آشنایی با نمای داخلی و خارجی ساختمان مرکزی شرکت آدیداس

در مطالب گذشته به معرفی دفاتر مرکزی تعدادی از شرکت های بزرگ مانند گوگل پرداختیم که بنوعی در علم طراحی پیشرو محسوب می شدند. اما در این قسمت به معرفی ساختمان مرکزی شرکت آدیداس می پردازیم که یکی از بهترین نمونه های عملی شده در زمینه طراحی و تکنولوژی است.

همانطور که می دانید آدیداس یک شرکت آلمانی و بین المللی است که در زمینه پوشاک و تجهیزات ورزشی مانند کفش؛ لباس، عینک و … فعالیت می کند. آدیداس در سال 1949 توسط آدولف دراسلر پایه گذاری شد. قبل از تاسیس شرکت آدیداس، آقای دراسلر بعداز جنگ جهانی اول در کارگاه کوچک خود بهمراه بردارش رالف، به تولید کفش می پرداختند. البته بردار آقای دراسلر پس از تاسیس شرکت آدیداس از او جدا شد و کمپانی پوما را تاسیس کرد که سریعا تبدیل به رغیب شرکت برادر یعنی آدیداس شد. جالب است بدانید دفتر مرکزی هر دو شرکت پوما و آدیداس در یک شهر (هرتسوگنآواراخ) در ایالت بایرن (باواریا) آلمان قرار گرفته است.  البته این شرکت وسایل دیگری از قبیل کیف، تی شرت، ساعت و سایر کالاهای مربوط با ورزش نیز تولید می کند. آدیداس با تولید بسیار وسیع لوازم ورزشی، بعنوان بزرگ ترین تولید کننده محصولات ورزشی در اروپا شناخته می شود و بعداز نایک در جهان رتبه دوم را دارد. جالب است بدانید آدیداس در سال 2012 درآمدی برابر با 14.88 میلیارد دلار داشته است.

همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید نمای داخلی و خارجی این شرکت کاملا حسی اسپورت گونه دارد بخصوص در نمای داخلی که به محض قرار گیری در آن شگفت زده خواهید شد. تمامی مبلمان بکار رفته در دکوراسیون داخلی، بصورت اسپورت طراحی شده اند و تمامی بخش های شرکت از یک طرح مشابه اما منحصربفرد استفاده می کنند. کار طراحی و اجرای این ساختمان شگفت انگیز توسط تیم طراحی Kinzo که یک شرکت آلمانی بوده انجام شده است.

WH1188

WH1188

WH1188

WH1188

WH1188

WH1188

WH1188

WH1188

WH1188

 

WH1188

WH1188

WH1188

WH1188

ساختمان مرکزی شرکت آدیداس

WH1188

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
آشنایی با نمای داخلی و خارجی ساختمان مرکزی شرکت آدیداس
5 (100%) 1 vote
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*