38 مدل شیک پرده اتاق خواب و نشیمن به رنگ آبی و رنگی [در سال جدید]

 

جای هیچ شکی نیست که تزیین دکوراسیون خانه کاری سنگین و سخت محسوب می شود و نیازمند وقت و هزینه زیادی است. اما گاهی اوقات یک تغییر ساده می تواند دکور منزل یا اتاقتان را بکل متحول کند. یکی از این تغییرات ساده تعویض پرده اتاق خواب یا پذیرایی است که تاثیری شگرف و غیر منتظره بروی دکوراسیون خانه خواهد گذاشت.

پرده یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین عنصری است که نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی خانه دارد یکی از مهم ترین بخشی که امروزه در بیشتر خانه های ایرانی دیده میشود پرده است از پرده برای برای کاهش و یا جلوگیری از تابش نور استفاده میکنند اما علاوه بر این پرده ها باعث زیبایی دکوراسیون خانه میشوند. وجود پرده ها در دکوراسیون اتاق هم باعث زیبایی و هم ایجاد محرمیت میشود.اما پرده هارا باید با توجه به رنگ و طرح سایر اجسام موجود در اتاق انتخاب کرد باید رنگ و طرح پرده را با توجه به رنگ تخت خواب و … انتخاب کرد تا باعث زیبایی دکوراسیون اتاق خواب باشد.پرده های رنگ ابی
در دکوراسیون اتاق خواب موثر هستند و باعث افزایش زیبایی در اتاق میشوند سعی کنید در انتخاب رنگ و طرح پرده دقت کافی داشته باشید تا بعدا دلزده و پشیمان نشوید پیشنهاد ما استفاده از رنگ ابی هست که هم باعث زیبایی اتاق میشود و همچنین جذابیت خاصی دارد.علاوه بر جنس پرده باید به رنگ ان دقت کافی داشته باشید اگر رنگ را به درستی انتخاب کنید باعث زیبایی و آرامش خاصی میشود رنگ ابی هم زیبایی بیشتر و همچنین باعث ارامیش میشود.

بازسازی یا نوسازی دکوراسیون خانه هر چند وقت یک بار نه تنها روی تازگی دکوراسیون اثر خواهد گذاشت، بلکه از لحاظ روحی نیز مزیت های فراوانی در پی خواهد داشت.

در این پست با اتاق هایی روبرو خواهید شد که با یک تغییر رنگ ساده در پرده، فضای داخلی را بکل متحول کرده اند. آبی از جمله رنگ هایی است که خیلی عالی با رنگ سفید، خاکستری، قهوه ای، کرم و سبز ترکیب می شود و به همین خاطر اینجا نیز تمامی پرده ها سایه ای از رنگ آبی دارند. اگر به این موضوع شک دارید کافی است پارچه آبی رنگ را زمینه دیواری سفید رنگ قرار بدهید تا متوجه زیبایی این ترکیب شوید. البته رنگ آبی فقط مناسب پرده اتاق خواب نیست، در اتاق پذیرایی و نشیمن نیز این تکنیک خیلی عالی جواب خواهد داد.

 

 

تبلیغ در اتاق

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پرده-اتاق-خواب (25)

پرده-اتاق-خواب (19)

پرده-اتاق-خواب (27)

یکی از مزیت های بزرگ پرده های آبی رنگ، محدود نبودن آنها به زمان و یک دوره خاص است، در نتیجه وقتی از پرده های آبی استفاده می کنید، خیالتان از بابت بروز بودن دکوراسیون راحت خواهد شد. پرده های آبی براحتی با انواع استایل ها و سبک ها ترکیب می شود، چه خواهان ظاهری مدرن و مینیمال باشید و چه خواهان دکوراسیون کلاسیک و سنتی، رنگ آبی می تواند جوابگو نیازهای شما باشد. مزیت دیگر رنگ آبی، تنوع بالای سایه های آن است، مثل فیروزه ای، نیلی، لاجوردی و … .

