نصب پرده های ساده و شیک با حداکثر روشنایی و حفظ حریم خصوصی

 

پرده های ساده و شیک برای دکوراسیون هر اتاقی نقش یک عنصر دکوری و کامل کننده را ایفا می کنند. به بیان دیگر پرده ها برای اتاق همانند کفش است. همانطور که بدون وجود یک جفت کفش شیک ظاهر ما کامل نخواهد شد، یک اتاق هم بدون وجود پرده ظاهری بد و ناکامل خواهد داشت. اگر بدانید پرده ها را چگونه به بهترین شکل نصب کنید کارایی خیلی بیشتری از آنها خواهید گرفت. نکات مهم و باید و نبایدهایی برای نصب پرده وجود دارد که در این مطلب می خواهم به معرفی آنها بپردازم.

پرده ها برای کنترل میزان نور ورودی به داخل خانه بسیار مهم هستند. امروزه بیشتر خانه های مدرن از پرده های کمتر استفاده می کنند و بیشتر پنجره ها با پرده نازک حریر یا حتی بدون پرده هستند.  برای رسیدن به تعادلی عالی بهترین گزینه استفاده از پرده های دو لایه (ساتن و حریر)  است. پرده های ساده و شیک دولایه هم به میزان کافی اجازه عبور نور را می دهد و هم اینکه حریم خصوصی داخل خانه را حفظ می کند. وقتی پرده دولایه نصب کنید. برای عبور نور بیشتر کافی است یکی از پرده ها را کنار بزنید (فرقی نمی کند کدام را) و دیگری را باز نگهدارید تا هم جلوی ورود بیش از حد نور آفتاب را بگیرد و هم فضای خصوصی داخل خانه را حفظ کنید.

پرده-های-ساده-و-شیک (1)

برای ما ایرانی حریم خصوصی از هر چیزی مهم تر است. پرده ها نیز یکی از اصلی ترین وسایل برای حفظ حریم خصوصی داخل منزل هستند. خصوصا در شب ها که چراغ ها و لامپ های روشن فضای داخل خانه را کاملا در معرض دید افراد کنجکاو بیرون قرار می دهد. بنابراین توصیه می شود پرده هایی را نصب کنید که راحت جابجا شوند. مسلما هیچکس دوست ندارد 15 دقیقه از وقتش را صرف کشیدن پرده های خانه کند. برای پنجره های کوچک توصیه می شود از گیره و هوک های نگهدارنده برای جمع کردن پرده استفاده کنید. بدین ترتیب دیگر نیازی به کشیدن پرده ها نیست فقط با اشاره یک دست پرده ها باز یا بسته می شوند.

پرده-های-ساده-و-شیک (4)

پرده-های-ساده-و-شیک (5)

پرده-های-ساده-و-شیک (3)

پرده-های-ساده-و-شیک (2)

اگر خیلی به حفظ فضای خصوصی داخل خانه اهمیت می دهید، باید برای تمامی پنجره های خانه از راهرو گرفته تا اتاق خواب، از پرده های مناسب استفاده کنید. همچنین برای ایجاد حداکثری فضای خصوصی بهتر است پرده هایی را انتخاب کنید که عرضشان دو برابر عرض پنجره باشد. اگر نمی شود چنین کاری را انجام داد، مثلا برخی پنجره ها که کنار دیوار هستند برای جمع کردن پرده های بزرگ با مشکل مواجه می شوند چرا که وقتی پرده ها جمع می شود ممکن است نصف پنجره زیر پرده جمع شده مخفی بماند. در این صورت باید به میزان دلخواه تا هر جایی که می شود فضای پنجره را با پرده های ساده و شیک پوشاند بدون اینکه هنگام جمع کردن نیز با مشکلی مواجه شد.

