مدل های آماده آشپزخانه بسیار کوچک قابل استفاده در هر فضایی

برای خانه دارهای شهرنشین، زندگی کردن در فضای کوچک آنهم با یک آشپزخانه بسیار کوچک آزار دهنده و مایوس کننده است. در حقیقت چیزهای کمی وجود دارد که به این اندازه آزار دهنده باشد. در صورتی که اگر همه چیز در آشپزخانه مرتب، منظم و کاربردی طراحی شده باشد، طوری که کار کردن با آن ساده و بدون دردسر باشد، آنوقت حتی کوچکترین آشپزخانه ها نیز آزار دهنده و مشکل آفرین نخواهند بود. همیشه به یاد داشته باشید که بزرگی یا کوچکی آشپزخانه هیچ وقت به اندازه ساختار آشپزخانه مهم نیست. به بیان دیگر این ساختار و نوع طراحی و چینش آشپزخانه است که الویت اول را دارد، نه اندازه آن.

در این پست به معرفی مدل های بسیار جالب آشپزخانه های بسیار کوچک و آماده خواهم پرداخت که تمام تمرکزشان را بروی کارایی و ساختار دقیق گذاشته اند. برخی از این مدل های بقدری جالب و خلاقانه طراحی شده اند که حتی برای خانه های بزرگ نیز استفاده از آنها بصرفه است. بنابراین فرقی نمی کند که آشپزخانه ای بزرگ دوست دارید یا کوچک، حتما نگاهی به مدل های آشپزخانه بسیار کوچک زیر بیاندازید که نکات زیادی برای یادگیری در خود دارند.

آشپزخانه-بسیار-کوچک (32)

لوازم آلمانی همیشه سر زبان ها بوده اند. اولین مدل آشپزخانه کمپکت این پست را نیز با مدلی آلمانی شروع می کنیم. مدل زیر با طراحی دقیقش تعریف جدیدی از آشپزخانه کرده است. این آشپزخانه آماده، مدولار بوده و هر شخصی با توجه به دفترچه راهنما می تواند سیستم و چینش آنرا به خواسته خودش تغییر دهد. انعطاف پذیری و تنوع بالای این محصول به ما اجازه می دهد آنها را در هر فضایی با هر استایلی استفاده کنیم. مورد جالب تر، توجه زیاد این شرکت آلمانی به طراحی این آشپزخانه آماده است. مثلا حتی برای شیار بین کبینت ها نیز سیستمی در نظر گرفته شده که بتوان از آن برای فضای ذخیره سازی اضافه استفاده کرد. هر تکه از این آشپزخانه آماده، شامل میز کار، کشو قفسه بندی شده در بالا و پایین و کابینتی بزرگ در قسمت وسط است. این فضای وسط برای قرار دادن مایکروویو و ماشین ظرفشویی کاربرد خواهد داشت.

آشپزخانه-بسیار-کوچک (1)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (2)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (4)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (3)

مدل دوم بسیار جالب و خلاقانه است. این آشپزخانه بسیار کوچک گاهی اوقات دیده می شود و گاهی اوقات پنهان! این آشپزخانه کمپکت را می توانید هر موقعی که دوست داشتید از دید پنهان کرده یا اینکه آنرا همانند یک کابینت / کنسول دیواری شیک و زیبا بنمایش بگذارید. نام این محصول جالب مینکی (minki) است و بسیار هوشمندانه، سودمند و مخصوص آپارتمان های کوچک طراحی شده است. طراحی خاص این مدل به شما اجازه می دهد که بعداز تمام شدن کارتان آنرا پنهان کرده و همانند کابینت های دیواری در اتاق نشیمن نشان شان دهید.

آشپزخانه-بسیار-کوچک (5)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (6)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (7)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (8)

آشپزخانه ای که در شکل های پایین مشاهده می کنید نیز بر همین اساس طراحی شده است. اما اندازه آن با مدل های بالایی تفاوت زیادی داشته و از آنها بزرگ تر است. وقتی همه چی مخفی باشد کل آشپزخانه به شکل یک سری کابینت و کشوی دیواری بزرگ دیده می شود، دقیقا مانند کمدهای لباسی که در اتاق خواب و اتاق نشیمن قرار دارند. از آنجایی که در آپارتمان های کوچک امروزی یا استدیو آپارتمان ها فضای نشیمن با آشپزخانه مشترک است، این ظاهر نیز برای چنین خانه هایی کاملا عادی جلوه خواهد کرد. اما وقتی درب های مخفی کنار می روند ناگهان خود را در مقابل آشپزخانه ای کامل و جادار می بینید. این آشپزخانه آماده هر چه را بخواهید در خود دارد، یخچال، سینک، ماشین ظرفشویی، گاز، مایکروویو، میز تاشو و همینطور کشوهای و کابینت های زیاد برای ذخیره سازی.

آشپزخانه-بسیار-کوچک (9)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (10)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (11)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (12)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (13)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (14)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (15)

مدل دیگری که بازهم برای آپارتمان های کوچک و استدیو آپارتمان ها طراحی شده در شکل های زیر آورده شده است. ایده پشت طراحی این آشپزخانه بسیار کوچک قرار دادن آپشن های گوناگون در یک فضا واحد است. کل این پکیج را می توان فضای دو متری یا سه متری هم قرار داد. آشپزخانه ای کمپکت با فضای ذخیره سازی مناسب و سایر ویژگی هایی که یک آشپز به آن نیاز دارد. خوبی این آشپزخانه ها این است که کاربر بسته به نیاز خود به روش های مختلفی از این جزیره کوچک و زیبا استفاده کند.

آشپزخانه-بسیار-کوچک (16)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (17)

آشپزخانه های دیواری با درب های کشویی برای آپارتمان های استدیو و آپارتمان هایی که فضاهای عمومی خانه با یکدیگر مشترک است بهترین انتخاب اند. شکل زیر آشپزخانه دیواری و پنهان شونده دیگری را نشان می دهد که در مواقع مورد نیاز ظاهر شده و وقتی به آن نیازی ندارید یا موقع مهمانی ها، برای اینکه ظاهر خانه شیک و مرتب بنظر برسد توسط یک درب کشویی پنهان می شود. آشپزخانه بعدی بازهم خلاقیت را به اوج خود رسانده، یونیت های این آشپزخانه چرخ دار بوده و مصرف کننده براحتی می تواند به سلیقه خود ظاهر و چینش یونیت ها را عوض کند.

آشپزخانه-بسیار-کوچک (18)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (19)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (20)

در ادامه سایر مدل ها را مشاهده می فرمایید:

آشپزخانه-بسیار-کوچک (22)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (23)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (24)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (25)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (26)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (27)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (28)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (29)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (30)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (31)

آشپزخانه-بسیار-کوچک (32)

آشپزخانه بسیار کوچک

آشپزخانه-بسیار-کوچک (33)