راهنمای چیدمان و طراحی پذیرایی منازل شیک و امروزی

به روز رسانی شده در تاریخ 95/4/14

طراحی پذیرایی باید بر اساس نیازهای خانواده باشد. برای مثال خانواده هایی که دارای فزرند خردسال هستند باید در چیدمان پذیرایی خانه به مبحث ایمنی بیشتر توجه کنند و از انتخاب مبلمانی با ارتقاع زیاد و یا میزهایی با گوشه های تیز اجتناب کنند. تعدادی از خانوار ها هستند که به صورت روزمره از آن استفاده می کنند اما برخی دیگر فقط در مواقع مهمانی ها و در مجالس از محیط پذیرایی و غذاخوری خانه استفاده می کنند. بنابراین طراحی پذیرایی برای هر خانواده ای دارای ویژگی های خاص خودش است.

اگر شما از اتاق پذیرایی و غذاخوری به صورت روزمره استفاده کنید بعداز مدتی این مکان تازگی خود را از دست می دهد و کمی خسته کننده بنظر می رسد، همچنین خانواده های دیگر که از اتاق پذیرایی و غذاخوری فقط برای مهمانان به شکلی مناسب استفاده می کنند، به دلیل رفت و آمد کمتر، توجه چندانی به چیدمان تمیز و مناسب دکوراسیون اتاق پذیرایی نمی شود و بعداز مدتی گرد و خاک تمام دکوراسیون اتاق پذیرایی را می پوشاند. جزو هر دسته ای که باشید باز هم دکوارسیون اتاق پذیرایی شما نیاز به رسیدگی و تزیین و طراحی دوباره دارد.

برای طراحی پذیرایی منزلتان حتما نباید به سراغ لوازم گران قیمت و لوکس بروید تا دکوراسیونی مجلل و شیک در  پذبرایی داشته باشید. گاهی اوقات اضافه کردن یک فرش یا قالی به محیط پذیرایی و یا رنگ کردن دیواری جدا در منزل (دیوار تاکیدی) می تواند چهره دکوراسیون را کاملا دگرگون کند. بعلاوه این کار بسیار ارزان تر از اضافه کردن مبلمان جدید یا رنگ کردن کل دیوارهای خانه تمام می شود. در شکل های زیر نمونه هایی زیبا از طراحی پذیرایی منزل های شیک و امروزی را مشاهده خواهید کرد.

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (11)

امروزه تابلوها نقش بسزایی در طراحی پذیرایی و اتاق نشیمن دارند. استفاده از تابلوهای متعدد و در واقع اختصاص یک دیوار کامل بعنوان دیوار تابلو که میتواند ترکیبی از تابلوهای مدرن به همراه عکسهای خانوادگی باشد یک ترکیب عالی را بوجود می آورد.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: مدل تابلوی دکوری بزرگ مناسب اتاق نشیمن و هال پذیرایی

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (9)

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (10)

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (12)

در چیدمان و طراحی پذیرایی امروزی یک تکنیک بسیار جالبی وجود دارد. در این تکنیک شما فقط با مخالف کردن رنگ یک یا دو المان جلوه ای کاملا متفاوت و چشم نواز به دکوراسیون خانه خود میدهید. مثلا در دو نمونه زیر برخلاف طیف رنگی کلی طرح از یک المان زرد رنگ استفاده شده است. این تک المان خود جلوه ویژه ای به دکوراسیون داده و طراحی اتاق پذیرایی را جالب تر و چشم نواز تر کرده است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل با چیدمانی مدرن و هوشمندانه

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (8)

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (1)

امروزه سادگی یکی در طراحی داخلی به یک تکنیک تبدیل شده است. اگر میخواهید دکوراسیونی مدرن و جالب داشته باشید از عامل سادگی بعنوان یک المان خلاق استفاده کنید. در نمونه یک قفسه آهنی بسیار ساده باعث شده است دکوراسیون اتاق کاملا متفاوت دیده شود. شاید شما خود نیز به راحتی بتوانید نمونه این قفسه را بسازید و به آن رنگ مشکی یا سفید بزنید.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: خلاقانه ترین مدل های قفسه و شلف چوبی اتاق نشیمن زیبا و جدید

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (2)

اکثر ما وقتی صحبت از دکوراسیون و طراحی داخلی میشود به رنگهایی جز مشکی ، سفید ، کرم یا قهوه ای فکر نمی کنیم. ولی در دکوراسیون های جدید از برخی رنگهای شاد مانند آبی ، فیروزه ای، زرد و … بعنوان یک عامل چشم نواز استفاده میکنند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: رنگ آبی در دکوراسیون داخلی منزل و اتاق نشیمن

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (3)

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (4)

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (5)

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (6)

همانطور که بارها اشاره شده امروزه سادگی و خلاقیت یک عامل مهم در طراحی داخلی است. کافیست به عکس زیر نگاه کنید تا اوج سادگی و خلاقیت را در یک دکوراسیون مدرن مشاهده کنید.

چیدمان طراحی پذیرایی شیک (7)

 Colorful-living-room (12)

Colorful-living-room (11)

Colorful-living-room (10)

Colorful-living-room (9)

چیدمان و طراحی اتاق نشیمن مدرن و شیک

living-room-design-ideas (1)

اگر به دکوراسیون کلاسیک علاقمندید پیشنهاد میکنیم چند نمونه زیر را نیز ببینید. هرچند دکوراسیون مدرن امروزه بسیار پر طرفدار شده است ولی این هرگز باعث نمی شود راحتی و احساس آرامش دکوراسیون های کلاسیک فراموش شود.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: گالری عکس زیباترین مدل های مبلمان تولیدی در داخل کشور

living-room-design-ideas (2)

living-room-design-ideas (3)

living-room-design-ideas (4)

living-room-design-ideas (5)

living-room-design-ideas (6)

Colorful-living-room (8)

Colorful-living-room (7)

Colorful-living-room (1)

Colorful-living-room (2)

Colorful-living-room (3)

Colorful-living-room (4)

Colorful-living-room (5)

Colorful-living-room (6)

چیدمان و طراحی پذیرایی

Colorful-living-room (1)