آشنایی با طراحی داخلی و خارجی آپارتمان افشاریان در کرمانشاه

این ساختمان زیبا با طراحی آینده نگرانه خود نگاه های زیادی را در مبحث طراحی داخلی و خارجی در ایران کشورهای خارجی بخود جلب کرده است. این ساختمان در سال 2013 توسط تیم طراحی رضا نجفیان در زمینی به مساحت 600 متر مربع بنا شد و نشانی کامل از آینده نگری در معماری را پدید آورد.”خانه افشاریان” متعلق به یک زوج بهمراه دو فرزندشان است که در شهر کرمانشاه واقع شده و دارای سه طبقه و مساحت زیربنای کف  312 متر مربع است. این ساختمان از این لحاظ آینده نگرانه است که در سالهای بعد برای دیگر اعضای خانواده نیز قابل ارتقا است، به عبارت دیگر این بنا در سال های آینده قابلیت اضافه کردن طبقه های دیگر در بالای خود را دارد تا به یک آپارتمان کامل تبدیل شود و خانه مورد نیاز برای دیگر اعضای خانواده را فراهم کند.

گروه معماری این شرکت خانه ایی را طراحی کرده اند که در دسته آثار زیبای هنری و فرهنگی قرار می گیرد. شاید این طرح در دنیای واقعی شبیه به یک نقاشی مفهومی بنظر بیاید و یا حتی تصوری از داستان های عاشقانه را در ذهن بیینده خلق کنند. از آنجایی که مالک خواستار طرحی بود که در آن برای هرکدام از فرزندانش خانه ای جدا در آینده داشته باشد، تیم طراحی تصمیم گرفت خانه ای را بسازد که قابلیت تبدیل شدن به آپارتمان را در سال های آینده داشته باشد. این تقاضا نیازمند انعطاف پذیری در طرح و نقشه و نمای ساختمان بود که بعنوان یک چالش برای تیم طراحی بحساب می آمد، زیرا باید راه حلی را ارائه می نمودند که درآن نمای ساختمان با گذر زمان همچنان منحصر بفرد، زیبا و دقیق باقی می ماند بطوریکه بعداز افزایش طبقات و تبدیل شدن آن به آپارتمان، ساختمان همچنان تناسب و شیکی خود را حفظ می کرد و حتی زیباتر از گذشته هم بنظر می رسید.

درخواست دیگر مالکان از تیم طراحی نمای خارجی ساختمان بود که باید طرحی منحصر بفرد و یگانه می داشت. بر همین اساس وقتی به تناسب ارتفاع و عرض ساختمان توجه می کنیم به طرحی مربعی شکل با شکافی در بین آن مواجه می شویم. این طرح ساختمانی را نشان می دهد که همانند یک مجسمه زیبا از کف خیابان به سمت آسمان بالا رفته است. در شکل های زیر نمای داخلی و خارجی این ساختمان را مشاهده می کنید.

 interior-and-outdoor-apartment-designs

afsharians-house (1)

afsharians-house (2)

afsharians-house (3)

afsharians-house (4)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

afsharians-house (5)

afsharians-house (6)

afsharians-house (7)

afsharians-house (8)

afsharians-house (9)

afsharians-house (10)

afsharians-house (11)

طراحی داخلی و خارجی

afsharians-house (12)

, ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!