آشنایی با انواع مدل های جدید تخت و صندلی حیاط و تراس خانه

تخت و صندلی حیاط و تراس خانه یکی از مجموعه مبلمانی هستند که در فضای خارج یا آزاد خانه قرار می گیرند. با وجود چنین مبلمانی در حیاط و تراس خانه، اتمسفری کاملا گرم و دنج در فضا بوجود می آورد و باعث می شوند با راحتی و آسایش کامل به تماشای منظره ای زیبا بپردازید یا از تنفس هوایی تازه لذتی دوچندان ببرید. با داشتن تخت خواب هایی در حیاط یا تراس خانه می توانیم از تماشای غروب خورشید لذت ببریم یا آنها را در باغی سرسبز قرار بدهیم و از دورهمی ها خانوادگی لذت ببریم. هدف اصلی مبلمان خارج محیط خانه نیز همین است، یعنی آوردن راحتی و آسایش در کنار زیبایی و کیفیت ساخت بالا، بطوریکه دکوراسیون حیاط یا تراس خانه ما با وجود چنین مبلمانی کامل و خاص بنظر خواهد رسید. اما خرید مدل مناسب برای فضای خارج خانه عواملی وجود دارند که دانستن آنها می تواند به انتخاب بهتر شما در این زمینه کمک شایانی کند.

مقایسه منازلی با داشتن تخت و صندلی حیاط و خانه هایی که از این نوع مبلمان استفاده نمی کنند بسیار راحت و کاملاً مشخص است. در چنین منازلی می توان از فضای باز حیاط و هوای بیرون نهایتِ لذت را برد و از ساعات حضور در خانه به خوبی استفاده کرد اما در خانه هایی که از این نوع ابزارِ راحتی و آسایش اصلاً استفاده نمی کنند افراد خانه بیشترِ اوقات و گاهی تمام وقت خود را فقط در فضای داخلی منزل گذرانده و هیچ استفاده ای از حیاط نخواهند داشت مگر برای عبور و مرور!

می توان فضای حیاط خانه و تراس را با قرار دادن یکدست صندلی و تخت به محیطی بسیار دوست داشتنی و شاعرانه تبدیل کرد که سرریزِ مهمان های شما، به آن سمت باشد و از تمرکز در خانه بکاهد. از این شیوه می توان در تمامی خانه ها استفاده کرد و بهانه هایی مانند مرتب نبودن حیاط، نیاز به کاشیکاری کف و… اصلاً قابل دفاع نیست بلکه حتی در چنین حیاط هایی هم می توان به کمک همین تخت و صندلی این مکانها را به محلی برای جمع شدن و دورهمی های دوستانه و خانوادگی تبدیل کرد.

تاثیر استفاده از تخت و صندلی حیاط و تراس در دکوراسیون حیاط و همچنین دکوراسیون تراس خانه آنچنان زیاد است که گاهی فقط با قرار دادن آنها می توان از دیگر خرج های زائد جلوگیری نمود.

برای زیباسازی و تغییر دکوراسیون تراس و حیاط خانه صدها مدل جدید تخت و صندلی حیاط و تراس خانه موجود است که می توان بهترین مدل در هماهنگی با فضا را انتخاب کرد. می توان از مدل های کوچک همراه با سایه بان استفاده کرد، می توان از تخت هایی بزرگ در کنار انواع کوسن بهره برد، می توان میز و صندلی هایی جمع و جور را با هم مورد استفاده قرار داد و خلاصه دهها مدل دیگر که همگی زیبایی و جذابیت خود را دارند.

اکثر صندلی ها و تخت های راحتی حیاط و تراس خانه همراه با تشک، بالش و کوسن های مخصوص عرضه می شوند که مناسب استفاده در فضای سخت خارج خانه هستند. یکی از مهم ترین نکات در زمینه خرید ست کامل مبلمان محیط خارجی خانه، مبحث کیفیت ساخت و مواد سازنده مبلمان است. برای مثال جنس پارچه هایی که در این مبلمان استفاده می شود باید کاملا با دوام و مستحکم بوده بطوریکه در برابر نور خورشید کیفیت خود را از دست ندهند. همانطورکه می دانید اکثر پارچه هایی که در مقابل نور مستقیم خورشید قرار می گیرند خیلی زود رنگ و شفافیت خود را از دست می دهند و دیگر آن زیبایی اولیه را در خود ندارند، عین این موضوع در پرده ها نیز دیده می شود. اغلب پرده هایی که که کیفیت پارچه مناسبی ندارند در برابر نور ورودی از پنجره های خانه رنگ و شفافیت اولیه خود را از دست می دهند. به همین دلیل توصیه می شود تا جایی که می توانید از پارچه هایی به رنگ روشن در مبلمان محیط خارجی خانه استفاده کنید. البته اغلب تخت و صندلی های محیط خارجی خانه از پرده ها و پوشش هایی بروی خود استفاده می کنند تا سایه مناسبی برای افرادی که قصد استراحت بروی  آنها را دارند نیز ایجاد کنند.

outdoor-Daybed-Design- (1)

outdoor-Daybed-Design- (2)

outdoor-Daybed-Design- (3)

outdoor-Daybed-Design- (4)

outdoor-Daybed-Design- (5)

outdoor-Daybed-Design- (6)

outdoor-Daybed-Design- (7)

outdoor-Daybed-Design- (8)

outdoor-Daybed-Design- (9)

outdoor-Daybed-Design- (10)

outdoor-Daybed-Design- (11)

outdoor-Daybed-Design- (13)

outdoor-Daybed-Design- (14)

outdoor-Daybed-Design- (15)

outdoor-Daybed-Design- (16)

تخت و صندلی حیاط

outdoor-Daybed-Design- (17)

تصاویر بیشتر:

آشنایی با انواع مدل های جدید تخت و صندلی حیاط و تراس خانه

آشنایی با انواع مدل های جدید تخت و صندلی حیاط و تراس خانه

آشنایی با انواع مدل های جدید تخت و صندلی حیاط و تراس خانه

آشنایی با انواع مدل های جدید تخت و صندلی حیاط و تراس خانه

آشنایی با انواع مدل های جدید تخت و صندلی حیاط و تراس خانه

, ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!