آشنایی با انواع مدل مبل کلاسیک مناسب فضاهای کوچک و بزرگ

انتخاب و خرید مدل مبل کلاسیک یکی از کارهای چالش برانگیزی است که هر خانواده ای که قصد اسباب کشی به خانه جدید و یا تازه کردن دکوراسیون منزلش را دارد با آن روبرو می شود. تنوع زیاد در مدل و رنگ و صد البته قیمت از دلایل اصلی این موضوع است. در این مطلب تعدادی از زیباترین و بهترین نمونه های مبل کلاسیک را بهمراه توضیحات مختصری درباره خرید اینگونه مبل ها ارائه می کنیم تا مقداری شما را از سردرگمی درآورده باشیم. همانطور که در مطالب قبلی عرض کردیم قبل از اینکه به دنبال مبلی بروید باید به اندازه گیری محیطی که قرار است مبل هایتان را در آنجا قرار بدهید بپردازید.

علاوه بر ظرفیت فضایتان باید به نکته دیگری نیز توجه کنید و آن نحوه انتقال مبل های کلاسیک به خانه شماست. در نظر داشته باشید مبلمانی که می خرید مثلا در راه پله ها امکان چرخش و جابجایی یا امکان عبور از در ورودی خانه شما را دارند یا خیر. با در نظر این شرایط مطمئن هستید که راحت ترین و بهترین خرید را با توجه به شرایط موجود خواهید داشت. در خرید مبلمان کلاسیک باید هوشمندتر از همیشه عمل کنید. اگر مبلی چشم شما را گرفته است حتما به بررسی کیفیت و اتصالات آن بپردازید. چرا که مبلمان کلاسیک معمولا وزن بیشتری دارند و به همین خاطر داشتن اتصالات محکم و با کیفیت که در طول مدت استفاده مشکلی برایشان پیش نیاید اهمیت زیادی پیدا می کند. (راهنمای تزئین و چیدمان دکوراسیون آپارتمان کوچک و جمع و جور)

اگر ست مبل کلاسیک انتخابی تان از چوب راش، گردو یا افرا ساخته شده است باید به کیفیت آنها توجه خاصی داشته باشید. این چوب ها باید با روشی مناسب خشک شده باشند تا در طول زمان دچار تغییرات یا ترک و خوردگی نشوند. رنگ های یکدست و با کیفیت به زیبایی هر چه بیشتر چوب کمک می کند. رنگی که برای چوب های مبل انتخاب شده است باید به خوبی گره و بافت زیبای چوب طبیعی را نشان بدهد. البته امروزه در بسیاری از دکوراسیون های مدرن از مبل کلاسیک به صورت ترکیبی در کنار مدل مبل های مدرن استفاده می شود که چیدمان و ترکیب بسیار زیبایی در خانه بوجود می آورند. در تصاویر زیر تعدادی از زیباترین نمونه های مدل مبل کلاسیک را مشاهده می کنید. (مبلمان چرم و لوکس ایتالیایی شیک / عکس)

perfect-classic-sofas-design-ideas (1)

perfect-classic-sofas-design-ideas (2)

perfect-classic-sofas-design-ideas (3)

perfect-classic-sofas-design-ideas (4)

classic-furniture-design-ideas (1)

classic-furniture-design-ideas (2)

classic-furniture-design-ideas

perfect-classic-sofas-design-ideas (5)

perfect-classic-sofas-design-ideas (6)

perfect-classic-sofas-design-ideas (7)

perfect-classic-sofas-design-ideas (8)

perfect-classic-sofas-design-ideas (9)

perfect-classic-sofas-design-ideas (10)

perfect-classic-sofas-design-ideas (11)

perfect-classic-sofas-design-ideas (12)

perfect-classic-sofas-design-ideas (13)

مدل مبل کلاسیک

perfect-classic-sofas-design-ideas (14)