آشنایی با طراحی داخلی و خارجی یکی از کوچکترین خانه های دنیا

در مطلب پیشین نمونه هایی از کوچکترین خانه های دنیا را معرفی کردیم که هر کدام با چیدمانی بسیار خلاقانه شرایط زندگی برای یک یا دونفر را در فضاهای بسیار کوچک فراهم کرده بودند. خانه هایی به مساحت 29 و حتی 15 متری که بدون وجود یک طراح داخلی هوشمند، زندگی در آنها به هیچ عنوان ممکن نبود. در ادامه مطالب پیشین این بار به سراغ یک طرح بسیار خلاقانه از خانه های کوچک می رویم که برای یک زوج جوان بهمراه فرزند کوچکشان ساخته شده است. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید این خانه در محلی بسیار باریک قرار گرفته، طوری که طراح هیچ راهی برای عریض کردن خانه در اختیار نداشت.

این خانه کوچک عرضش تنها 3.4 متر بوده و عمقش برابر با 13 متر است. تصور کنید چگونه در چنین فضای کوچکی می شود برای یک خانواده سه نفره، یک منزل مسکونی با تمامی وسایل مورد نیاز یک زندگی راحت امروزی فراهم کرد! اما طراح ژاپنی توانسته راه حلی بسیار هوشمندانه برای این مشکل پیدا کند. افزایش فضای قابل استفاده کف خانه از طریق افزودن طبقات بیشتر بدون اینکه ارتفاع خانه از مقدار مجاز تجاوز کند. در این خانه باریک و کوچک، 6 طبقه وجود دارد که هرکدام از سطح کف متفاوتی نسبت به دیگری برخوردار هستند. با افزودن طبقات به این خانه باریک، مساحت کف قابل استفاده در این بنا از 44 متر (3.4*13) به 113 مترمربع افزایش پیدا کرده است.

برای اینکه نهایت استفاده از فضا شود، در ساخت سازه از فریم های آهنی یا همان تیر آهن ها به شکلی نمایان استفاده شده و پوششی بروی آنها قرار نگرفته تا فضایی از این خانه کوچک اشغال نشود، در حقیقت کل خانه بروی همین فریم های آهنی سوار شده است. در عوض پشت این سازه آهنی از پنل هایی باریک ضد حریق، عایق صدا و حرارت بکار رفته تا ایمنی در این خانه کوچک همچنان حفظ شود. در شکل های زیر قسمت های مختلفی از این خانه باریک اما زیبا و پیشرفته را مشاهده خواهید کرد.

 one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (16)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (15)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (3)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (5)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (7)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (9)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (14)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (8)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (6)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (12)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (11)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (1)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (2)

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (4)

کوچکترین خانه های دنیا

one-of-the-thinnest-houses-in-the-world (13)