32 مدل از گیاهان آپارتمانی مقاوم و سایه دوست با نگهداری آسان – گل آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی مقاوم از جمله عناصر تزیینی و طبیعی مهمی هستند که ما ایرانی ها علاقه وافری به حضور همیشگی آنها در منزلمان داریم. حتی آنهایی هم که از این موجودات دوست داشتنی و فرح بخش در دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده نمی کنند، به زیبایی و تاثیر گذاری زیاد آنها در جسم و روح انسان واقف هستند. اگر شما از جمله افرادی هستید که هنوز از این عنصر مهم در خانه یا اتاق خود استفاده نمی کنید این پست برای شما تدارک دیده شده است. در این پست با 32 مدل گیاه آپارتمانی مقاوم با گلدان های جذاب، خواستنی و بسیار زیبا، از گل های ریز اندام گرفته تا درخچه های متوسط، آشنا خواهید شد.

گیاهان آپارتمانی مقاوم درست مانند هر گل و گیاه دیگری باعث شادابی ما شده و در عین حال رنگ فرح بخش سبز را به خانه ما می آورند. بسیاری از مردم فقط بخاطر زیبایی گیاه نیست که از آن در خانه استفاده می کنند. در مطالب قبلی هم اشاره کردم که طبق تحقیقات ناسا، گیاهان تاثیر بسزایی در پاکسازی هوا از میکروب های مضر دارند، درست مانند یک فیلتر هوا. با در ذهن داشتن این موضوع بهتر است به عکس ها بپردازیم.

 

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (28)

شکل زیر گیاه پول چینی را نشان می دهد. اسم گیاه خود ظاهر این گیاه را توضیح می دهد، برگ های این گیاه شکلی شبیه سکه های بزرگ پول چینی است و به همین خاطر این اسم به آن القا شده است. توجه داشته باشید که این گیاه با پاچیرا تفاوت دارد. از آنجایی که گیاه سایه دوست بوده و به فقط هفته ای یک بار آب نیاز دارد، در زمره گیاهان آپارتمانی مقاوم قرار می گیرد. رشد این گیاه نیز بسیار سریع است. عکس دوم و سوم به ترتیب برای گیاهانی به نام های سیلور دالر (دلار نقره ای) و جید یا یشم تعلق دارد. هر دو گیاه نیاز به آب بسیار کم در طول تابستان و حتی کمتر در زمستان دارند. البته اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرند احتمال اینکه شکوفه قرمز و صورتی بدهند نیز وجود دارد.

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (1)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (2)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (3)

مدل زیر را به نام های گل عشق، اکسالیس یا ترشک نیز می شناسند. ظاهر این گیاه بی نظیر خود گویای این است که چرا به گیاه عشق معروف شده است. این گیاه که زادگاهش کشور برزیل است عمدتا با شبدر ایرلندی نیز اشتباه گرفته می شود. اما مدل برزیلی رنگ های بسیار درخشان تر و برجسته تری دارند، از بنفش گرفته تا قرمز سیر توسط این گیاه تولید می شوند. این گیاه اگر در مرحله پیاز گل خریداری شود تا یک هفته بعد سریعا رشد کرده و پس از 10 هفته گل می دهند. گل عشق اگر در گلدان های روشن و سفید کاشته شوند بسیار زیباتر خودنمایی خواهند کرد.

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (4)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (5)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (6)

زامیفولیا گیاه دیگری است که رشد سریعی داشته و نیاز به مراقبتی بسیار کم دارد. این گیاه ارتفاع زیادی می گیرد و به همین خاطر در هر جایی که باشد خود را کامل نشان می دهد. این گیاه هم به نور مستقیم خورشید نیازی نداشته و سایه دوست است. اما در عکس دوم این قسمت با گیاه ایستاده دیگری به نام درخت اژدها آشنا می شویم. وقتی صحبت از درخت های خانگی می شود سخت می شود گیاهی را پیدا کرد که مقاوم باشد اما درخت دراسنا مارپیچی از این قاعده مستثنی است. این گیاه هم سایه دوست بوده و فقط زمانی که خاکش خشک می شود نیاز به آب پیدا می کند.

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (7)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (8)

برای آنهایی که دوست دارند گیاه خود را بیشتر در دید قرار دهد و از طرفی جزء گیاهان آپارتمانی مقاوم نیز باشد، گیاه زیبای زیر بهترین گزینه خواهد بود. نام علمی این گیاه استرلیتزیا سفید یا پرنده بهشتی است که اگر شرایط مناسب باشد تا 6 متر هم رشد می کند. البته اگر می خواهید این گیاه رشد زیادی داشته باشد باید جلوی نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. برای نگهداری هم کافی است خاک گیاه نم دار بوده و ماهی یک بار از کودهای مغزی برای آن استفاده شود. عکس دوم هم در زمره گیاهان بزرگ قرار می گیرد. نام این گیاه گوش فیل است. گوش فیل سایه دوست اما محیط نگهداری اش باید حتما مرطوب باشد.

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (9)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (10)

گیاه کالاتا اورانتا با برگ های سبز براق و راه راه های سفیدش، یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که می توان پیدا کرد. این گیاه گونه های متفاوتی دارد و به اسم های مختلفی مانند راه راه سفید یا راه راه صورتی نیز شناخته می شود. نگهداری از این گیاه نسبت به سایر گیاهان آورده شده در این مطلب کمی سخت تر است. برگ های گیاه باید هر چند روز یک بار مرطوب نگهداشته شوند، اما از طرفی نیاز به آب کمی دارند در حدی که خاک گیاه مرطوب باشد. این گیاه نیاز چندانی به نور خورشید ندارد.

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (11)

در ادامه سایر مدل های گیاهان آپارتمانی مقاوم را مشاهده می کنید، برای آگاهی از اسم آنها کافی است از قسمت نظرات پایین همین صفحه سوال کنید یا اینکه عکس آنها را در گوگل سرچ کنید.

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (12)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (13)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (14)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (15)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (18)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (17)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (16)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (19)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (20)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (21)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (24)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (23)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (22)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (25)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (26)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (27)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (30)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (29)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (31)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (32)

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (33)

گیاهان آپارتمانی مقاوم

گیاهان-آپارتمانی-مقاوم (34)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
گلدان کاکتوس مصنوعی 4 عددی
4.9 (97.5%) 8 votes

آخرین مطالب بخش

  نوشته های مرتبط
  2 دیدگاه برای این نوشته
  m_modaber

  سلام میخواستم قیمت گلدانهای معلق و گلدانهای اویز بر روی یخچال و شیشه را بداننم و همچنین اگر ممکن است آدرس فروشگاه خود را اعلام بفرمائيد

  مجيد

  جهت تهيه گياهنى كه صرفاً با نور مصنوعى مقاوم هستند خواستم مزاحمتون بسم و خريدارى كنم
  ممنونم

  ارسال یک دیدگاه

  *