پرده-های-ساده-و-شیک (12)

پرده-های-ساده-و-شیک (6)

پرده-های-ساده-و-شیک (7)

پرده-های-ساده-و-شیک (8)

پرده-های-ساده-و-شیک (10)

اما برای انتخاب پرده مناسب با فضا باید با نکاتی مهم در این زمینه آشنا باشید. برای مثلا پرده های آشپزخانه نباید تا کف آشپزخانه برسند اما پرده های اتاق خواب و اتاق نشیمن بهتر است اینگونه باشند. همیشه سعی کنید طول میل پرده های پنجره را از عرض خود پنجره بزرگ تر بگیرید تا موقع جمع کردن پرده یرای روشن کردن فضا یا حتی باز کردن پنجره با مشکلی مواجه نشوید.

پرده-های-ساده-و-شیک (18)

پرده-های-ساده-و-شیک (19)

پرده-های-ساده-و-شیک (20)

پرده-های-ساده-و-شیک (22)

پرده-های-ساده-و-شیک (23)

پرده-های-ساده-و-شیک (21)

پارچه پرده بهتر است با رنگ و بافت دیوار هماهنگ باشد. با این کار پنجره را از آنچه که هست بزرگتر نشان می دهد. زیرا عامل شکننده و متضادی بین دیوار، پرده و پنجره وجود ندارد. مورد بعدی نصب کردن پرده در ارتفاع بالا است. هر چقدر که می توانید میل پرده ها را به سقف خانه نزدیک کنید چرا که با این کار سقف اتاق را بلندتر نشان داده و در نتیجه فضا بزرگ تر دیده می شود. اگر نمی توانید پرده ها را به سقف نصب کنید توصیه می شود حداقل بین 10 تا 15 سانت میل پرده ها را بالاتر از پنجره نصب کنید.

پرده-های-ساده-و-شیک (13)

پرده-های-ساده-و-شیک (15)

پرده-های-ساده-و-شیک (14)

مورد مهم بعدی طول پرده هاست، طول پرده یا فاصله پرده با کف زمین در زیبایی ست پرده و پنجره بسیار تاثیر گذار است. اگر پرده را طوری انتخاب کنید که انتهای آن با کف زمین مثلا 30 سانت فاصله داشته باشد، آنوقت ظاهر اتاق بسیار بد و نازیبا دیده خواهد شد؛ دقیقا مانند شلوارهایی که پاچه آنها آب رفته است. به طور کلی توصیه می شود پرده های اتاق نشیمن تا حدود 5 تا 7.5 سانت روی زمین بیافتند. با این کار ظاهر پرده ها خیلی شیک و زیبا دیده خواهد شد.

پرده-های-ساده-و-شیک (11)

پرده-های-ساده-و-شیک (16)

پرده-های-ساده-و-شیک (17)

پرده-های-ساده-و-شیک (9)

برخی سیستم های گرمایشی مانند شوفاژ یا هیترهای کف اتاق دقیقا زیر پنجره قرار می گیرند. در اینصورت افراد بسیاری طول پرده پنجره خود را تا بالای شوفاژ یا هیتر قرار می دهند تا هم پرده با شوفاژ تماس نداشته باشد و هم گرمای شوفاژ پشت پرده حبس نشود. اما این کار نمای جالبی ندارد. برای غلبه بر این مشکل و همینطور استفاده از پرده های ساده و شیک بلند بهتر است طول پرده خود را از انچه گفتیم اندکی بلندتر انتخاب کنید با این کار خیلی راحت می توانید قسمت انتهایی پرده را اندکی باز بگذارید. با باز گذاشتن انتهای پرده جریان گرم هوا به داخل اتاق نیز کشیده خواهد شد.

پرده-های-ساده-و-شیک (29)

پرده-های-ساده-و-شیک (28)

پرده-های-ساده-و-شیک (30)

پرده-های-ساده-و-شیک (32)

پرده-های-ساده-و-شیک (31)

پرده-های-ساده-و-شیک (33)

پرده-های-ساده-و-شیک (27)

پرده-های-ساده-و-شیک (26)

پرده-های-ساده-و-شیک (25)

پرده های ساده و شیک

پرده-های-ساده-و-شیک (24)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
نصب پرده های ساده و شیک با حداکثر روشنایی و حفظ حریم خصوصی
4.6 (92.94%) 17 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*