آشنایی با دکوراسیون داخلی خانه کوچک پنجاه متری      

به روز رسانی شده در تاریخ 95/5/15

طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک برای زوج های جوان یا افراد مجرد که تنها بدنبال زندگی ساده در محیطی شیک و آرامش بخش هستند می تواند کار نسبتا راحتی باشد اما زمانی که صحبت از یک خانواده سه نفره می شود، طراحی محیط کوچک و کاربردی به موضوعی سخت و چالش برانگیز تبدیل می شود.

چهار خانه کوچکی که در این مطلب قصد معرفی آنها را داریم برای خانواده های سه نفره یعنی پدر و مادر بهمراه فرزند خردسال طراحی شده اند و مساحتی تقریبا برابر با 50 متر مربع دارند. طراح داخلی چنین خانه هایی توانسته اند با ذکاوت تمام به بهترین شکل ممکن فضای کوچک را به محیطی راحت و لذت بخش برای زندگی هر سه نفر تبدیل کند. خانه های زیر در عین شیکی و زیبایی برای یک خانواده سه نفره نیز کاملا راحت بوده و فضای کافی برای نگهداری و ذخیره سازی تمامی لوازم افراد خانواده را فراهم می کند. در چنین فضای کوچکی همیشه باید بیش از یک کاربرد را برای یک فضا متصور شد، مثلا اتاق نشیمن هم نقش معمولی خود را ایفا می کند و هم در مواقع مورد نیاز با وجود مبل های تخت خواب شو، تبدیل به اتاق خواب مهمانان می شود.

اولین خانه همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید یک کاناپه راحتی بزرگ در اتاق نشیمن روی پلتفرمی که کمی از کف ارتفاع دارد قرار گرفته است. درست زیر همین قسمت یک تخت خواب دونفره پنهان شده که شب ها به بیرون کشیده می شود تا به اتاق خواب تبدیل شود. باز هم در همین فضا یک اتاق کار ساده نیز قرار گرفته و داخل کمد دیواری مخصوصی جاسازی شده است.

small-home-interior-decoration (9)

small-home-interior-decoration (4)

small-home-interior-decoration (3)

small-home-interior-decoration (7)

کمدهای ذخیره سازی اصلی ترین دغدغه فکری این خانواده بود زیرا تمایل به نگهداری لوازم زیادی در خانه داشتند. آنها خواستار کمد هایی بودند که به زیباتر شدن دکوراسیون خانه کمک کند و از طرفی محتوای داخلی خود را کاملا پنهان نگهدارند تا بهم ریختگی های درون کمد از چشم مهمانان دور بماند. به همین خاطر اکثر کمدهای منزل در اتاق نشیمن درون دیوار خانه مخفی شده اند تا هم دسترسی به آنها آسان باشد و هم با فضای باز اطرافشان در تضاد نباشند. دختر نوجوان خانواده هم اتاق راحت مخصوص به خودش را در خانه دارد. این اتاق سکویی طراحی شده که روزها حکم یک مبل راحتی را دارد و شب ها به تخت خواب تبدیل می شود. زیر این قسمت کمد لباس و وسایل قرار گرفته است. رنگ زرد و سفید به پر انرژی شدن محیط اتاق کمک بسیار زیادی کرده است.

small-home-interior-decoration (11)

small-home-interior-decoration (13)

small-home-interior-decoration (8)

small-home-interior-decoration (14)

small-home-interior-decoration (1)

آپارتمان زیر نیز برای خانواده ای سه نفره طراحی شده و مساحتی دقیقا برابر با 50 متر مربع دارد. دکوراسیون داخلی خانه به سبکی کاملا مدرن طراحی شده که رنگ های آبی و نارنجی نیز به طراوت بیشتر آن کمک می کند. دیوار آجری کنار میز ناهارخوری نیز گرمای خاصی به دکوراسیون مدرن و کوچک خانه می دهد که نمی شود آنرا با هیچ چیز دیگر ایجاد کرد. البته همانطور که می دانید رنگ های زیاد سریعا دکوراسیون داخلی خانه کوچک را بهم ریخته نشان می دهد اما طراح این خانه با انتخاب چیدمان ساده و ظریف این مشکل را به راحتی حل کرده است. همین سادگی موثر و هوشمندانه خانه است که فضای آنرا دلباز و جادار نشان می دهد.

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (1)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (2)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (3)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (4)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (5)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (6)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (7)

خانه ای که در زیر مشاهده می کنید بر خلاف مدل های بالا مساحتش اندکی کمتر از 50 متر است اما فک کنم شما هم با من هم عقیده باشید که این فضا کاملا از 50 متر بزرگتر بنظر می آید. یک طراح داخلی هوشمند اینگونه می تواند در فضای کوچک معجزه کند. این آپارتمان فوق العاده شیک برای خانواده ای سه نفره طراحی شده و برای هر یک از اعضای خانواده فضای مخصوصی در نظر گرفته شده است. این کار با استفاده از دیواری کشویی که نقش پارتیش متحرک را دارد عملی شده که در طول روز بسته، و هنگام شب باز می شود تا اتاق خواب والدین را شکل دهد.

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (8)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (9)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (10)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (11)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (12)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (13)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (14)

آپارتمان چهارم این پست را می شود مدرن ترین آن دانست. در دکوراسیون داخلی خانه کوچک زیر تقریبا از هیچ رنگی استفاده نشده و فقط تعداد کمی از لوازم مانند مبلمان و سایر عناصر ریز رنگی متفاوت مانند زرد و خاکستری دارند. پلان کف خانه طرحی باز و آزاد دارد طوریکه تمامی اتاق ها مانند نشیمن، آشپزخانه و غذاخوری به یکدیگر متصل هستند. البته همین سادگی و رنگارنگ نبودن دکوراسیون خانه است که فضای آنرا بی نهایت جادار و بزرگ نشان می دهد. اتاق والدین و کودک خانواده نیز بسیار ساده بوده و چیزی جز یک تخت خواب و کمد ذخیره سازی در خود ندارد اما باز هم بسیار شیک و زیبا بنظر می رسد.

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (15)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (16)

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (17) دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (18)

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

دکوراسیون-داخلی -خانه-کوچک (19)