پرده-اتاق-خواب (1)

پرده-اتاق-خواب (26)

پرده-اتاق-خواب (24)

برای اتاق های بزرگ خانه مانند نشیمن و پذیرایی ترکیب رنگ سفید و آبی همیشه بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. البته هر چه سایه آبی تیره تر باشد، ترکیبی کلاسیک تر خواهید داشت که خیلی هم عالی جواب می دهد. البته در دکوراسیون های مدرن هم می شود از این ترکیب استفاده کرد حتی با ایجاد تغییرات کوچک در برخی وسایل، مثلا دکوری ها می توانید سبک مدرن را به سبک التقاطی و الکتیک یا ترکیبی از سبک های دیگر تبدیل کنید. سعی کنید رنگ آبی پرده ها در قسمت های دیگر اتاق تکرار کنید، مثلا چند عدد کوسن آبی رنگ روی مبل راحتی خود قرار بدهید.

پرده-اتاق-خواب (23)

پرده-اتاق-خواب (2)

پرده-اتاق-خواب (3)

پرده-اتاق-خواب (22)

پرده-اتاق-خواب (14)

پذیرایی ها و نشیمن هایی که با رنگ های خنثی مانند خاکستری، سفید و قهوه ای تزیین شده اند، در ترکیب با پرده هایی به رنگ آبی تیره جلوه ای شگفت انگیز ایجاد خواهند کرد. البته اگر والان سفید رنگ باشد و پرده آبی رنگ، تاثیر گذاری خیلی بیشتر خواهد شد چرا که پرده های آبی رنگ بیشتر در دید قرار خواهند گرفت. استفاده از این سیستم برای فصول مختلف نیز مناسب تر خواهد بود زیرا هم از ورود بیش از حد گرمای آفتاب به داخل جلوگیری می کند و هم میزان مناسبی از روشنایی نور روز را به داخل خانه راه می دهد.

پرده-اتاق-خواب (4)

پرده-اتاق-خواب (7)

پرده-اتاق-خواب (8)
پرده-اتاق-خواب (13)

پرده-اتاق-خواب (10)

شاید خیلی ها در انتخاب پرده اتاق خواب با شک و تردید تصمیم گیری کنند. در چنین شرایطی باید به سراغ رنگ هایی مطمئن بروید که اندکی هم متفاوت و جذاب باشند. رنگ آبی تیره یکی از همین رنگ هاست که در هر اتاق خوابی، چه آنهایی که تم تیره دارند و چه آنهایی که از رنگ های روشن استفاده می کنند بسیار عالی جواب می دهد. پرده های آبی رنگ، حالتی لوکس به دکوراسیون اتاق خواب می دهند بدون اینکه خیلی اغوا کننده بنظر برسند. در شکل های زیر مشاهده می کنید که حتی اتاق خوابی که با رنگ آبی تیره تزیین شده، بازهم پرده هایش را به رنگ آبی تیره انتخاب کرده و نتیجه کار هم بسیار رضایت بخش و زیبا دیده می شود.

پرده-اتاق-خواب (5)

پرده-اتاق-خواب (6)

پرده-اتاق-خواب (9)

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، رنگ آبی سایه های بسیار زیبا و متنوعی دارد. بغیر از تیره می توانید بروی رنگ های آبی روشن تر مانند فیروزه ای و نیلی تمرکز کنید. سایه های روشن قطعا برای پرده اتاق خواب کوچک انتخاب مناسب تری خواهد بود. در یک فضای مدرن که تمامی دیوارها و سقف به رنگ سفید هستند، پرده آبی روشن می تواند جلوه ای جادویی به دکوراسیون دهد. اگر بازهم بدنبال حالتی خاص تر هستید، پرده هایی که دو رنگ هستند و به صورت ملایم تغییر رنگ می دهند ایده جالبی خواهند بود، مانند شکل دوم.

پرده-اتاق-خواب (18)

پرده-اتاق-خواب (12)

پرده-اتاق-خواب (16)

پرده-اتاق-خواب (17)

پرده-اتاق-خواب (21)

پرده-اتاق-خواب (20)

پرده اتاق خواب

پرده-اتاق-خواب (15)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
38 مدل شیک پرده اتاق خواب و نشیمن به رنگ آبی و رنگی [در سال جدید]
5 (100%) 3 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*