مدل های جدید پارتیشن متحرک منزل با طراحی دکوراتیو و شیک

پارتیشن متحرک منزل که بعنوان جدا کننده فضا نیز شناخته می شوند راه حلی عالی برای جدا سازی یا پنهان کردن گوشه ای از فضای اتاق به صورت موقتی می باشد. اما کارایی پارتیشن های متحرک فقط به همین دو روش ساده خلاصه نمی شود، کارهای بسیار ییشتری با این پارتیش ها انجام می گیرد. به لطف پیشرفت روز افزون طراحی و ساخت وسایل خانه، پارتیشن های متحرک هم می توانند بعنوان عنصری دکوری در دکوراسیون قرار بگیرند یا اینکه از آنها بعنوان تاج تخت خواب نیز استفاده کرد.

از آنجایی که پارتیشن های متحرک طراحی و دیزاین بسیار متنوعی دارند، متخصصان طراحان داخلی از آنها همانند یک اسلحه مخفی استفاده کرده و در دکوراسیون داخلی به روش های خلاقانه و الهام بخش بکار می برند. از این رو مناسب دیدم برای شما خوانندگان عزیزان وبسایت اتاق تعدادی از این مدل ها را معرفی کنم تا خودتان هم بتوانید علاوه بر گرفتن کارایی بیشتر از پارتیشن متحرک منزل تان، همانند یک عنصر دکوری بسیار شیک و زیبا از آنها استفاده کنید. این روش ها اجرای ساده ای دارند و شاید تنها قسمت سخت کار پیدا کردن یک مدل پارتیشن زیبا و مناسب است.

پارتیشن-متحرک-منزل (29)

در ابتدا با مدل هایی آشنا خواهید شد که خیلی فراتر از یک پارتیشن متحرک معمولی هستند. این پارتیشن ها قابل تنظیم هستند و برای قرار گیری در محیط هایی مانند اتاق خواب و یا حمام و دستشویی نیز کاربرد بسیار بالایی خواهند داشت. برخی مدل ها همراه آینه قدی هستند و برخی دیگر علاوه بر یک آینه کوچک فضایی برای قرار دادن وسایل ضروری در حمام مانند حوله و لباس و خوش بو کننده ها دارند. بدنه این پارتیشن ها از جنس استیل ضد زنگ و رنگ شده است اما پنل ها جنس متفاوتی دارند برخی از جنس چرم هستند و برخی دیگر پارچه، برخی هم از حصیر استفاده می کنند. به اینها باید رنگ های متنوع هر کدام از پنل ها را نیز اضافه کنید تا تنوع محصولات بیشتر شود.

پارتیشن-متحرک-منزل (1)

پارتیشن-متحرک-منزل (2)

پارتیشن-متحرک-منزل (3)

پارتیشن-متحرک-منزل (4)

پارتیشن-متحرک-منزل (5)

در انتخاب هیچ وسیله ای نباید بدون اطلاع قبلی و آگاهی از انواع ویژگی ها و مدل ها اقدام به خرید کنید. پارتیشن متحرک منزل نیز در این گروه قرار می گیرد. شکل های ابتدایی زیر مدلی را نشان می دهد که فریم بدنه آن از جنس فلز بوده اما پنل ها از نوعی پارچه تا خورده یا چیندار تشکیل شده اند. هر پارتیشن سه عدد پنل دارند و رنگ پنل ها نیز از مدلی به مدل دیگر فرق می کند. شکل های بعدی مربوط به پارتیشن دیگری است که نقش روی پنل ها کنده کاری شده و ظاهری بسیار زیبا به آن داده است. این پارتیشن با ظاهر خاصش به راحتی با هر دکوراسیونی مچ می شود و در عین اینکه فضا را جدا می کند، جلوی عبور نور را نمی گیرد.

پارتیشن-متحرک-منزل (6)

پارتیشن-متحرک-منزل (7)

پارتیشن-متحرک-منزل (8)

پارتیشن-متحرک-منزل (9)

پارتیشن-متحرک-منزل (10)

پارتیشن-متحرک-منزل (11)

اما همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم پارتیشن ها برای استفاده بعنوان عنصر دکوراتیو نیز گزینه بسیار خوبی هستند. مدلی که در شکل زیر مشاهده می کنید یکی از همین نمونه ها را نشان می دهد که با نقاشی های رنگی روی پنل هایش بخوبی نقش یک عنصر دکوراتیو را در کنار فراهم آوردن یک فضای خصوصی در گوشه ای از اتاق ایفا می کند. مدل بعدی پارتیشنی است که از ترکیب چوب و فلز برنج ساخته شده و برای فضاهای کوچک مناسب است چرا که سوراخ های ریز داخل پنل ها جلوی عبور نور را نمی گیرند و به این ترتیب فضا روشن تر دیده می شود.

پارتیشن-متحرک-منزل (12)

پارتیشن-متحرک-منزل (13)

پارتیشن-متحرک-منزل (14)

پارتیشن-متحرک-منزل (15)

پارتیشن-متحرک-منزل (16)

پارتیشن-متحرک-منزل (17)

پارتیشن-متحرک-منزل (18)

پارتیشن-متحرک-منزل (19)

اما پارتیشن متحرک منزل برای اتاق های عمومی خانه مانند نشیمن یا پذیرایی و آشپزخانه با مدل هایی که در اتاق خواب قرار می گیرند فرق دارند. مدلی که در شکل های ابتدایی پایین آورده شده است با وقار و زیبایی خاصی می تواند فضای اتاق نشیمن پذیرایی یا اتاق غذاخوری را جدا کند. البته هر جا که چوب باشید ناخودآگاه حسی دلپذیر و آرامش بخش به انسان منتقل می شود که این پارتیشن چوبی نیز دقیقا همینکار را می کند.  این مدل از چوب درخت سدر ساخته شده و کاملا دست ساز است. ضمنا بغیر از قسمت لولاها که از استیل ساخته شده اند تمام بدنه چوبی است.

پارتیشن-متحرک-منزل (20)

پارتیشن-متحرک-منزل (21)

پارتیشن-متحرک-منزل (22)

پارتیشن-متحرک-منزل (23)

مورد بعدی که طرحی ساده دارد و اندکی ما را یاد دربهای کشویی ژاپنی و کره ای می اندازد. بدنه یا فریم این پارتیشن متحرک از جنس چوب بوده اما پنل ها با الگوهای مدرن هندسی تزیین شده اند. پارتیشن زیر ساخت ایکیا بوده و بخاطر همین خیال ما را از بابت کیفیت بالای جنس راحت می کند. بعلاوه وزن این پارتیشن نیز بسیار کم است و یک نفر براحتی می تواند آنرا از گوشه ای به گوشه دیگر منتقل کند.  در ادامه مدل های دیگر پارتیشن متحرک را مشاهده خواهید فرمود که هر کدام طرحی کاملا متفاوت با دیگری دارند. امیدوارم نمونه مد نظر شما در این عکس ها موجود باشد.

پارتیشن-متحرک-منزل (24)

پارتیشن-متحرک-منزل (25)

پارتیشن-متحرک-منزل (26)

پارتیشن-متحرک-منزل (27)

پارتیشن-متحرک-منزل (28)

پارتیشن-متحرک-منزل (30)

پارتیشن-متحرک-منزل (31)

پارتیشن-متحرک-منزل (32)

پارتیشن-متحرک-منزل (33)

پارتیشن متحرک منزل

پارتیشن-متحرک-منزل (34)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
مدل های جدید پارتیشن متحرک منزل با طراحی دکوراتیو و شیک
5 (100%) 1 vote
نوشته های مرتبط
۰ دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*