آشنایی با دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک 62 متری با طراحی ساده

خانه دوبلکس کوچک و بسیار زیبایی که در این مطلب قصد معرفی آنرا داریم در شهر گوتنبرگ کشور سوئد قرار گرفته و با طراحی ویژه خود به سرعت در فضای مجازی شهرت یافته و نگاه های بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. این آپارتمان کوچک 62 متری علاوه بر داشتن تراسی بزرگ، از اتاق نشیمنی بزرگ در طبقه اول و اتاق خوابی با اندازه کاملا مناسب در طبقه دوم بهره می برد. تمامی دیوارهای این خانه به رنگ سفید در آمده اند تا به ایجاد روشنایی بیشتر به بزرگ تر نشان دادن فضای داخلی خانه بیش از پیش کمک شود. کفپوش های سرامیکی خانه هم از رنگ خاکستری بسیار کمرنگ استفاده می کند. راه پله جالب این خانه از چوب های روکش دار ساخته شده و فضای بسیار کمی را نیز اشغال می کند.

در تصاویر متعددی که از زوایای مختلف این خانه دوبلکس کوچک در گوتنبرگ در همین صفحه درج کرده ایم به خوبی می توان دید هیچ وسیله ای در این خانه کم نیست و همه چیز موجود است؛ میزغذاخوری، مبل و کاناپه، صندلی های زیبا و مدرن، انواع قفسه و شلف دیواری، کتابخانه، میز و صندلی برای مطالعه و نوشیدن قهوه و چای و خلاصه تمامی چیزهایی که در یک خانه بزرگ وجود دارد در این خانه دوبلکس جمع و جور هم موجود است. هدف ما از عنوان کردن این موضوع، تاکید بر این واقعیت است که هیچوقت کوچک بودن لزوماً نشانه ای بر محدودیت و استفاده نکردن از وسایل ضروری زندگی نیست بلکه می توان به کمک هنر دکوراسیون و هنر طراحی داخلی، از هر فضایی با هر ابعادی بهترین و کاملترین استفاده ها را داشت.

نوع طراحی راه پله این خانه دوبلکس کوچک به شکلی ست که نه در زیر آن از حجم های دست و پاگیر خبری است و نه در طرفین خبری از نرده و… . به شکلی کاملاً جمع و جور، استادانه، محکم و کامل طراحی شده که هم راحتی و سرعت در رفت و آمد و هم زیبایی و جذابیت را همراه دارد. همچنین قرار گرفتن راه پله در این نقطه از منزل نیز به هیچ عنوان از نظر طراحی و دکوراسیون، عنصر بد و اضافه ای به چشم نمی آید؛ این همان قدرت طراحی ست.

در کنار چنین مواردی، یک نکته بسیار مهم دیگر نیز در این خانه دوبلکس کوچک به وضوح به چشم می خورد و آن «پرهیز از شلوغکاری بیمورد» است. حتماً شما هم به سرعت به این موضوع پی برده اید که همانطور که از تمامی وسایل ضروری و لازم در بهترین و زیباترینش در این خانه زیبا استفاده شده اما از شلوغی بی دلیل و پر کردن خانه با وسایل متنوع و بیهوده پرهیز شده که همین امر سبب زیباتر شدن، دلباز بودن و بزرگتر نشان دادن این منزل دوبلکس کوچک شده است.

یک دودکش جالب که برای شومینه تعبیه شده است و طراحی کلاسیک و سنتی دارد و درست بین فضای نشیمن و ناهار خوری قرار گرفته و به زیبایی تمام این دو محیط را از یکدیگر جدا می کند. همانطور که مشاهده می کنید این آپارتمان در نور طبیعی روز غرق شده است؛ پنجره بزرگ در اتاق نشیمن و پنجره ای سقفی در طبقه دوم به ورود نور  به داخل خانه کمک بسیار زیادی کرده است. قرار دادن هوشمندانه شلف های ذخیره سازی در فضای بالای پله ها علاوه بر ظاهر زیبا، استفاده از آنها را کاملا آسوده و لذت بخش کرده است. آشپزخانه این خانه هم فضای بسیار مناسبی دارد و از یک طرف به تراس خانه منتهی می شود که یک نمای بسیار زیبا از شهر گوتنبرگ را بنمایش می گذارد. (معماری آپارتمان کوچک به روشی بسیار هنرمندانه و هوشمندانه)

duplex-home-interior-design (8)

duplex-home-interior-design (9)

راهنمای تزئین و چیدمان دکوراسیون آپارتمان کوچک و جمع و جور

duplex-home-interior-design (10)

duplex-home-interior-design (7)

duplex-home-interior-design (13)

duplex-home-interior-design (12)

duplex-home-interior-design (14)

ایده های طراحی داخلی آپارتمان کوچک ۳۳ متری – دکوراسیون مدرن در فضای کوچک

duplex-home-interior-design (3)

duplex-home-interior-design (4)

duplex-home-interior-design (2)

duplex-home-interior-design (5)

duplex-home-interior-design (6)

چگونه سرویس بهداشتی کوچک را بزرگ جلوه دهیم

duplex-home-interior-design (11)

خانه دوبلکس کوچک

duplex-home-interior-design (1)

تصاویر بیشتر:

آشنایی با دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک 62 متری با طراحی ساده

آشنایی با دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک 62 متری با طراحی ساده

آشنایی با دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک 62 متری با طراحی ساده

آشنایی با دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک 62 متری با طراحی ساده

آشنایی با دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک 62 متری با طراحی ساده