سه نمونه متفاوت از چیدمان خانه ال شکل به همراه پلان

 

چیدمان خانه ال شکل به خودی خود کار چندان سختی نیست و با کمی مطالعه و ایده گیری از طرح های بروز می توانید نقشه ای عالی و کامل برای تزیین و چیدمان دکوراسیون منزلتان بریزید. در این پست با سه آپارتمان کوچک L شکل روبرو خواهیم شد که چندان هم از نور طبیعی روز برخوردار نیستند. نکته جالب هم همینجاست، با اینکه خانه چندان روشن نیست اما بازهم تمی تیره و تاریک برای دکوراسیون داخلی انتخاب شده که در وهله اول کاری غیرممکن بنظر می رسد اما در ادامه مشاهده خواهید کرد که یک خانه ال شکل تیره و تاریک هم می تواند بسیار زیبا و لوکس دیده شود.

این خانه ها برای زوج های جوان شاغل طراحی شده است. یکی از نیازهای اصلی زوج های شاغل داشتن منزلی آرامش بخش و راحت است تا هنگام بازگشت از کار و استراحت در خانه، بتوانن قوای از دست رفته خود را دوباره بازیافته و به آرامش کامل برسند. تم رنگی هر دو خانه تیره بوده و به همین خاطر مردانه محسوب می شود. سبک طراحی صنعتی نیز بخاطر استفاده از دیوارهای بتن اکسپوز و نورپردازی های بسیار جالب کاملا مشهود است. اما با توجه به کوچکی فضا می بینیم که چیدمان خانه ال شکل حتی اگر تاریک هم باشد، می تواند چقدر دلباز و زیبا دیده شود.

چیدمان-منزل-ال-شکل (25)

خانه اول عمدتا با رنگ تیره خاکستری تزیین شده اما رنگ های گرم نیز در این بین دیده می شوند، مثلا مبل راحتی اتاق نشیمن قهوه ای است که خود یک رنگ گرم است. وجود همین مبل راحتی بزرگ باعث شده تعادل در رنگ های اتاق نشیمن برقرار شود. در اینجا خبری از تلویزیون نیست و بجای آن یک پروژکتور بزرگ کل دیوار روبروی مبل را می پوشاند. نکته فوق العاده جالب در این قسمت، جمع شدن صفحه پروژکتور در مواقع غیر لازم و نمایش داده شدن ساعت دیجیتالی روی دیوار است که خود یک حرکت فوق العاده هوشمندانه و خلاقانه بحساب می آید.

چیدمان-منزل-ال-شکل (1)

چیدمان-منزل-ال-شکل (2)

چیدمان-منزل-ال-شکل (3)

چیدمان-منزل-ال-شکل (4)

پلان آورده شده در عکس اول، چیدمان خانه ال شکل زیر را بخوبی نشان می دهد،  پشت مبل راحتی اتاق نشیمن، با فاصله کمی آشپزخانه تک دیواره و جمع و جور قرار گرفته است. در انتهای شاخه بزرگتر خانه پس از گذشت از سرویس بهداشتی و حمام به اتاق خواب می رسیم. اتاق نشیمن و آشپزخانه در شاخه کوچکتر و باقی اتاق ها در شاخه بزرگتر قرار گرفته اند. اتاق خواب هم با وجود داشتن یک پنجره کوچک، بازهم با رنگ تمام خاکستری دیوارهای بتنی، تزیین شده است. البته رنگ های جذابی مانند آبی و سبز نیز توسط نورهای ال ایی دی و درختچه طبیعی سرسبز به دکوراسیون وارد شده است.

چیدمان-منزل-ال-شکل (5)

چیدمان-منزل-ال-شکل (6)

چیدمان-منزل-ال-شکل (7)

و در انتها می رسیم به حمام و سرویس بهداشتی که درب آن دقیقا روبروی درب ورودی خانه قرار گرفته است. مهم است که درب ورودی به محض باز شدن دیدی همه جانبه به اتاق نشیمن نداشته باشد. در اینجا هم چیدمان خانه ال شکل طوری انجام شده که محض ورود به خانه، با رخت آویزهای هوشمندانه و دیواری کرکره مانند در دوطرف روبرو می شویم که دید اندکی هم به اتاق نشیمن می دهند. در حمام و دستشویی رنگ ها کمی روشن تر است اما علاوه بر درب موجود در راهرو، یک درب شیشه ای هم از اتاق خواب برای ورود به این قسمت تعبیه شده. در نهایت به تراس کوچک خانه می رسیم که بساط تفریح در آن جور است!

چیدمان-منزل-ال-شکل (14)

چیدمان-منزل-ال-شکل (8)

چیدمان-منزل-ال-شکل (9)

چیدمان-منزل-ال-شکل (10)

چیدمان-منزل-ال-شکل (11)

چیدمان-منزل-ال-شکل (12)

چیدمان-منزل-ال-شکل (13)

آپارتمان بعدی 100 متر مربع مساحت داشته و چیدمان خانه ال شکل را به روشی اجتماعی تر و مهمان پسندتر انجام داده است. مالکین این خانه مهمانی های زیادی در خانه برگذار می کنند و از طرفی علاقمند به دنیای فیلم و سینما نیز هستند. طراحی داخلی خانه هم براساس همین علایق شکل گرفته اما به عنصر زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی نیز به همین میزان توجه شده است. اتاق نشیمن رنگی تاریک و تیره دارد اما تک رنگ نیست، لوازمی مانند مبل راحتی آبی رنگ دکوراسیون را از حالت یکنواختی درآورده است.

چیدمان-منزل-ال-شکل (15)

چیدمان-منزل-ال-شکل (16)

چیدمان-منزل-ال-شکل (17)

چیدمان-منزل-ال-شکل (18)

چیدمان-منزل-ال-شکل (19)

چیدمان-منزل-ال-شکل (20)

چیدمان-منزل-ال-شکل (21)

چیدمان-منزل-ال-شکل (22)

به عکس ها که دقت کنید متوجه می شوید در بیشتر پلان ها، اتاق نشیمن در قسمت کوچکتر خانه ال شکل قرار می گیرد آشپزخانه نیز طوری طراحی می شود تا به اتاق نشیمن نزدیک باشد. البته نوع قرار گیری فضاها به خواسته شما و فعالیت های شما در خانه بستگی دارد، مثلا اگر مهمانان زیادی به صرف شام دعوت می کنید اما از طرفی هم دوست دارید فضا نشیمن تان دنج و صمیمی باشد بهتر است قسمت بزرگتر خانه را آشپزخانه و میز ناهارخوری بزرگ اختصاص دهید. موردی که در چیدمان منزل L شکل زیر انجام شده است.

Inspiration Of L Shaped Living Room | Houzz - Great Home Design Blog

چیدمان-منزل-ال-شکل (24)

چیدمان-منزل-ال-شکل (26)

چیدمان-منزل-ال-شکل (27)

 

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
سه نمونه متفاوت از چیدمان خانه ال شکل به همراه پلان
5 (100%) 1 vote
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*