آشنایی با 10 گیاه زیبای آپارتمانی برای تصفیه هوای خانه

در سایت اتاق، هدف اول ما همیشه نشان دادن راه های آسان برای تزیین و زیباسازی دکوراسیون داخلی بوده است. اگر از خوانندگان قدیمی سایت اتاق باشید حتما با نمونه مدل های گیاه زیبای آپارتمانی روبرو شده اید، گیاهانی که همراه با گلدان هایی شیک و زیبا عرضه می شدند و کلاس دکوراسیون منزل را چندین سطح ارتقا می دادند. در این پست نیز می خواهیم به معرفی تعدادی از همین گیاهان زیبا بپردازیم که در کنار زیبایی خاص شان، برای تصفیه و سم زدایی هوای  تنفسی اطرافمان نیز بسیار مفید هستند.

گیاه اولی که معرفی خواهم کرد در لیست تحقیقات علمی و پژوهشی ناسا، بعنوان بهترین گیاه برای تصفیه سازی هوا شناخته شده است. گیاه ارکیده شاید نگهداری زیادی لازم داشته باشد اما مطمئن باشید صرف وقت و هزینه اضافی برای نگهداری این گیاه کاملا ارزشش را دارد. چرا که در مقابل پاکی هوایی که تنفس می کنید تضمین شده است.

Air-puryfying-plants-for-your-interior (1)

زنبق یا سوسن سفید یکی دیگر از گیاهان فوق العاده زیبا و آرامش دهنده زینتی است که هوا را از وجود عناصری مانند بنزن، فرمالدهید، زایلن، تولوئن و آمونیاک پاک می سازد. شکوفه های گیاه زنبق رنگ روشن دارند و برگ های سفید گل آن تا بالای شکوفه رشد می کنند. ترکیب رنگ سفید و رنگ سبز تیره برگ های گیاه زنبق، کنتراست بسیار زیبایی با یکدیگر ایجاد می کنند.

Air-puryfying-plants-for-your-interior (2)

سرخس را می شود یکی از معروف ترین و محبوب ترین گیاهان خانگی نامید، این گیاه دوست داشتنی در کنار تاریخچه طولانی اش، برای دکوراسیون داخلی منازل آپارتمانی نیز بسیار مفید است. این گیاه نیز در لیست تحقیقات ناسا جایگاه دوم را برای پاکسازی هوای تنفسی فضانوردان دارد. سرخس برای رشد فقط نیاز به نور غیر مستقیم و خاکی نمناک دارد.

135 SU1HXzI1MDMuanBn

Air-puryfying-plants-for-your-interior (4)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

خانواده نخل از جمله بامبوها نیز برای پاکسازی هوا از عناصر مضر فرمالدهید و زایلن بسیار مفید هستند.

Air-puryfying-plants-for-your-interior (5)

Air-puryfying-plants-for-your-interior (6)

Air-puryfying-plants-for-your-interior (7)

گیاهان دیگری از قبیل درخت کائوچو، گل همیشه بهار چینی، ذرت، انجیر و پیچک شیپوری نیز در لیست ما جای می گیرند.

Air-puryfying-plants-for-your-interior (8)

Air-puryfying-plants-for-your-interior (9)

Air-puryfying-plants-for-your-interior (10)

Air-puryfying-plants-for-your-interior (11)

Air-puryfying-plants-for-your-interior (12)

Air-puryfying-plants-for-your-interior (13)

گیاه زیبای آپارتمانی

Air-puryfying-plants-for-your-interior (14)