نمای خانه یک طبقه و دو طبقه با ترکیب چوب، سیمان شسته و شیشه

می پسندم
1+

 

اگر گشتی در مطالب انبوه سایت اتاق بزنید با پست های بی شماری درباره دکوراسیون داخلی روبرو خواهید شد. اما نمای خارجی ساختمان هم بسیار مهم است. در این پست با ۳۰ مدل نمای خانه یک طبقه و دو طبقه بسیار شیک و مدرن آشنا خواهید شد که نمونه های مشابه به آنها را در کمتر جایی دیده اید. برای طراحی نمای خارجی ساختمان های مدرن باید با دقت زیاد به جست و جو بپردازید زیرا در این بخش روز به روز ایده های خلاقانه ای جدیدی معرفی می شود که نکات جالب بسیاری را در خود پنهان دارند. 

مسلما مهم ترین بخش نمای خارجی هر ساختمانی، نمای روبه خیابان آن است که به نام نمای اصلی نیز شناخته می شود. خصوصا در طراحی نمای خانه یک طبقه که طراحی نمایی شیک و مدرن برای آنها سخت تر است زیرا با وسعت کمتری سروکار داریم و در نتیجه باید تمامی تکنیک های لازم برای زیباسازی نمای ساختمان را در همین وسعت کم بکار بگریم طوری که هم نمایی بیرونی شیک باشد و نمای داخل را محدود نکند. مصالحی که برای ساخت نما استفاده می شود بسیار متنوع است از سنگ، بتن و سیمان گرفته تا چوب، شیشه، آجر و گچ در ساخت نما بکار می روند که در این پست با تمامی آنها روبرو خواهید شد.

نمای-خانه-یک-طبقه (33)

ساختمانی که در شکل زیر مشاهده می کنید تمام با آجرهای سفید رنگ پوشیده شده اما در نگاه اول اصلا متوجه آجری بودن نمای ساختمان نمی شوید. در بخشی از خانه هم آجرها طوری چیده شده اند که حفره ای میان آنها بوجود آمده تا نور براحتی از آنها عبور کند. با این کار هم فضای داخلی روشن می ماند و هم دید بیرون به داخل خانه محدود می شود.

نمای-خانه-یک-طبقه (1)

خانه های حیاط دار فرصت بسیار مناسبی برای خلق نماهای خلاقانه و بدون مرز فراهم می کنند. نمای خانه یک طبقه یا دو طبقه حیاط دار اکثرا قدیمی هستند بنابراین اگر صاحب چنین خانه ای هستید باید بدنبال ایده های مدرن و بروز مانند شکل زیر بگردید. شاید برای بعضی ها چنین نمایی خیلی خشک، خشن و سرد باشد اما طراح این خانه با دولایه کردن سقف و همیطور استفاده از گیاهان و باغچه های سبز کاملا جلوی خشک دیده شدن نما را گرفته است.

نمای-خانه-یک-طبقه (2)

خانه زیر طوری طراحی شده که بیشتر شبیه یک موزه آثار هنری است. پنل زرد رنگ سوراخ سوراح شده که شبیه عدد ۷ انگلیسی برعکس است در زمینه خاکستری نمای بتنی خیلی زیبا خودنمایی می کند. مشاهده می کنید که نمای رو به خیابان دید خیلی کمی به داخل خانه دارد و از لحاظ حفظ حریم خصوصی در نمایی خیابان بسیار عالی عمل کرده است.

نمای-خانه-یک-طبقه (3)

برخی خانه های یک طبقه چون سقف بلندی دارند وقتی از خارج به آنها نگاه می کنیم شبیه یک ساختمان با دو طبقه جداگانه یا حتی بیشتر بنظر می رسند اما اینطور نیست. سقف بلند مزایای زیادی دارد که خصوصا در خانه هایی با مساحت زمین کم ارزش بالای خود را نشان می دهد. ساختمان زیر چنین ویژگی داشته و در نمای آن نیز از مواد و مصالح متنوعی مانند بتن، شیشه، فلز و چوب استفاده شده. تفاوت مصالح در نمای ساختمان و همینطور حضور گیاهان باعث شده نمای خانه در عین کوچکی و باریکی، بسیار زیبا و شیک بنظر رسد.

نمای-خانه-یک-طبقه (4)

امروزه دیگر بیشتر خانه های یک طبقه با توجه به محدود بودن فضا و کمبود زمین، به صورت دوبلکس طراحی می شوند، با این روش کارایی ساختمان با توجه به مساحت زمین افزایش قابل توجهی خواهد داشت. حتی در خانه های آپارتمانی اگر ارتفاع سقف اجازه دهد بسیار خانه خود را به صورت دوبلکس طراحی می کند. عکس هایی که در زیر مشاهده می کنید نمای خانه یک طبقه اما دوبلکس را نشان می دهد که بسیار مدرن و هوشمندانه طراحی شده اند.

نمای-خانه-یک-طبقه (6)

نمای-خانه-یک-طبقه (32)

نمای-خانه-یک-طبقه (7)

نمای-خانه-یک-طبقه (8)

نمای-خانه-یک-طبقه (11)

نمای-خانه-یک-طبقه (10)

نمای-خانه-یک-طبقه (15)

نمای-خانه-یک-طبقه (14)

نمای-خانه-یک-طبقه (13)

نمای-خانه-یک-طبقه (18)

نمای-خانه-یک-طبقه (17)

نمای-خانه-یک-طبقه (16)

نمای-خانه-یک-طبقه (19)

نمای-خانه-یک-طبقه (20)

نمای-خانه-یک-طبقه (21)

نمای-خانه-یک-طبقه (24)

نمای-خانه-یک-طبقه (23)

نمای-خانه-یک-طبقه (22)

نمای-خانه-یک-طبقه (25)

نمای-خانه-یک-طبقه (26)

نمای-خانه-یک-طبقه (27)

نمای-خانه-یک-طبقه (5)

نمای-خانه-یک-طبقه (30)

نمای-خانه-یک-طبقه (29)

نمای-خانه-یک-طبقه (28)

نمای خانه یک طبقه

نمای-خانه-یک-طبقه (31)

 

نوشته های مرتبط
۰ دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*