آشنایی با نمای خانه ویلایی منحصر بفرد در کوه های آلپ

در این مطلب به بررسی نمای خانه ویلایی و منحصر بفرد در منطقه ای واقع در رشته کوه های آلپ در شمال ایتالیا می پردازیم که در نوع خود یکی از پیشروان صنعت طراحی و معماری است. این ویلا توسط شرکت طراحی Camilo Boticini ساخته شده که در ادامه سعی می کنیم به صورت جزء جزء به بررسی قسمت های مختلف این خانه ویلایی زیبا بپردازیم.

همانطور که در سه عکس زیر مشاهده می کنید در ورودی این ویلا در قسمت پایین شیب تپه قرار دارد و توسط پلکانی نسبتا طولانی قابل دسترس است، اما علاوه بر این در، معماران در ورودی دیگری در پشت خانه در طبقه دوم خانه بوجود آورده اند که به سوی حیاطی سرپوشیده در مقابل شیب تپه باز می شود. این قسمت از سه جهت توسط خود ساختمان ویلا محاصر شده و در نمای روبرویی هم در مقابل تپه برامده قرار گرفته است، این ترکیب باعث بوجود آمدن حیاطی آرام و خصوصی برای لذت بردن از منظره تماشایی اطراف شده است. در نمای روبرویی این ویلا از چوب هایی به رنگ گرم و روشن استفاده شده که حسی دلپذیر و خوش آمد گویانه در بیینده ایجاد می کند. این کار تاثیر گذاری بسیاری بر زیبایی نمای خارجی این ویلا گذاشته است.

villa-house-facade-abd-interior-designs (3)

villa-house-facade-abd-interior-designs (2)

villa-house-facade-abd-interior-designs (1)

اما همانطور که در شکل زیر می بنید برخلاف نمای روبرویی این ویلا که از چوب هایی به رنگ گرم استفاده می کرد، نمای کنار و پشتی، از جداره های فلز مفرغی کاملا ساده و بدور از هر گونه تزیین تشکیل شده است. اما این کار مفهوم زیبایی در خود دارد. با این کار زمانی که از نمای پشتی و کناری به ویلا نگاه می کنید آنرا همانند سنگی می بینید که در شیب تپه افتاده است. بخصوص هنگامی که از فاصله ایی دور به این ویلا نگاه کنید کاملا ممکن است آنرا با یک تخته سنگ بزرگ اشتباه بگیرید. مفهوم این طراحی هوشمندانه، غرق شدن خانه در طبیعت اطرافش است، طبیعتی که  خدمات بی نظیری در راستای آسایش و راحتی زندگی انسان ها کرده است. در نور شب نیز این ویلا کاملا محو می شود و با طبیعت اطرافش درهم می آمیزد.

villa-house-facade-and-interior-designs (2)

villa-house-facade-and-interior-designs (3)

villa-house-facade-and-interior-designs (1)

حتی از این طراحی هوشمندانه در نمای داخلی هم استفاده شده تا هنگام تماشای منظره بی نظیر این ویلا کاملا در محیط غرق شوید. در اتاق نشیمن خانه نیز از رنگ سفید استفاده شده که از دو طرف با دیوارهایی شیشه ای محصور شده است، یکی از این درها به نمای روبروی ساختمان ختم می شود و دیگری به حیاط خلوت پشت خانه باز می شود.

 villa-house-facade-and-interior-designs (1)

villa-house-facade-and-interior-designs (2)

villa-house-facade-and-interior-designs (3)

villa-house-facade-and-interior-designs (4)

villa-house-facade-and-interior-designs (5)

villa-house-facade-and-interior-designs (6)

villa-house-facade-and-interior-designs (7)

villa-house-facade-and-interior-designs (8)

نمای خانه ویلایی

villa-house-facade-and-interior-designs (9)