مدل کتابخانه خلاقانه و شیک مناسب تمامی اتاق های منزل

به روز رسانی شده در تاریخ 95/5/29

به راستی که دکوراسیون یک اتاق بدون کتاب همانند یک بدن بدون روح می باشد. تنها مشکلی که با تعداد زیاد کتاب ها وجود دارد مسئله کمبود جا برای نگهداری آنها است. در این مطلب با چند مدل کتابخانه خلاقانه و شیک آشنا می شویم که علاوه بر فراهم کردن فضای مناسب نگهداری کتاب ها، دکوراتیو و زیبا نیز محسوب می شوند طوریکه می توان از آنها بعنوان نقطه کانونی دکوراسیون اتاق نیز استفاده کرد. کتاب ها معمولا فضای زیادی از قفسه های نگهداری اشغال می کنند و به همین دلیل ممکن است خیلی زود فضایی برای نگهداری آنها وجود نداشته و مجبور باشید کتاب های اضافه خود را بروی زمین یا هر فضای در درسترس دیگری قرار بدهید. مگر اینکه خانه ای بزرگ داشته باشید و از کتابخانه های بزرگ و سرتاسری استفاده می کنید. در غیر اینصورت تنها گزینه پیش روی شما استفاده از مدل کتابخانه های دیواری کوچک و معمولی خواهد که معمولا با طرح های خلاقانه نیز به بازار عرضه می شوند.

البته وجود کتابخانه هر چقدر هم که ساده باشد، مانند مدل های مربعی با اندازه های یکسان، وجودشان در خانه ضروری است، زیرا این مکان نه تنها برای نگهداری کتاب ها مفید است بلکه بسیاری لوازم دیگر مانند مدارک، برگه های اداری و دکوری های زیبا و شیک نیز در کنار کتاب ها قرار خواهند گرفت.

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (7)

اگر علاقمند به طرح های شناور هستید یا فضای کوچکی در اختیار دارید مدل آورده شده در زیر می تواند برای سلیقه شما بسیار مناسب باشد. این کتابخانه دیواری فلزی و بسیار بزرگ، تقریبا تمام مساحت یکی از دیوارهای اتاق را می گیرد و در عین حال جلوه بسیار زیبا و هنری درست مانند یک تابلوی نقاشی، به آن می دهد. اگر چه کتابخانه های منحنی شکل دیواری نمی توانند همانند کتابخانه های زمینی، فضای زیادی برای نگهداری کتاب ها در اختیارتان بگذارند، اما از لحاظ زیبایی و هیجان انگیزی مسلما در رتبه بالاتری قرار می گیرد.

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (3)

مدل کتابخانه زیر به کتابخانه زنبوی مشهور شده است زیرا همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید شکل این کتابخانه شباهت زیادی به کندوی زنبور عسل دارد و اسم آن نیز به خاطر همین تشابه اسمی مشخص شده است. مدل زیر علاوه بر اینکه فضای بسیار مناسب و جالبی برای بنمایش گذاشتن دکوری ها در اختیارتان می گذارد برای نگهداری کتاب ها نیز بسیار مناسب است. خوبی این مدل، داشتن فضای بزرگ و زیاد آن است که کاملا نیاز شما به یک کتابخانه زیبا و جادار را برطرف کرده و از طرفی سلیقه منحصر بفرد شما را به دیگران نشان می دهد.

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (4)

کتابخانه زیر کاملا مدولار است و قابلیت تعویض و تغییر ظاهر را به آسانی برای کاربر فراهم می کند. این کتابخانه از دو تکه کاملا جدا تشکیل شده و بخاطر شکل گرد خانه هایش می تواند به هر جهتی قرار بگیرد. البته این مدل بدلیل گرد بودن قفسه ها برای نگهداری وسایل دکوری مناسب نیست زیرا شیاء دکوری نمی توانند صاف روی قفسه های بایستند اما از طرفی فضای کافی برای نگهداری کتاب ها، مجلات، روزنامه ها، تقویم، سالنامه و سایر اشیاء نرم و یدکی موجود در خانه فراهم می کند.

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (1)

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (2)

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (5)

مدل زیر را می شود بتوان خلاقانه ترین کتابخانه آورده شده در این پست خواند. شاید با نگاه اول فکر کنید که قفسه های کتابخانه صاف نیستند و بعضی از لبه ها به بیرون یا داخل رفته اند اما اینگونه نیست چرا که لبه تمامی قفسه با یکدیگر موازی و برابر است. در حقیقت لبه قفسه ها طوری طراحی شده که به طرز شگفت انگیزی با ایجاد خطای دید، ظاهری ناهمسان در نمای جلوی کتابخانه ایجاد کرده و همه را در دام این تفکر خلاقانه خود می اندازد. این کتابخانه خلاقانه و شیک مطمئنا می تواند به نقطه کانونی هر دکوراسیونی تبدیل شود زیرا در هر جایی که قرار بگیرد سریعا نگاه ها را متوجه خود خواهد کرد.

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (6)

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (9)

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (10)

همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید ایده های بسیار زیادی برای بوجود آوردن یک طرح ساده اما خلاقانه برای کتابخانه اتاق وجود دارد. یکی از این ایده ها استفاده از وسایل قدیمی و بدون استفاده است. در شکل های زیر حتی از نردبانی کهنه و قدیمی و جعبه های چوبی ساده به شکلی بسیار جالب برای نگهداری کتاب استفاده شده است. چنین طرح های خلاقانه ایی، به خودی خود جلب توجه می کنند و دیگر به چیدن دکوری های گوناگون برای جذاب کردن دکوراسیون آنها، نیازی نخواهید داشت. خودتان هم می توانید با نصب کردن چند تخته چوب ساده بروی دیوار بصورت طبقه ای یا اشکال چهره صورت، کتابخانه منحصر بفرد و خلاقانه خود را داشته باشید. در شکل های زیر با مدل های متنوعی از کتابخانه خلاقانه و شیک آشنا خواهید شد.

 creative-bookshelf-design-ideas (4)

کتابخانه-خلاقانه-و-شیک (8)

creative-bookshelf-design-ideas (15)

creative-bookshelf-design-ideas (1)

creative-bookshelf-design-ideas (2)

creative-bookshelf-design-ideas (3)

creative-bookshelf-design-ideas (5)

creative-bookshelf-design-ideas (6)

creative-bookshelf-design-ideas (7)

creative-bookshelf-design-ideas (8)

creative-bookshelf-design-ideas (9)

creative-bookshelf-design-ideas (10)

creative-bookshelf-design-ideas (11)

creative-bookshelf-design-ideas (12)

creative-bookshelf-design-ideas (13)

creative-bookshelf-design-ideas (14)

creative-bookshelf-design-ideas (16)

creative-bookshelf-design-ideas (17)

کتابخانه خلاقانه و شیک

creative-bookshelf-design-ideas (18)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
مدل کتابخانه خلاقانه و شیک مناسب تمامی اتاق های منزل
5 (100%) 2 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*