مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

می پسندم
12+

 

مدل های گیاهان آپارتمانی بقدری زیبا و متنوع هستند که به راحتی نمی شود از کنارشان گذشت و از آنها استفاده نکرد. اما بعضی از افراد هم هستند که به دلایل مختلف (مشغله کاری و فکری، وقت کم، بی حوصلگی و …) نمی توانند به خوبی از این گیاهان مراقبت کرده و آنها را پرورش دهند اما از طرفی علاقمند به داشتن عنصری زنده از طبیعت در داخل منزل خود هستند. بعضی از افراد فراموش کارند و مرتب یادشان می رود که به گیاهان خود برسند، عده ای دیگر هم دانش و اطلاعات کافی در مورد نحوه نگهداری از آنها را در اختیار ندارند. شاید هم تازه کارانی می خواهند وارد عرصه پرورش گیاهان آپارتمانی در منزل خود شوند و به همین خاطر به دنبال نمونه هایی با نگهداری آسان و ساده می گردند تا کار خود را شروع کنند. در این مطلب سعی کردیم به معرفی گیاهانی بپردازیم که مناسب چنین افرادی خواهند بود.

مدل زیر گیاه عنکبوتی نامیده می شود که شاید در ذهنتان تصویری ترسناک از آن بسازید اما این مدل گیاه یکی از بی دردسرترین گیاهان در زمینه مراقبت شمرده می شود و با تمامی شرایط محیطی خود را وفق می دهد. نور کم، خاک مرطوب و دمای مناسب اتاق، تمام چیزی است که گیاه عنکبوتی نیاز دارد.

houseplants with less care 3 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

پیچک گیاهی استوایی است و در اندازه ها، شکل ها و رنگ های متنوعی پرورش پیدا می کند. پیچک های برگ قلبی و شکاف دار از زیباترین مدل های این گیاه هستند. افراد فراموش کار عاشق این گیاه خواهند شد.

houseplants with less care 5 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

گیاه سرخس برای نگهداری تنها به محیطی خنک، مرطوب و نور غیر مستقیم نیاز دارد اگر شما همین سه عامل را برایش فراهم کنید، دوستی سبز و زیبا برای سال های بسیار طولانی خواهید داشت.

houseplants with less care 4 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

گیاه یشم یکی دیگر از گیاهانی است که به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد. تنها کاری که باید کنید، غرق نکردن گیاه در آب است. این گیاه به مقدار کمی آب نیاز دارد به عبارت دیگر سطح خاک باید خشک باشد تا محیطی ایده آل برای رشد گیاه فراهم شود. در ادامه مدل های دیگر همراه با اسمشان را مشاهده خواهید کرد.

houseplants with less care 2 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

گیاه نواری (مار شکل) :

houseplants with less care 11 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

آناناس:

houseplants with less care 8 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

دراسینا:

houseplants with less care 12 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

کالانکوآ:

houseplants with less care 7 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

پتوس:

houseplants with less care 6 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

کاکتوس اشوریا:

houseplants with less care 1 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

آلوئه ورا:

houseplants with less care 10 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

پیچک انگلیسی:

houseplants with less care 13 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

مدل های گیاهان آپارتمانی

houseplants with less care 9 مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

نوشته های مرتبط
۵ دیدگاه برای این نوشته
فروشگاه آنلاین فرش

خیلی عالییی بود

سهیلا

سلام. قصد دارم بالکن کوچک خانه جدید رو سبز درست کنم. منتها سه موضوع رو باید رعایت کنم: تمام سال بالکن سبز باشه، یعنی گیاهان متفاوتی در کنار و لابلای هم کاشته بشن ک در هر فصل بعضی ار اونها سبز و گلدار باشن و در ضمن، بعضی حالت رونده داشته باشن که از باکن بیرون بریزند. البته پیچک های همیشه سبز هم بینشون باشه؛ همه یا بیشتر گیاهان مصرفی باشند مثل سبزیهای خوردنی یا دارویی، و نیاز به نور داشته باشند، چون بالکن جنوبی ست و در ضمن در دماهای متفاوت دوام بیارند، چون جای ثابتی خواهند داشت. این درواقع برای من تبدیل به آرزو شده چون از کودکی دیدن بالکنهای انباری شده آزارم میداد و این اولین باره که خونه م بالکن داره. فکر میکنید بشه این آرزوی بزرگ رو بدون هزینه کلان برآورده کرد؟ بسیاز از لطف شما متشکرم. سهیلا

مهدی

درود،
خیلی خوشحالیم که از سایت ما دیدن می کنید و نظرات و پرسش های خودتون رو با ما درمیون می گذارید. در مورد سوالتون برای ایجاد فضای سبز در بالکن حتما مقاله ای مفصل در اروزهای آینده منتشر خواهم کرد و به طور کامل توضیح خواهم داد که چگونه این کار به بهترین شکل انجام شود. هنگام منتشر شدن مطلب به شما اطلاغ رسانی خواهد شد. تشکر.

سهیلا

سلام.
مدتی پیش درخواستی برای راهنمایی درمورد ایجاد فضای سبز در بالکن برایتان فرستادم که جواب دادبد به زودی مقاله ای در همین زمینه منتشر میکنید. ظاهرا هنوز این کار انجام نشده و در این مدت شرایط بالکن ما از جنوبی به شمالی تغییر پیدا کرد؛ یعنی خانه خریداری شده را عوض کردیم. به هر حال, من منتظر مقاله شما هستم. متشکرم.

مهدی

با سلام دوباره خدمت شما خواننده عزیز وبسایت اتاق، مقاله درخواست شده منتشر شد و در این لینک موجوده، بازهم درخواست یا سوالی داشتید با ما در میون بگذارید.

ارسال یک دیدگاه

*