها بخوبی تضاد رنگ ها را به تصویر می کشند.

آویز-تزیینی (11)

آویز-تزیینی (25)

آویز-تزیینی (26)

آویز-تزیینی (27)

گل ها نیز همیشه در مبحث تزیینات منبعی عالی برای ایده گیری هستند. البته در چنین طرح هایی خیلی کم از گل های طبیعی استفاده می شود. در عوض گل های مصنوعی با کیفیت جایگزینی عالی برای این طرح اند. شکل اول یک آویز زیباست که با 30 عدد گل مصنوعی رنگارنگ بهمراه شاخه خشک درخت ساخته شده اند. شکل های بعدی تعدادی طرح خلاقانه دیگر را نشان می دهند که بیشتر جنبه کاربردی آنها مد نظر بوده اما با این حال بازهم جذابیت را به دکوراسیون هر منطقه ای که قرار بگیرند اضافه می کنند.

آویز-تزیینی (12)

آویز-تزیینی (13)

آویز-تزیینی (14)

مدل های مختلف تراریوم یکی از جذاب ترین عناصر برای تزیین دکوراسیون خانه است. در حقیقت استفاده از تراریوم بعنوان آویز تزیینی ایده ای فوق العاده کارآمد و جالب است. ساخت تراریوم کار پیچیده ای نیست. می توانید با وسایلی از قبیل تنگ پلاستیکی، خرده سنگ های مرمر سفید، زنجیر برنجی یا مسی، ظروف چوبی دایره ای شکل و مقداری چسب، تراریوم آویزی خود را بسازید. شکل های بعدی ایده های دیگری را نشان می دهد که از گل های مصنوعی گرفته تا تابلو عکس و کاردستی با کاغذ را شامل می شود. در انتها بار دیگر اشاره کنم که اگر مدلی نظرتان را جلب کرد، برای دریافت روش ساخت، در قسمت نظرات درخواست بدهید.

آویز-تزیینی (15)

آویز-تزیینی (16)

آویز-تزیینی (17)

آویز-تزیینی (18)

آویز-تزیینی (19)

آویز-تزیینی (20)

آویز-تزیینی (21)

آویز تزیینی

آویز-تزیینی (22)